Jump to content
IGNORED

Bezkompromisowa listwa sieciowa za grosze


americano

Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Postanowiłem zamontować sobie listwę sieciową. Ma być to alternatywa do "biżuterii elektrycznej" w stylu Furutech, tylko 10 razy tańsza i być może lepsza.

Problem mam banalny. Znalazłem listwę na 24 gniazda z obciążalnością 32 Ampery i 7040W - Linkbasic w cenie 389 zł brutto, której kabel doprowadzający jest niezakończony. Idea jest taka: zamiast kupować drogie gniazda Furutecha chciałbym połączyć kable bezpośrednio do kabli w ścianie. Moje doświadczenia DIY z różnymi kablami wskazują, że gniazda, obojętnie jak dobre, zawsze są "wąskim gardłem".

Bardzo proszę kolegów o jakieś pomysły jak i czym połączyć kable z listwy do kabli w ścianie. Chcę aby łączenie było maksymalnie solidne i o minimalnej oporności. Załączam zdjęcie listwy którą znalazłem i chcę wykorzystać.

Link to comment
Share on other sites

Nie będę zbyt pomocny, ale jeżeli chcesz coś takiego robić, to najlepiej by było wpiąć się bezpośrednio w fazę z oddzielnym bezpiecznikiem dla audio. Do tego potrzebujesz elektryka. Dalej wypadałoby Zrobić DC-bloker i filtrowanie, materiał na ten temat znajdziesz na diyaudio.pl

Link to comment
Share on other sites

To jest przemyslowa chinska listwa przeznaczona do szaf rack. Pewnie z racji zastosowania i kraju pochodzebia ilosc miedzi zredukowano do minimum. Pewnie nawet nie ma zadnych zabezpieczen, bo one w takich zastosowaniach czesto sa na tablicy. Wiec rownie dobrze mozesz gniazdka polaczyc dowolnym kablem. Tylko pozniej korzystaj z tego sam aby innym krzywdy nie zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.