Jump to content
IGNORED

Zestaw do źródła FLAC


Sektor

Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiałem się czy nie pisać tego w dziale PC Audio ale jednak chodzi mi ostatecznie o dobry dźwięk analogowy więc szukam rady tutaj.

 

Przesiadam się z płyt na pliki FLAC. Jako źródło mam odtwarzacz multimedialny Zappiti 4K Mini z wbudowanym HDD. Opcje wyjść: Optyk, Coxial lub USB.

I to na tyle jeśli chodzi o cyfrowe sprawy. Teraz zaczynają się konkrety.

Chcę ten dźwięk przepuścić przez DAC-a i posłuchać dobrej jakości analogowego dźwięku (głównie hard rock ale czasami też i jazz). Szukam najpierw przyzwoitego wzmacniacza z wbudowanym DAC (nie chcę osobnych urządzeń). Budżet na wzmacniacz do 3.000 PLN.

Jak na razie zainteresował mnie Peachtree Audio nova65SE (cena nowego niedługo pewnie spadnie do mojego limitu).

Ale jak zacząłem szukać i czytać to oczywiście wyszły inne propozycje i się pogubiłem. Bo pojawiły się jeszcze możliwości kupienia czegoś używanego.

 

Tak więc proszę o pomoc jeśli ktoś ma podobne doświadczenia za sobą. Zaznaczam, że budżetu raczej nie zwiększę bo po wybraniu wzmacniacza zacznę szukać kolumn (budżet do 4.000 PLN) żeby razem z kablami itd. zamknąć się w 8.000 PLN.

 

Mogą być również propozycje na kolumny choć ja jestem zwolennikiem Vienna Acoustic Hydn i na takie będę się chyba decydował.

 

Prosiłbym tylko o konkretne oceny i argumenty. Bo barwa i jakość dźwięku dla każdego jest inna więc i tak będę najpierw każdy przesłuchiwał o ile będzie to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Chodzi Ci o "analogowy" w sensie rodzaju brzmienia - że ciepły, gramofonowy itd.? Bo nie zrozumiałem skąd "analogowy" gdy piszesz o plikach o wzmakach z DACami?

Nie wiem czy dobrze rozumuję ale naczytałem się trochę i wszystkie opinie na temat odtwarzania z plików cyfrowych zaznaczają, że optymalne brzmienie można uzyskać dopiero po konwersji na sygnał analogowy, właśnie poprzez DAC-a. Do tej pory słuchałem muzy z CD i do takiego brzmienia jestem przyzwyczajony. Nie chcę straty na jakości dźwięku po przesiadce na pliki cyfrowe. Możliwości są dwie. Albo osobne urządzenie DAC między źródłem a wzmacniaczem albo dwa w jednym. I tej drugiej opcji szukam. Oczywiście o ile moje założenia są słuszne i mają jakiś sens to nie będzie wtedy słyszalnej różnicy między dźwiękiem z FLAC a dźwiękiem z CD.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.