Skocz do zawartości
IGNORED

Paganini stwarza problemy


Tomasz2015

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

 

Mam taki problem: parę dni temu kupiłem odtwarzacz Audio Analogue Paganini v1 (z okrągłym wyświetlaczem). Przez trzy dni sprawował się bez zarzutu tj. czytał płyty oryginalne jak i CD-R aż czwartego dnia zaczął stwarzać problemy tj. raz czyta CD-Ry a innym razem nie czyta - nie widzi nawet włożonej płyty w napędzie (płyty oryginalne widzi i czyta). Usterka ta jednak się cofa by przy którymś kolejnym odsłuchu powrócić.

 

Używam nośników Verbatim ze srebrną powierzchnią zapisu czyli chyba nie najgorszych.

 

Dodam, że u poprzedniego właściciela ten Paganini czytał praktycznie wszystkie płyty CD-R (i oczywiście oryginalne).

 

Co zatem mogło zaszwankować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nagrać swoje cd-r w wolniejszej prędkości wypalania. Miałem podobnie z kilkoma odtwarzaczami cd. Ja wypalam zawsze z prędkością x4. 99% stawiam, że jest to przyczyna. Sprawdziło się to i przy odtwarzaczach cd domowych jak i dj'skich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem problemu z Sony. Z verbatim różnie bywa. Trzeba też wiedzieć ze na świecie zostało całe nic fabryk CDR i większość jest klepana w jednym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Drodzy forumowicze,

 

Mam taki problem: parę dni temu kupiłem odtwarzacz Audio Analogue Paganini v1 (z okrągłym wyświetlaczem). Przez trzy dni sprawował się bez zarzutu tj. czytał płyty oryginalne jak i CD-R aż czwartego dnia zaczął stwarzać problemy tj. raz czyta CD-Ry a innym razem nie czyta - nie widzi nawet włożonej płyty w napędzie (płyty oryginalne widzi i czyta). Usterka ta jednak się cofa by przy którymś kolejnym odsłuchu powrócić.

 

Używam nośników Verbatim ze srebrną powierzchnią zapisu czyli chyba nie najgorszych.

 

Dodam, że u poprzedniego właściciela ten Paganini czytał praktycznie wszystkie płyty CD-R (i oczywiście oryginalne).

 

Co zatem mogło zaszwankować?

 

Albo wcisneli Ci sprzęt gdzie laser już pada. Też kupilem Audio analogue i po paru tygodniach zaczęły się problemy z napędem. Na szczęście są dostępne chińskie lasery. Inna sprawa jak długo te lasery podzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od mexela u mnie zaczęły problemy. Nic o nich nie pisałem, bo malo popularne sa. Kiedys zgrywalem na nowo ze 30 płyt. Nawet radioodtwarzacz w aucie nie dawal z nimi sobie rady. Kup z 5szt sony, nagraj i sprawdź. Ja nagrywam Burnem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taki tam zmieniałem chyba w lutym,wątpie ,że padł tak nagle po czterech dniach od kontaktu z kurierem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W moim egzemplarzu laser był wymieniany w 2015r. więc na 99% to wina nośnika lub jakiegoś pyłku na soczewce.

 

Te lasery potrafią padać po tygodniu lub nawet można kupić egzemplarz nie działający od razu. To że był wymieniany kiedyś tam to żaden argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lasery potrafią padać po tygodniu lub nawet można kupić egzemplarz nie działający od razu. To że był wymieniany kiedyś tam to żaden argument

zgoda ale ten nie kosztował 29 zł to po pierwsze,po drugie ma gwarancje a po trzecie u mnie smigał a u kolegi po czterech dniach odmówił odtwarzania cdr by następnego dnia czytać wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najpierw zaczyna właśnie od CDR. Spróbuj najpierw z CD sony, a potem szukaj dalej jak nie pomoże. Choc z własnego doświadczenia wiem ze to bardzo dobre głowice jak KSS-240, a moze nawet lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nagrać swoje cd-r w wolniejszej prędkości wypalania. Miałem podobnie z kilkoma odtwarzaczami cd. Ja wypalam zawsze z prędkością x4. 99% stawiam, że jest to przyczyna. Sprawdziło się to i przy odtwarzaczach cd domowych jak i dj'skich.

To ciekawe, ja zaobserwowałem zupełnie inną tendencję, im niższa prędkość nagrywania tym gorzej. Poniżej 24 zawsze mam później problem z odczytem. Program Astroburn Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili w china / napisali japan ? :)

Po za tym oryginał posiada dwuschodkową obudowę oczka lasera oraz mosiężną tuleję która chodzi po prowadnicy .

Zamiennik china jednoschodkowy . tuleja plastikowa .

KSS 213 wszystkie mają juz mosiężne tuleje, nawet te za 15zl, wyglądają jak oryginalne i nie dzialaja od nowości. Teraz to zadna gwarancja. Wszystko wygląda jak oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kiedyś ktoś sprzedawał za około pięć stówek,Wiadomo ,że za 89 to po prostu lepszej jakości podróba Mam nadzieje,ze to było tylko chwilowe i będzie nadal śmigał paganini .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, ja zaobserwowałem zupełnie inną tendencję, im niższa prędkość nagrywania tym gorzej. Poniżej 24 zawsze mam później problem z odczytem. Program Astroburn Audio.

faktycznie ciekawostka, nigdy się z taką sytuacją u siebie jak i u znajomych nie spotkałem. Nawet w samochodzie u mnie ten patent działa. płyt nagranych szybciej niż x8 czasami mi nie chce czytać. Ja nagrywam nero9 albo z lapka cdburnerXP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.