Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmacniacz do 2500zł


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Pisalem już w watku o sansui o moich doświadczeniach z tym modelem, 901 wypadla blado.

Ten wzmacniacz, gdy jest sprawny i prawidłowo zestrojony, bez trudu napędza bardzo prądożerne Infinity Kappa 8, Renaissance 80 i 90 itd. , które mają spadki impedancji poniżej 4 Ohm, przy gałce głośności między 11-a 12-tą daje prawdziwe trzęsienie ziemi.
Co ten Pygar pierniczy, sam stroilem 901 której sluchalem i ten wzmacniacz wylozyl się na moich kolumnach jak papierowy samolot, a sa z pewnoscia latwiejsze w napedzeniu niż RE czy Kappy

 

między innymi dzięki transformatorowi 820W.
820W to on ma napisane z tylu jako pobor mocy (maksymalny) tam trafo jest wielkości tego w Sony TA-F670ES a tam realnie jest 400VA

 

Okaż trochę cierpliwości i niech trochę pochodzi u ciebie a po tygodniu,
Standardowa spiewka sansujowcow, sansui długo się wygrzewa i zaczyna grac po kilku tygodniach, a w normalnym jezyku to znaczy "kup jeleniu ten wzmacniacz i nie marudz" a w rzeczywistości caly czas będzie gral beznadziejnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony kupiony, gra bajecznie czaruje brzmieniem od pierwszej chwili, ma imponujaca budowe wewnętrzna i ta moc, odsluch sansui au x711 przeciagnal sie w czasie ale moze to i dobrze bo mialem okazje zabrac swój wzmacniacz na odsluch.

Co by tu duzo nie pisac, 711 niewiele sie rozni brzmieniem od 901 tak samo miekki bas ale taki suchy, jakbym sluchal altusy z technicsem a to byl przecież sansui au x 711 i quadrale shoguny x, kolumny z metalowym wysokim, tutaj bylo juz lepiej niz 901 z metalowym seasem w stxach, ale nadal sucho wybrzmiewania szybko gasly, nie bylo tak fajnie dzwiecznie, fortepian nie brzmi jak fortepian a jak jakies tanie klawisze z bazaru, sony tez ma nieco wycofana gore pasma ale przestrzen i detale robia ogromne wrazenie, bas to demon szybkosci, cieszy oko jak membrana jest trzymana za pysk, na sansui bezwladnie sobie fruwala jakby wgl nie bylo nad nia kontroli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie że sony Ci ładnie zagrał :) Jak masz za mało góry to może jakieś inne kabelki głośnikowe warto dokupić ja mogę Ci polecić Chorda Odyssey 2 lub Hotline Blue Spiral z tańszych to nie wiem co jeszcze by mogło poprawić górę jednocześnie nie psując basu i reszty popytaj pewnie ktoś coś doradzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czemu po raz którys na forum wklejacie tu te fotki... nie jest niczym dziwnym, ze niektóre marki robia wiele innych rzeczy w szeroko pojętym temacie RTV-AGD :) Sony również chociaż na szczęście pralek chyba jeszcze nie tykał :) Cóz tu rzecz - współczeność :) apropos wzmacniaczy SONY ES. Miałem 570 tke i słuchałem na tych samych kolumnach 730ES - nie powiem fajne klocki i ładnie wyglądaja, ale o neutralności w całym zakresie pasma można zapomnieć. Podkreslam, swoja opinie wygłaszam tylko i wyłącznie na podstawie dwóch wzmacniaczy Sony, które słuchałem, a nie były to jak widac najniższe modele. To czego brakowało mi w Sony to neutralnośc w całym zakresie pasma ( to akurat lubię) a zwłaszcza przejrzystości i przestrzeni na średnicy i w wysokich tonach. Ciekawi mnie jedynie ( i pewnie kiedys wypróbuje) 555ES :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu po raz którys na forum wklejacie tu te fotki... nie jest niczym dziwnym, ze niektóre marki robia wiele innych rzeczy w szeroko pojętym temacie RTV-AGD :) Sony również chociaż na szczęście pralek chyba jeszcze nie tykał :) Cóz tu rzecz - współczeność :) apropos wzmacniaczy SONY ES. Miałem 570 tke i słuchałem na tych samych kolumnach 730ES - nie powiem fajne klocki i ładnie wyglądaja, ale o neutralności w całym zakresie pasma można zapomnieć. Podkreslam, swoja opinie wygłaszam tylko i wyłącznie na podstawie dwóch wzmacniaczy Sony, które słuchałem, a nie były to jak widac najniższe modele. To czego brakowało mi w Sony to neutralnośc w całym zakresie pasma ( to akurat lubię) a zwłaszcza przejrzystości i przestrzeni na średnicy i w wysokich tonach. Ciekawi mnie jedynie ( i pewnie kiedys wypróbuje) 555ES :)

to co w takim razie wg ciebie ma lepszą neutralność niż sony....?

