Jump to content
IGNORED

Magnetofon kasetowy

Sławo1

Recommended Posts

Witam wszystkich. Moje pytania odnośnie magnetofonów kasetowych. Od niedawna jestem posiadaczem magnetofonu Sony TC-K 770 ES. Prawdziwe cudo. Sam wygląd już robi wrażenie. Jest on w idealnym stanie. Jednak na przyszłość chciałbym sie jakoś zabezpieczyć. Moje pytanie jest: "Czy warto(a może wręcz trzeba) już teraz kupić jakies nowe części,typu rolki,paski,albo nawet całego,uszkodzonego,tzw.dawce na części na ewentualne naprawy w przyszłości? Czy to prawda,że magnetofon ten"nie lubi"kaset chromowych BASF ?(których trochę,także posiadam) Następne moje pytanie: Myślę też nad drugim,tańszym magnetofonem,takim pomocniczym,takim do przewijania,odsłuchiwania jakiegos wstępnego,itp. Jak na razie mam dwa na uwadze,(Kenwood KX 3080 i Denon DRM 700) który lepszy,ale może jakieś inne propozycje macie. Pozdrawiam.

Sony TC-K 770 ES. Prawdziwe cudo.

Mam ten model obecnie ale do cudów ( jakość brzmienia ) to mu jednak brakuje do wyższych modeli.

Mam bardzo efektowny wskaźnik wysterowania !

:)

Moje pytanie jest: "Czy warto(a może wręcz trzeba) już teraz kupić jakies nowe części,typu rolki,paski

Paski dostaniesz na allegro z rolkami gorzej . Model ten jest wredny jeżeli chodzi o stare rolki - wszytko jest OK i nagle gniecie taśmę .

Wymiana paska od podnoszenia mostka to koszmar ;)

Myślę też nad drugim,tańszym magnetofonem,takim pomocniczym,takim do przewijania,

Do przewijania fajny jest Technics 646 - ma 2 prędkości przewijania i zasuwa .

Reszty tu się dowiesz

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

miałem dwukasetowce denona drw-850 (najwyższy model), drw-585 (jeden z najnowszych), oba majsersztyki, zwłaszcza ten pierwszy jest super zbudowany, grają oba bdb ze wskazaniem na ten pierwszy ( mam stare kasety z lat 80-tych). Wolę takie bo jak padnie jedna kieszeń to jest druga :)

gdzieś niedawno porownywalem parametry drw-850 i najwyższego jednokasetowca drm-800a i faktycznie ten drugi miał minimalnie lepsze parametry (ale kto to usłyszy na starych kasetach), tym niemniej ja bym się nie zamienił :) 2 kieszenie z full opcjami z nagrywaniem i autorewersem, z głowicami amorficznymi, z oddzielnym zasilaczem na każdą kieszeń...

krótko mówiąc w uproszczeniu 2 decki w jednej obudowie.

Parametry nie mówią wszystkiego . Miałem jednocześnie Sony 870ES i 333ESL ( japońska wersja 970ES ) . Parametry podobne ale jakość brzmienia to dosłownie przepaść na korzyść 333ESL .

Wspomniana Yamaha którą miałem to był jeden z najdroższych i najlepszych dwukaseciaków a grał dużo gorzej niż średniej klasy Pioneer 737 .

W klubie masz PDF z rankingiem

Hidden Content

Nie są idealnym odzwierciedleniem jakości bo dodatkowa punktacja obejmowała wynalazki jak dolby S chociażby .

Dwie kasety to zawsze część kosztów na drugą kieszeń , mechanikę itd .

Oczywiście mogą się podobać tak jak mi wspomniana Yamaha czy najwyższe dwukaseciaki SONY .

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.