Skocz do zawartości
IGNORED

KONSTRUKTORZY doradzcie z wyborem ??


misiowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Bede skladal kolumny na zamowienie , mam juz wszytko dopracowane ale ze wzgledow finansowych stanolem przed wyborem glosnikowym , mam 2 warianty :

Pierwotnie chcialem dac 2xpeerless HDS 205 i do tego kopolke tez peerlesa DT100 , to rozwiazanie osiaga kres mojego budzetu

Pojawila sie 2 opcja manowicie peerless CSX 217 x2 + vifa DX25TG-05-04

celem kolumn ma byc osigniecie jak najpotezniejszego niskiego tonu dobrej jakosci i dozysc wyraznego leciutko zaostrzonego sopranu takze w maire dobrej jakosci , ktory nie zginie przy tej potedze bassu

Czy oplaca sie ezygnowac z HDS schodzac na CSX na rzecz tej vify , czy kopolka peerlesa powinna mi spokojnie wystarczyc , co o tym sadzicie , peerlessa konstruktor chce mi przyciac na ok 3,5 khz tak wstepnie mowi z uwagi na uzysknie duze wyrzymalosci aby przy mocniejszym zagraniu przypadkiem glosniki nie polecial , vife ponoc mozna spokojnie ciac nizej , doradzcie cos , moge na zyczenie opisac wiecej swoich preferencji dzwiekowych i dokladniej ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba to:

1. 20cm jako nisko-średnio są za duże. Średnica może być słaba.

2. Jeśli Peerless to tylko HDS164, to jedyny sensowny głośnik który nadaje się na układ 2 drożny.

3. Prawie wszystkie kopułki Vify szczeleszczą, DT100 również.

 

Moja rada: zrób układ 2 drożny na 2 lepszych głośnikach, a nie 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolnego czasu poszperałem po naszych stronach i okazuje się że zestawów do montażu jest na rynku sporo. Te na przetwornikach wiodących firm (Vifa, Scan-, Seas itp.) są szeroko opisywane na forum ale jak do tego ma się tańsza oferta np. Visatona pomysłów, kitów głośników widzę pod dostatkiem pozostaje pytanie jak to gra? Może ktoś wrzuciłby linki do SPRAWDZOYCH tanich, nie skomplikowanych projektów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miś - Visaton ma sporo kitów, część z nich jest na budżetowych głośnikach które potrafią tyle samo, jak nie mniej od Tonsila. Tonsil jest tańszy. Słyszałem kilka razy VIB170 i zestawy mają potężny bas jak na 17cm głośniki. Ten kit jest dość ciekawy.

 

McGyver może skorzystam z rady, ale zdanie podtrzymuję. To głośnik który kosztuje 5$ i jest skierowany do masowych odbiorców, nie warto sobie nim głowy zawracać, szczególnie w DIY. To oczywiście moje zdanie, więc daruj sobie pieniactwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadne pieniactwo. Ty zabierasz głos w dyskusjach o wszystkim w DIY, nawet jak niewiele masz do powiedzenia. Dużo zależy od aplikacji głośnika. Vify nie wszystkie szeleszczą, a Peerless jest lepszy od wszystkich tekstylnych Vif, wcale nie szeleści i choć to nie żaden cud i nma pewne niedostatki w analityczności i szczegółowości to da się go zaaplikować bardzo dobrze, tak, że zagra lepiej od 20 mm kopułek ScanSpeaka, których zakup za takie pieniądze to marnowanie kasy. Trzeba go tylko zastosować z odpowiednim midbassem, o niezłym przenoszeniu średnich tonów. W klonie Proaka 2,5 zagra lepiej niż D2010.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny maja miec lekki charakter ostrosci konturowosci jak przyslowieowe V na koretorze graficznym wyeksponowany bass i sopranik srednica moze byc lekko cofnieta gdzyz moj wzmak yamszka gra niezla srednica na moich amtorkskich przerobkach ktore zrobilem z pudelek po unitrze wkladajac tylko niskotonowiec i wysoki STX na zwrotnicy dwudroznej , nie przeraza mnie slabszy sredni ,zeby tylko nie bylo czegos takiego ze wogole bedzie go nie bedzie tzn bedzie ewidetnie slabo slyszalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igod wiem ze masz HDS 164 i znasz pewnie ten glosnik , z racji finansowej stanolem przed wyborem HDS 164 a CSX 217 , zlaezy mi na bardzo poteznym basie , kazdy z glosnikow ma byc razy 2 i w tej cenie do kazdego moge dobrac kopolke DT100 lub vive DX za 190zl , co ty otym myslisz , poprostu arton ma HDS 205 za 450zl a akustyk za 390 tylko akustyk nalicza okropne sumy za przesylke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowiec - CSX nie ma o wiele lepszego basu niż HDS164. Vd tych głośników niewiele się różni, a HDS jest szybszy i ma lepszą średnicę (chociaż ja i tak ciałem go na 2kHz).

