Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N602 opinie, testy, recenzje


krauker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2021 o 13:55, mister22 napisał:

A czy 803d i s701 to generalnie nie to samo? 😉

R-N803D jest zbudowana w oparciu o wzmacniacz A-S701, jednak z uwagi na całą resztę 803D gra ciut gorzej od wzmacniacza, jednak trzeba się wsłuchać mocno. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

Od 5 lat jestem posiadaczem yamahy r-n602 kupiłem go z powodu odtwarzacza sieciowego który był zintegrowany ze wzmacniaczem, prędzej miałem yamaha rx-v1900 którą sprzedałem na rzecz r-n602.

Niestety tak jak przysłowie mówi zamienił stryjek siekierkę na kijek, jestem załamany dźwiękiem, z tej yamahy gra po prostu słabo mówię wam z ręką na sercu że tamten stary amplituner mimo że był przeznaczony w głównej mierze do kina domowego, to stereo miał o 2 półki wyższe niż 602.

Moim błędem było czytanie opinii jaki to rewelacyjny sprzęt, miałem po prostu zrobić odsłuch i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie, no ale trudno człowiek uczy się na błędach, a gościowi który odkupił ode mnie rx-v1900 gratuluję słusznego zakupu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Maciej74 napisał:

Witam wszystkich

Od 5 lat jestem posiadaczem yamahy r-n602 kupiłem go z powodu odtwarzacza sieciowego który był zintegrowany ze wzmacniaczem, prędzej miałem yamaha rx-v1900 którą sprzedałem na rzecz r-n602.

Niestety tak jak przysłowie mówi zamienił stryjek siekierkę na kijek, jestem załamany dźwiękiem, z tej yamahy gra po prostu słabo mówię wam z ręką na sercu że tamten stary amplituner mimo że był przeznaczony w głównej mierze do kina domowego, to stereo miał o 2 półki wyższe niż 602.

Moim błędem było czytanie opinii jaki to rewelacyjny sprzęt, miałem po prostu zrobić odsłuch i wtedy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie, no ale trudno człowiek uczy się na błędach, a gościowi który odkupił ode mnie rx-v1900 gratuluję słusznego zakupu.

 

Może już czas na kolejną zmianę 😉

Akurat kolega @brabork w innym wątku takiego szuka 

Edytowane przez Kw202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Maciej74 napisał:

jestem załamany dźwiękiem, z tej yamahy gra po prostu słabo mówię wam z ręką na sercu że tamten stary amplituner mimo że był przeznaczony w głównej mierze do kina domowego, to stereo miał o 2 półki wyższe niż 602.

Nie bardzo wiem o czym piszesz. Mam możliwość częstego słuchania 602 u mojego ojca. Moim zdaniem to dobry sprzęt. Kolumny to Monitor Audio BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolejny przypadek w rodzaju testowania kiedyś kilku wzmacniaczy które są

wyżej pozycjonowane od tej Yamahy ... Zostały okropnie zjechane, że tak samo grają,

że agresywnie, że brak dołu itp. powtarzane zarzuty.

Ostatecznie okazało się,  że wszystkie były "testowane" na starych Klipschach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N602 w swojej cenie jest ok, zważywszy też na wszystkie jego funkcje dodatkowe. Do głowy nic lepiej grającego w podobnym budżecie mi nie przychodzi. Po prostu potrzebujesz lepszego sprzętu i tyle. Tym razem polecam kontakt z nami i innymi salonami konkurencji celem umówienia się na odsłuch i posłuchania kilku rzeczy. Sam wyrobisz sobie zdanie 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

R-N602 w swojej cenie jest ok, zważywszy też na wszystkie jego funkcje dodatkowe. Do głowy nic lepiej grającego w podobnym budżecie mi nie przychodzi. Po prostu potrzebujesz lepszego sprzętu i tyle. Tym razem polecam kontakt z nami i innymi salonami konkurencji celem umówienia się na odsłuch i posłuchania kilku rzeczy. Sam wyrobisz sobie zdanie 😉

Mam pytanie, co sądzicie o NAD C399

Na pewno będę chciał go posłuchać ale opinia fachowców mile widziana.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maciej74 napisał:

Mam pytanie, co sądzicie o NAD C399

Na pewno będę chciał go posłuchać ale opinia fachowców mile widziana.

Pozdrawiam

W stosunku do modelu niżej C388 słychać te lepsze końcówki mocy, grają bardziej neutralnie i z lepszą dynamiką. Tak jak C388 pasuje uważam świetnie do B&W z serii 600, tak C399 z uwagi na mniej dociążony dźwięk pasuje świetnie do serii 700 od B&W i kilka takich zestawów miałem okazję sprzedawać już 😉

Co do samej funkcjonalności (moduły MDC, BluOS itd nie wspominam nawet)

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

W stosunku do modelu niżej C388 słychać te lepsze końcówki mocy, grają bardziej neutralnie i z lepszą dynamiką. Tak jak C388 pasuje uważam świetnie do B&W z serii 600, tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z uwagi na mniej dociążony dźwięk pasuje świetnie do serii 700 od B&W i kilka takich zestawów miałem okazję sprzedawać już 😉

Co do samej funkcjonalności (moduły MDC, BluOS itd nie wspominam nawet)

 Jak byś sklasyfikował kolumny dali rubicon 6 do B&W 700 i jak je widzisz ewentualnie z C399

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej74 napisał:

 Jak byś sklasyfikował kolumny dali rubicon 6 do B&W 700 i jak je widzisz ewentualnie z C399

dali prezentuje inne brzmienie niż Dali, zupełnie inne podejście do dźwięku. Z jednymi i drugimi ten Nad na pewno może się podobać. Lubisz kolorowanie i umilanie to Dali, bliżej prawdy ale nie krzykliwe granie prezentuje B&W. Najlepiej posłuchać obu zestawień. Na bardzo dobrze nagranym repertuarze B&W zagrają pięknie, Dali za to dobrze "ulepsza" słabiej nagrane realizacje 😉

 

P.S.

Aha i proszę nie mylić grania serii 600 z 700, bo to inny dźwięk 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dali prezentuje inne brzmienie niż Dali, zupełnie inne podejście do dźwięku. Z jednymi i drugimi ten Nad na pewno może się podobać. Lubisz kolorowanie i umilanie to Dali, bliżej prawdy ale nie krzykliwe granie prezentuje B&W. Najlepiej posłuchać obu zestawień. Na bardzo dobrze nagranym repertuarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) zagrają pięknie, Dali za to dobrze "ulepsza" słabiej nagrane realizacje 😉

 

P.S.

Aha i proszę nie mylić grania serii 600 z 700, bo to inny dźwięk 😉

Dziękuję za info.  🤜🤛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.