Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze szalencow


dudivan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w technice tranzystorowej (bo IC to chyba jednak nie :-) ) sa budowane wzmacniacze o mocy kilku watow z mysla o napedzaniu tub, szerokopasmowcow w labirytnach itp. czyli odpowiedniki tego co szaleni Japonczycy buduja z lamp (SE, SET-y itp.) do napedzania swoich ogromniastych ponad-100 decybelowych skrzyn ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na forum publicznym niezdradzę.

Wiedza kosztuje..przykro mi.

Jedynie mogę powiedzieć że na wysokoefektywnych zestawach wszystko wylezie.... np.jak stany przełaczania tranzystorów w stopniach wyjsciowych ,jak bedą zamało zbiasowane będzie piard lub trzeszczenie.Ale nie można i tu przesadzic..

Są na to sposoby.Lampki same w sobie moga pracowac w czystej klasie A.. a z elementami dyskrytnymi jest to bardziej złozony parabliem.trzeba miec doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul wali stary numer - a ja wiem ale nie powiem ;)

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darkul

I jak ja mam Cię zrozumieć:

"Lampki same w sobie moga pracowac w czystej klasie A.. a z elementami dyskrytnymi jest to bardziej złozony parabliem.trzeba miec doświadczenie."

I teraz to:

"Na lampkach trudniej,na dyskretnych łatwiej o ile ktoś juz miał do czynienia z tego typu zest.głosnikowymi czy tez szerokopasmowcami"

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul napisał :"Życie"

 

Całe szczęście, że w życiu rzadko spotykam takie sytuacje a już super rzadko w gronie pasjonatów diy... , bo tam chyba nie ma na to miejsca ....

Ps. Igodzie - twoje słowa z pewnego wpisu w temacie GC niestety się potwierdzają....

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostuję - nie chodziło mi o wpis nt. GC a o pkt.5 wpisu nt, "kołka uziemniającego".

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->dudivan, darkula czasami nie warto o cokolwiek pytać, bo i tak z takiego czy innego ( nie zawsze takiego jaki podaje :) ) powodu da odpowiedź wymijającą ew. nie da odpowiedzi ( do dzisiaj zdaje się człowiek który zadał Jemu proste pytanie, jaki transport[zdaje się chodziło jakiej firmy] siedzi w mant-cie, nie dostał odpowiedzi :) ).

Są ludzie którym ta sztuka się udaje ( tzn. wyrwanie informacji ) i chwalą sobie Jego rady :). Ale w tym wypadku darkul chyba będzie milczał jak grób ( z tego czy innego powodu, niekoniecznie takiego jaki podaje :) ).

Ale temat wzmacniaczyków małej mocy ciekawy jest...

 

Czy przypadkiem na tej stronce czegoś o tym nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję więc kolegę Igoda:

 

".........5. darkul - czy ja coś pisałem o kaloryferach? Może czas na okulary? Po za tym zaczął byś pisać konkretnie i na temat. Daruj sobie posty w stylu: "Żeby dostawiac uziemienie do urzadzen z zasilaczami impulsowymi to trzeba znac budowe danego klocka!"

Skoro wiesz to napisz, a jak nie wiesz, to milcz. Tak wygląda 60% Twoich wypowiedzi na ten temat."

 

Myślę, że nie naruszyłem praw autorskich Igoda ;).

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja darkula lubię a będę jeszcze bardziej jeśli będzie pomagał kolegom mniej znającym się na rzeczy konstuować ich własne wypociny diy :)

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Biuletyn

      Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
      Zapisz się
    • KONTO PREMIUM


    • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

      Ostatnio dodane opinie o albumach

    • Najnowsze wpisy na blogu

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.