 

 

W zasadzie jak Ci tak zależy na super basie to daj 30-kę Tonsila i zrób układ 3 drożny.

 

McGyver - bo wszystko robiłem i to bardzo dawno temu. Scana nigdy nie polecałem. Posłuchaj dobrej kopułki (Focala:-) ) i powróć do DT100, może wtedy nie będziesz pisał, że to najlepszy głośnik na świecie. Vifa ma dobrą kopułkę, jest to D25AG. I pamiętajcie - sztywne zawsze będzie lepsze, bo to bliżej ideału :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dt 100 jest pewnie lepszy od GDWK11/100 :), ale jeśli idzie dalej porównanie w górę to pewnie Igod ma rację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Vifa Tower z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest na Vifach, M21WO39 oraz D25AG, z ew. upgrade do Scana 9500. Da bas nieosiągalny z głośnika 18cm w porównywalnej do M21WO39 cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igod, nie imputuj mi że pisałem że DT100 to najlepsza kopułka na świecie, tylko że jedna z najlepszych w tej cenie. Gdybyś zadał sobie trud sprawdzenia na czym słucham nie pisałbyś takich bredni. Focal robi faktycznie znakomite kopułki, robi też słabe. Słuchałem i takich i takich, dużo zależy też od aplikacji. Pisałem że DT100 jest lepszy od wszystkich_ T E K S T Y L N Y C H _Vif, Vifa D25AG to bardzo dobra_ A L U M I N I O W A _ kopułka, ale nie do wszystkich midwooferów pasuje, za to znakomicie się spisze we wszelkich układach trójdrożnych. I nieprawdą jest że sztywne zawsze będzie lepsze, posłuchaj sobie tonsilowskich kopułek tytanowych, żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad 3 drozny odpada w moim przypadku bo bbeda gorszej klasy glosniki i moj konstruktor nie chce sie tego podjac , zorientowalem sie jednak do konca i akustik oferuje przesylke za free powyzej 500zl wiec nie bedzie problemu , wiec nadal opstaje za 2x HDS 205 + DT100 pytanie tylko czy DT100 nie zginie przy tych woferach i czy wystarczy mu mocy vifa DX jak patrzylem ma ta moc wieksza niewiem jak z jej ostroscia i dynamizmem ponoc do juz leprza klasa glosnika ale jak ja wezne to spadam na CSX 217 z HDS , wiec prosilem o + i minusy obu wariantow , praktycznie w basie to nie ma dla mnie alternatywy procz peerlessa bo on wlasnie znany jest z takiego poteznego sejsmicznego bassu , jak wspominalem wczesniej dzwiekowo z kolumn sklepoych podobaja mi sie bardzo Paradigm moinitor 9v2 i chce zbudowac sytem podobny dzwiek w basie do nich sopranem takze jesli mozna , a na tych glosnikach co wybralem powinienem osognac taka dynamike basu i sopranu , a przy tym leprza jakosc podobno niz w paradigmie , jko ze tu same elementy beda mnie kosztowac troche ponad 2000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kopułkę DT100 będzie trzeba jeszcze przy tych wooferach nieco stłumić rezystorami w zwrotnicy, a jak chcesz dużo góry to się da mniejsze tłumienie i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz jak sie ma na twoj gust vifa DX ta za 190zl do DT100 czy oplaca sie rezygnowac z HDS biorac odpowiednio spory wofer jakim jest CSX 217 ktory tazke ma niezle parametry na rzecz tej kopolki vify , czy to zbedny zabieg i DT100 powinien zagrac przyzwoicie? wiem ze konstruktor przymierza sie ciac go w granicach 3-3,5 khz dla bezpieczesntwa zebym nie spalil kopolki jak kolumny glosniej zagraja noi jakot tako jeszcze zeby zachowany byl dobry dzwiek , wiem ze ty pypowiadales sie conieco o konstrukcji paradigma wiec moze ze swoich doswiadczen jestes w stanie powiedziec ktora konstrukcja jest bardziej zblizona , tnz ktora kopolka , do tego co prezentuje paradigm w seri monitor jesli chodzi o sopran ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, akurat soprany w Paradigmach są najgorsze. Nie lubię Paradigmów, zmarnowali kawał dobrych wooferów przez dyletancką aplikację, a jeszcze w naszym kraju jakiś redaktorek napisał bardzo pochlebne recenzje. To niech teraz pozwraca kasę wszystkim niezadowolonym, którzy mu zaufali i kupili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, i powiedz mu, jeśli tego nie wie, że jak przytnie pasmo midwoofera za wysoko to przepuści rezonanse membrany i będzie to wrzeszczeć, a przy okazji rozwali stereofonię w piguły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,to ja jestem owym konstruktorem.....

