Jump to content
IGNORED

Myro:air - ktoś słuchał tego DAC-a ?

Najek

Recommended Posts

Rozglądam się za jakimś odtwarzaczem strumieniowym co by po LAN-ie (nie musi być bezprzewodowy, ethernet/rj45 wystarczy) pozwalał na streaming przez airplay lub dlna i fajnie jakby odtwarzał FLAC-i z sieci lokalnej.

Czy ktoś z Was miał styczność z tym urządzeniem?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chwalą się, że w środku jest Wolfson WM8741.

Znalazłem kilka pozytywnych opinii na zagranicznych stronach, ale nie wiem czy ryzykować z tym sprzętem, bo jest trudno dostępny. Właściwie w grę wchodzi jedynie ściąganie go z USA. Co o tym myślicie?

Alternatywy, które biorę pod uwagę to Arcam AirDac i Marantz NA6005.

jak kolega zauważył na dalekim wschodzie klepią tysiące modeli tanich DACów wieć pytanie o jakąś nieznaną 'markę" mija się z celem

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Poprzednim razem tak zrobiłem. Gdy kupowałem DAC do słuchawek używanych w pracy to zamówiłem SMSL M2. Ktoś polecał, że tani a dobry. Tani owszem, ale jakość nie powaliła mnie na kolana - ani jakość wykonania ani jakość dźwięku.

Teraz szukam urządzenia które wraz ze wzmacniaczem będzie stało na honorowym miejscu w domu więc chcę aby było to coś co nie tylko dobrze brzmi ale też ładnie się prezentuje.

Ekspertem nie jestem - może na dalekim wschodzie jest coś co spełni moje oczekiwania, ale nie chcę drugi raz się naciąć.

Pytanie więc czy ktoś zna lepiej któreś z wymienionych urządzeń albo może polecić coś innego :)

No jest to jakiś pomysł na tanie granie, ale mam Kodi postawione na Raspberry Pi B i zwykły AirPlay w nim nie domaga - często dźwięk przycina się przez co nie da się tego słuchać. Przez to ciężko mi uwierzyć, że z takim wynalazkiem będzie wiele lepiej :(

No jest to jakiś pomysł na tanie granie, ale mam Kodi postawione na Raspberry Pi B i zwykły AirPlay w nim nie domaga - często dźwięk przycina się przez co nie da się tego słuchać. Przez to ciężko mi uwierzyć, że z takim wynalazkiem będzie wiele lepiej :(

To dla testu zainstaluj moode audio. Wlacz w nim airplay. Zobaczysz. To zajmuje 15 minut

Spróbowałem właśnie to Moode Audio, ale nie chciał dawać dźwięku ani po HDMI ani po jacku :/

Swoją drogą mój Macbook na OSX 10.11.1 El Capitan nie mógł wykryć go jako urządzenie AirPlay (tak, włączyłem to w sekcji configure).

:(

Dodatkową zaletą urządzeń wymienionych przeze mnie wyżej będzie jednak to, że oprócz AirPlay, będę mógł do nich również podłączyć PlayStation 4 (np. po złączu optycznym) i z niego też czerpać wyższą jakość dźwięku :)

Ewentualnie jakiś chiński mógłbym jeszcze spróbować, ale fajnie żeby wspierał AirPlay oraz żeby wpiąć tam PS4.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.