mi np też sony niepodpasowało (miałem dość długo 770es) - wg mnie miał za mało tonów wysokich, i zbyt rozlazły bas - ciągnoł się niemiłosiernie :( wzmak ten nie nadawał sie kompletnie do żwawszej muzyki - ale tak pozatym to wydajność miał okej, średnie tony też jak najbardziej okej, a wykonanie to klasa !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos mysli ze jakis wzmacniacz jest przezroczysty dla sygnalu to sie grubo myli, kazdy wzmacniacz dodaje cos od siebie, jeden wiecej drugi mniej, normalna sprawa jest ze dobieramy sobie wzmacniacz ktory nam uzupelni calosc jako system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos mysli ze jakis wzmacniacz jest przezroczysty dla sygnalu to sie grubo myli, kazdy wzmacniacz dodaje cos od siebie, jeden wiecej drugi mniej, normalna sprawa jest ze dobieramy sobie wzmacniacz ktory nam uzupelni calosc jako system.

To napewno ale sa inne bardziej przezroczyste niz Sony, przynajmniej te, które ja słuchałem. Chocby audiolab 8000a wypadł pod tym wzgledem lepiej, nad 3140 dual mono ( super) , lub chociazby zmodyfikowany nad 320. Więcej wzmacniaczy nie wpinałem do swojego systemu, a tylko w odniesieniu do swojego systemu moge wygłaszac jakies opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach walki z nudą można sobie zrobić gniazdo słuchawkowe podłączone kablami z DWOMA

wtykami jack, wybieranymi przełącznikiem.

To najlepszy sposób na kontrolę "on line" różnic na wyjściu

CD ( jeden wtyk jack )

i wzmacniacza ( drugi wtyk )

To ustrojstwo pozwoliło mi na zdyskwalifikowanie paru modeli wzmacniaczy;

ewidentnie słychać nawet niewielkie problemy barwowe, jak i dynamiczne,

bo o braku basu nie ma co gadać - to wyłazi od razu.

A wybrałem Sony i to nawet nie ES - było na słuchawkach 1:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo rozni sie 8000A od 8000S

Nie wiem na ile róznie graja, lecz 8000a ponoc gra inaczej, ma inny preamp chyba. Jak zawsze pozostaje kwestia taka jak dalsze , inne elementy toru jak źródło lub chociazby kable i kolumny, wiec ile opcji tyle zdań, lecz sony przesestowałem na trzech rodzajach kolumn, rózne źródełka m. in na tda 1540, tda 1541a, pcm 58p oraz ostatnio na pcm 1702 (lampki). Nigdy nie było idealnie. Sony pomimo duzej ilosci kontrolowanego dołu, sromotnie przegrał z konstrukcja z lat 70 tych tj nad 3140 oraz z modyfikowanym nadem 320 - tutaj sony pomimo wiekszej mocy, która zapewnia rzekoma kontrole najniższych rejestrów, nie wydobył ich juz w tak róznorodny i czytelny sposób jak ten najsłabszy nad :) Pomijam kapitalna średnicę i najwyższe tony w w/w nadach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony kupiony, gra bajecznie czaruje brzmieniem od pierwszej chwili, ma imponujaca budowe wewnętrzna i ta moc, odsluch sansui au x711 przeciagnal sie w czasie ale moze to i dobrze bo mialem okazje zabrac swój wzmacniacz na odsluch.

Co by tu duzo nie pisac, 711 niewiele sie rozni brzmieniem od 901 tak samo miekki bas ale taki suchy, jakbym sluchal altusy z technicsem a to byl przecież sansui au x 711 i quadrale shoguny x, kolumny z metalowym wysokim, tutaj bylo juz lepiej niz 901 z metalowym seasem w stxach, ale nadal sucho wybrzmiewania szybko gasly, nie bylo tak fajnie dzwiecznie, fortepian nie brzmi jak fortepian a jak jakies tanie klawisze z bazaru, sony tez ma nieco wycofana gore pasma ale przestrzen i detale robia ogromne wrazenie, bas to demon szybkosci, cieszy oko jak membrana jest trzymana za pysk, na sansui bezwladnie sobie fruwala jakby wgl nie bylo nad nia kontroli

 

Jak to? nie może być...szajsui nie dało rady?!?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.