Po pierwsze,przyznaje racje McGyverowi,DT 100 jest najlepszą kopułką za 120zl,a porównanie z jakimis Focalami i tak zawsze kończy sie przegraną dt 100,no przecież nie porównuj czegoś kilka razy droższego do głosnika za 120zl.Co do aplikacji:czytajcie jeszcze raz preferencje.Koledze chodzi o potężny,sejsmiczny bas,poprawnej średnicy,dość ostrych wysokich tonach.A kto u diabła sie uparł że nie idzie zrobić 2 ch dróg na 20 stakch? Tylko nie mówcie mi że prawa fizyki itp...Fakt ,niemówie że pod względem średnicy kolumny bedą wybitne,ale przecież przy odpowiedniej aplikacji,średnie tony bedą poprawne!McGyver,wiesz,doskonale wiem że trzeba uciąć i to w odpowiednim miejscu niskotonowca,więc nie mówmy tu o dość trywialnych rzeczach.Alternatywy w tym przedziale do Peerleseów niema,Beyma śmierdzi mi estradówką,w 3 drogi pchał sie bede (niedość że zajmuje to masę czasu,to zgranie faz i chak częstotl. graniczy z cudem,a i tak pewnie jeszcze coś niewyjdzie).Chętnie posłucham innych rad co do aplikacji,ale nie zapominajcie o preferencjach brzmieniowych.Sami widzicie jak tu różne gusta są,Mcgyverowi sie wysokie w Paradigmach nie podobają,Misiowcowi tak,heh ;).Proszę także Misiowca o bardzo dokładne sprecyzowanie wymagan,bedzie na dużo łatwiej.

 

Dziękuję za uwagi

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gypsy, Misiowiec korespondował ze mną i chyba niedokładnie przekazał co mu mówiłeś, stąd odniosłem wrażenie że jego konstruktor ma "średnie" doświadczenie, ale bez urazy, nie wiedziałem. Oczywiście da się zrobić poprawną konstrukcję dwudrożną na dwudziestkach, zwłaszcza jeżeli użytkownikowi nie będzie przeszkadzać siodełko na średnicy. Np. Paradigmy mają fajne midwoofery których potencjał został zmarnowany przez złą aplikację, a takie właśnie głośniki znakomicie się sprawdzają w układach dwudrożnych, jak na dwudziestki mają zadziwiające średnie tony.

Pozdrawiam

Mac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem malkontentem, bo słucham na co dzień na DIY z Dynaudio D260 Esotec, a temu może dorównać tylko Tioxid Focala albo wstęga, i to nie każda, a Scan Speaki wysiadają, więc wymagania mam raczej wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzi ciekawe McGyver w sumie osobiście poważam głośniki focal-a choć dobre aplikacje są rzadkie

( z drugiej strony ciężko je schrzanić) ale ta kopułka Tonagera od Audio Nota – znasz? Nie chodzi mi o pasmo ale ogólny przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie kopułki Ci chodzi, ale z Focala szanuję tylko Tioxidy, i nie zaprzeczam, stosunek ceny do jakości mają co najmniej przyzwoity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.