Jump to content
IGNORED

Boczki(boki)Sony ES

Sławo1

Recommended Posts

Witam wszystkich. Zamierzam sam zrobić boczki do sprzętu serii Sony ES. Czy ktoś z Was próbował i zrobił takowe. Będąc w markecie budowlanym widziałem już lakiery"bejcowane". I to dość duży wybór. Można bez problemu dobrać kolor jaki się tylko chce!

Co do drewna jakiego użyć,to nie wiem.

Wykonanie ich w przypadku Sony jest trudne o ile kierujesz sie wygladem oryginalu. Nie dosc ze wysoki polysk, to zrobienie tych zaoblen do latwych nie nalezy w przypadku forniru.

Chyba malo ktora marka robila az tak dopracowane i piekne boczki.

Właśnie,bo może dobranie trochę innego lakieru, koloru jakich użył Sony według własnego gustu,mody,doboru do posiadanego segmentu.np.wzmacniacza,może dać lepszy efekt niż oryginał. A i o jakich żłobieniach mowa?

Boczki do wersji z czarnymi frontami były kanciaste, a do wersji szampańskich/złotych były zaokrąglone. Różniły się też kolorem.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N80ES -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260/Sony SS-G7.

Widziałem też wieżę ES (czarną) z nietypowymi boczkami w jasnym kolorze - moim zdaniem wyglądało to super.

Także nie trzeba koniecznie podrabiać oryginału - można samemu coś wybrać...

A jak koledzy napisali zrobi je każdy pan Zdziś z mebli na wymiar - o ile nie jest laureatem programu usterka...

Nie jest niczym nowym dorabianie boczków do sonego. Dorobisz bez problemu.

Mace jakieś rady jak się do tego zabrać i z czego przede wszystkim robić?W internecie jest trochę o tym,ale opisane chaotycznie i tak jakby Ci co o tym pisali nigdy tak naprawdę boków sami nie robili.

Znajdujesz firmę w okolicy idziesz do Pana Zdzisława mówisz mu co Ci potrzeba i do czego i na czym to się ma trzymać, jak ma być grube.

I oddajesz głos panu Zdzisiowi, pan Zdzisio mówi czemu to, a nie to, pokazuje wzór, umawiacie się co do ceny i wsio...

I jak pan Zdzisio wybierze materiał i sposób obróbki, a nie jest leszczem będziesz zadowolony.

Boga ojca to nie budowa reaktora atomowego, nie trzeba 4 podręczników i 6 lat studiów....

Ale jakie to jest "smaczne",powie ten kto widział Sony serii ES z boczkami w rzeczywistości,a nie na zdjęciu.

Genesisem się nie przejmuj, 1479 jego postów ( złącznej liczby 1482) to wypowiedzi z gatunku - "nie ten dział, do zamknięcia". Co do 3 nie mam pewności...Za wiele do powiedzenia nie ma, ale chociaż jest konsekwentny.... Lol...

P.S. A boczki (nie tylko do ES) stawiają sprzęt audio estetycznie półkę wyżej... Moim zdaniem (mam parę klocków ES i to z boczkami)

Jeśli to problem, to ... zleć wykonanie i po problemie. :)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Guest A&T

(Konto usunięte)

Z wątku o Sansui.

P.s.

Ja właśnie jestem na świeżo po 3 godzinach walki z flexem i całą masą papieru ściernego - robię boczki z Jatoby do 907MR. ... Jeszcze tylko zaokrąglę krawędzie spoleruję papierem 1000 albo drobniejszym i zabezpieczę bardzo dobrym olejem ! Efekt już jest rewelacyjny !

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.