Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kupić sprzęt pod JRivera.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O i to jest jakaś podpowiedź.

Uważacie, że ten mini PC Pipo dałby radę.

Ja dawałem linka do modelu X8, jest jeszcze X9. Różnice w parametrach będą tu istotne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem po dluzszych testach tej maszynki i jedyne co moge powiedziec to: REWELACJA!!! Odtwarzacz pod windows10 skonfigurowany jako transport do Lampizatora Golden Gate, sterownik USB amanero dal sie bez problemu zainstalowac. Foobar2000 z opcja konwersji PCM do DSD. Efekt koncowy KOSMOS, moim zdaniem w tej cenie bez konkurencji. System dziala bez zaciec, nawet wielkie pliki MKV oraz zrzuty z bluraya chodza absolutnie plynnie i bez zaciec.

Minusem jest brak wyjscia spdif, cala reszte moge z czystym sumieniem polecic. Podejrzewam ze zmiana zasilacza na liniowy lub poprostu pedzenie tego z akumulatora 12V zrobi z tego urzadzenia prawdziwego killera.

 

Żadna tajemnica. Zadzwoń sobie do Tomanka to dowiesz się u źródła ;-)

Haha!! Ale dowcip, zadzwon do Tomanka :-)))))) zycze powodzenia w probie nawiazania kontaktu z panem Tomankiem. Ja bezskutecznie probuje od tygodnia, niestety szanowny pan nie raczy ani odebrac telefonu, ani odzwonic. Nie odpowiada na smsy ani na maile. Jedyne co to zlewajacy sms ze nie moze rozmawiac. PR to niestety u nigo absolutna katastrofa. A chcialem zamowic wieksza ilosc sprzetu, kilka zasilaczy i filtrow DC. Jezeli o mnie chodzi to odpuscilem i poszedlem do konkurencji.

post-4563-0-36565200-1453491295_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 20:39a dawałem linka do modelu X8, jest jeszcze X9. Różnice w parametrach będą tu istotne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem po dluzszych testach tej maszynki i jedyne co moge powiedziec to: REWELACJA!!! Odtwarzacz pod windows10 skonfigurowany jako transport do Lampizatora Golden Gate, sterownik USB amanero dal sie bez problemu zainstalowac. Foobar2000 z opcja konwersji PCM do DSD. Efekt koncowy KOSMOS, moim zdaniem w tej cenie bez konkurencji. System dziala bez zaciec, nawet wielkie pliki MKV oraz zrzuty z bluraya chodza absolutnie plynnie i bez zaciec.

Minusem jest brak wyjscia spdif, cala reszte moge z czystym sumieniem polecic. Podejrzewam ze zmiana zasilacza na liniowy lub poprostu pedzenie tego z akumulatora 12V zrobi z tego urzadzenia prawdziwego killera.

 

 

A ja mam takie zapytanie techniczne.

Ten mini komputer ma chłodzenie pasywne, czy jakąś małą suszarkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to dolna czesc obudowy jest jednoczesnie radiatorem. W kazdym razie wentylatorow brak, absolutna cisza.

 

nookie736

BAAAAARDZO wielkie podziękowania.

spdif mnie nie interesuje bo chcę dołożyć konwerter USB Gustarda.

Kupiłeś X9?

Gdzie, za ile? Jak rozumiem masz DACa podłączonego po USB z Amanero?

Owszem, zakupilem od firmy C4i w Wawie, playery sa wystawione na allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dac podlaczony po USB. Porownywalismy z innymi playerami (Medi8er oraz jakis wysoki Popcorn). Te ostatnie coprawda po spdif bo z wiadomych wzgledow nie mozna bylo zainstalowac sterownikow USb, jednak oba z akumulatora i mimo tego wygral Pipo. Sprobuje wgrac Linuxa, zobaczymy jaki bedzie efekt. Dodam tylko ze oryginalny windows nie byl w zaden sposob optymalizowany pod katem audio wiec i tu pole do popisu jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

System dziala bez zaciec, nawet wielkie pliki MKV oraz zrzuty z bluraya chodza absolutnie plynnie i bez zaciec.

Jeszcze Cię pomęczę jeśli mogę.

Jakiego programu używałeś do odtwarzania zrzutów z bluraya?

Czy X9 w tym wypadku po HDMI wypuszczał formaty dźwięku HD ?

Ciekawe czy ta zabawka pociągłaby swobodnie KODI? Wtedy byłby to świetny odtwarzacz multimedialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem na szybko MPC-HC, sciezki HD byly odgrywane ale w stereo po USB. Przez hdmi oczywiscie mozna wypuscic wielokanalowy sygnal HD ale akurat tego wyjscia nie testowalismy, Pipo zostalo kupione glownie jako transport plikow DSD. Kodi napewno pojdzie, sklep w ktorym go kupilem nawet oferuje "audiofilska" wersje Pipo o Nazwie FooKo na ktorej zainstalowany jest wlasnie Kodi i Foobar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Osobiscie wole MPC-HC niz Kodi wiec tego ostatniego nie instalowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak MPC-HC to tylko z MAD-VR a te rendery są tylko na windows

MAD VR mam na stacjonarnym HTPC, na Pipo nie probowalem, nie wiem czy starczy mu pary na taki soft ale zainstalowac da sie bez problemu.

