Skocz do zawartości
IGNORED

PMA-2000AE + Monitor Audio RX8 -> jakie źródło? + słaby bass, co robić?


shake_2008

Rekomendowane odpowiedzi

oże i masz więcej basu itp ale jak to się ma do rozdzielczości,naturalności,separacji źródeł dźwięku itp ?

 

według mnie to dupy nie urywa pod tym względem ale pod innym już tak :)

 

ma sie sie lepiej niz bardzo dobrze, nie tylko dupe , ale jaja urywa

wystarczy ze ujalem to w jednym terminie "stereo hifi", nie trzeba rozbijac na czynniki

pierwsze pierwsze typu "separacja"

 

oczywiscie w fabrycznych altusach, tego nie dostaniesz, ale nieduzym kosztem i wlasna robota

bez problemu

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze tak uważasz,ważne aby dźwięk się podobał

 

Nie neguje niczyjego sprzętu,upodobań czy predyspozycji słuchowych.

Tylko proszę nie stawiajcie dwóch różnych zestawów obok siebie,bo co to za porównanie zestawu za 2000zł i takiego za 10000zł?

 

Co do urywania dupy i jajec :) to moj Ci nic nie urwie tym samym Twój podziała tak samo.

 

Kwestia gustu i osłuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi, podsumowując:

1) muszę sprawdzić jeszcze raz ustawienie, poprzestawiam kolumny w różne miejsca w pokoju

2) kolega ma jakies wzmacniacze harmana i luxmana, spróbuje to pożyczyć i zobaczymy czy coś sie zmieni

3) może rzeczywiście po prostu te MA nie nadają się do muzykiTRANCE, zastanawiam się nad kupnem do testu Klipsch RF-82 II, w razie czego jest 14 dni na zwrot.

 

Będę miał możliwość sprawdzenia pod koniec grudnia, napiszę jak rozwiązałem problem :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jaki DAC do tego zestawu do max 2000zł? Porównywał ktoś bezpośrednio:

 

1) Asus Xonar Essence One

2) Cambridge Audio Magic PLUS (mam możliwość zakupu za ok. 1000zł)

3) DENON DA-300USB (bardzo ładny, ale słyszałem negatywne opinie, może sie ktoś odnieść)

 

A może jakieś inne propozycje, nie mam niestety możliwości odsłuchu, z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "trochę słabszego denona" ale na brak niskich tonów nie mogę narzekać; polecam magnat quantum 605 z drugiej ręki można ustrzelić czasem naprawdę tanio, pozostałe części pasma też fajne. No trochę się trzeba pogimnastykować z ustawieniem, życzę powodzenia ;)

 

tez mam trochę denonow jak i te quantumy, zdecydowanie lepiej od nich wypadaj quantum 557 przedewszystkim sa bardziej detaliczne, jak bas na plus, ale to paniekat wynika z budowy wieksza moc i jeden glosnik więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

o BOSHE stało sięęę!!!!!!! osiągnałem to o czym marzyłem od 10 lat, mam taki dźwięk, że KOPARA opada, jak trochę ochłonę to napiszę jak rozwiązałem problem :D :D pozdraawiam Forumowiczów!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko to czekamy....

 

Mialem rx8 maja basu duzo a to, ze jest on do takiej muzy wolny i rozlazly to inna sprawa... nawet seria gx gold do trance czy techno to nie jest najlepszy wybor za ta kase . Odnoszac sie do tego co powiedzial znajomy to pier... gupoty trzy po trzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

o BOSHE stało sięęę!!!!!!! osiągnałem to o czym marzyłem od 10 lat, mam taki dźwięk, że KOPARA opada, jak trochę ochłonę to napiszę jak rozwiązałem problem :D :D pozdraawiam Forumowiczów!!!

 

Już kolega ochłonął ? Jak tak, to niech coś napisze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz trance i kupiłeś monitor audio rx8? No i jescze taki drogi Denon do takiej muzy. To się właśnie nazywa "stracone pieniądze" .uwież mi, że dobrze dobrane klocki za 2tys zagrają lepiej muzykę Trance niż twój sprzęt warty 10tys. Nie zrozum mnie źle, masz bardzo wzmak i kolumny, ale ale po prostu nie do tej muzy, lubisz inny bas niż ma monitor audio.

 

Nie zgodzę się, jest trance i trance jak w przypadku każdego innego gatunku muzyki. Są producenci, którzy ogromną wagę przywiązują przy produkcji, miksie i masteringu właśnie do odsłuchu na dobrym sprzęcie. Takie utwory wtedy na nijakim niskobudżetowym zestawie brzmią słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.