 

nookie736

Jeszcze raz dziękuję.

Bardzo prosze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAD VR mam na stacjonarnym HTPC, na Pipo nie probowalem, nie wiem czy starczy mu pary na taki soft ale zainstalowac da sie bez problemu.

 

Robiłem trochę testów z tym MAD-VR. Generalnie dla materiału 1080p przy wyświetlaniu go natywnie, większość tych ekstrasów obciąża tylko rdzenie modułów graficznych ale bez zysku w obrazie.

W zasadzie używam tylko samego rendera Lanczos i tak MPC-HC + MAD-VR daje lepszy obraz niż jakikolwiek inny player pod Windows. Mi to wystarcza w każdym razie.

jeśli da się to tak odpalić na tym sprzęcie to bedzie HIT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spróbuję zainstalować. Generalnie obraz jest ok ale bez rewelacji, do tych celów moim zdaniem lepiej sprawdzi się htpc.

A jakie masz zdanie na temat dźwięku Mpc-hc? Bo ja mam mieszane odczucia...coprawda nie bawiłem się reclockiem itp ale w oryginalnym wydaniu gra to przeciętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na windzie, czy to MPC czy Tidal, czy foobar bez Asio/KS/Wasapi to dźwięk jest OK ale "pyka" co jakiś czas.

Reclocer to załatwia przy MPC. Ja ustawiam ręcznie próbkowanie przed projekcją, najcześciej na 48000kHz by mixer windows nie resamplował nic ale i tak "pyka".

Aktualnie używany przeze mnie DAC nie ma Asio, i za dużo uwagi kosztują mnie protezy typu reclocker.

Poza tym nie zwracam przy MPC aż tak na dźwięk uwagi.

Do muzyki mam Foobar, ale dźwiek w filmach jest dla mnie wystarczająco dobry z MPC.

Mixer windows zawsze mam na 24bit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obejrzeć jakiś dobrze nagrany koncert w stereo przez mpc hc a potem przez windows media player. Ten ostatni brzmi zaskakująco dobrze, moum zdaniem lepiej niż vlc i mpc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam ktory sygnal jest prawdziwszy ale obstawiam WMP, nie wierze zeby jakiekolwiek DSP az tak dobrze dzialaly. W bezposrednim porownaniu MPC HC mial poluzowany bas, scena mniej precyzyjna, mniej powietrza, ogolnie dzwiek bardziej wulgarny. Wiem ze niektorzy uznaja to za brednie ale w odsluchu uczestniczyly trzy osoby i jednoznacznie stwierdzilismy to samo. Moze to kwestia ustawien MPC, nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie poluzowany bas, to pierwsze co się pojawia gdy sygnał jest resamplowany przez player albo mikser Windy.

Taki lajf.

MPC-HC mam w zasadzie ustawiony domoślnie, przy filmach ustawiam mikser na 24/48.

Inaczej bas zwalnia, gdy mikser jest na 24/41 a film na 24/48

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam konwerter nie wystarczy aby uzyskać dobrą jakość dźwięku. PC MUSI być zasilany liniowo

 

A jeśli konwerter podłączony do PC jest zasilany liniowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli konwerter podłączony do PC jest zasilany liniowo?

To teoretycznie pelnia szczescia. W praktyce kolejny szczebel to przejscie na zasilanie akumulatorowe co w wypadku wiekszosci playerow zasilanych 12V nie stanowi zadnego problemu. Wystarczy akumulator samochodowy, powiedzmy 40Ah, koszt okolo 200PLN, do tego ladowarka. Oczywiscie zasilacz liniowy jest wiele wygodniejszy. Uzytkownicy standardowych odtwarzaczy Cd moga o tym tylko pomazyc.

Tak przy okazji to na rynku wtornym dostepnych jest wiele alternatywnych rozwiazan w postaci 12V "przemyslowych" zasilaczy liniowych produkowanych na potrzeby laboratoryjne itp. Czesto gesto takie urzadzenia (bardzo wyrfinowane konstrukcyjnie i zbudowane z porzadnych komponentow) sprzedawane sa z demobilu za grosze po cenie zlomu. Niedlugo bede testowal takie urzadzenie i postaram sie zdac wam relacje z jego wplywu na dzwiek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teoretycznie pelnia szczescia

 

Ja tak mam. Konwerter usb/spdif zasilany ogniwem bateryjnym LiFePO4.

Na jakość nie narzekam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze widze to Pipo nie ma standardu sieci gigabitowej. Jesli odwarzac muzyke z lokalnego dysku Nas to wtedy juz lepiej po wifi b/g/n, przy polaczeniu n powinno byc 300Mbit/s. Troche klopot z duzymi plikami jesli program mialby je wstepnie buforowac do pamieci ram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100Mb/s to za mało na muzykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że połączenie z routerem po interfejsie 1GB/s daje bardziej głęboki bas, niż po 100MB/s

Tutaj też dużą rolę odgrywa kabel ethernetowy, wiadomo.

Po wi-fi nie ma słuchać, bo tyle kodowań i dekodowań po drodze..

.. już nie wspomnę, że po wi-fi nie da się nic poprawić kabelkiem.

Jeszcze ważne jest zasilanie routera.

To też wpływa na dźwięk.

Odradzam zasilacze impulsowe do takiego tp-link przykładowo, a zalecam zakup specjalistycznych zasilaczy liniowych produkcji Stefanek, małej monofaktury z pod Widuchowej (woj. zachodniopomorskie), który w swojej pracowni przeprowadził szereg badań nad wpływem zasilacza do routera, przesyłającego pliki muzyczne do PC.

Testy odsłuchowe jasno wskazały, że stabilizowane zasilacze liniowe Stefanka do routerów wi-fi wprowadzają istotne zmiany w brzmieniu, podnosząc jakość dźwięku przynajmniej o jedną klasę wzwyż.

Co ważne, poprawę w dźwięku przynoszą wyłącznie zasilacze Stefanka do routerów, a nie przykładowo zasilanie bateryjne.

Także nie ma co lekceważyć tak istotnego aspektu domowego systemu audio, jak zasilacz do routera.

Droga do audio nirvany zaczyna się od kabli sieciowych, poprzez zasilacze, audiofilskie bezpieczniki i tak dalej i tak dalej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100Mb/s to za mało na muzykę?

Nie, jesli tylko odtwarzamy muzyke, nie buforujemy jej do pamieci. Programy do odtwarzania takie funkcje posiadaja, np bohater tego tematu. Gdy muzyka jest zapisana w bezstratnych zwyklych i gestych formatach to 100mbit po kablu denerwujaco dluzej bedzie wczytywac dane przy uruchamianiu odtwarzania. Przy korzystaniu z zewnetrznego dysku nas to 100Mbit jest 10x razy wolniejsze, kazde kopiowanie plikow tez jest 10x dluzsze niz przy 1Gbit. Korzystanie z zewnetrznego dysku nas jest duzo mniej komfortowe przy 100Mbit. A wynurzenia BeatX pomine, moze cos mu zaszkodzilo.

 

Do korzystania z 1Gbit nie jest konieczny router, wystarczy tanszy od routera switch. Routery z 1 gbit sa drozsze od takich z klasycznym switchem 100mbit, lub byly kiedys drozsze, nie wiem jak to wyglada aktualnie. Jesli posiadamy router to na domowe potrzeby wystarczy wiec dokupic osobno najtanszy switch, wszystko sie wtedy spina najzwyklejszymi kablami cat5. Gdy potrzebuje sam zaciskam wtyki do kilkumetrowych odcinkow najtanszego kabla ze szpuli, nie ma problemow z uzyskaniem pelnej predkosci. Stosowanie starego typu kart sieciowych 100Mbit w komputerach powinno byc zakazane;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-Audio to jak pamiętam 1,5Mb/s, czyli w ciągu sekundy mamy zbuforowane około minuty muzyki. FLAC to kilka minut. Nie wiem czy JRiver wpierw buforuje cały plik i dopiero po tym startuje z odtwarzaniem; jeśli tak, to 100Mbps może stanowić ograniczenie.

 

Ale o to bym się nie bał, jako że autor będzie raczej używał połączenia USB?

 

...No i teraz odtwarzacz plików. Powiedzcie mi czy tego rodzaju zabawka by podeszła :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chciałbym w nią wpiąć zewnętrzny dysk twardy i na dotykowym ekranie mieć okładki płyt do wyboru. Dodatkowo dobrze by było mieć możliwość sterowania wyborem słuchanej muzyki ze smartfona.

 

Co do szybkości kopiowania plików bo LAN/GLAN, w tym przypadku chyba nie ma znaczenia, używanie tej zabawki do zgrywania z płyt raczej do wygodnych nie należy. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ma służyć tylko do odczytu plików z podpiętego twardziela. Jako stacjonarny odtwarzacz podobnie jak CD. Z tym, że z dotykowym wyświetlaczem. Nic więcej. Właśnie kupiłem M2Tech HiFace two, żeby do niego wpiąć po USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej.

Z mojego punktu widzenia ciekawszy od Pipo jest bardziej markowy sprzęt. Doświadczenie dawnego IBM aktualnie Lenovo w kultowej linii Thinkpad. Tutaj też niestety złącze ethernet 100Mbit. Parametry ogólnie podobne, czterordzeniowy procesor Atom, pamięć, grafika, porty usb3.0, wyjście hdmi.

 

lenovo-thinkpad-10-side-on-stand-625x625.jpg

 

lenovo-thinkpad-10-dock-ports-325x325.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.