Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki kupić sprzęt pod JRivera.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się zastanawiam nad PiPo i Album Player'em, albo nad czymkolwiek i Daphile.

 

Z zaciekawieniem czekam na wieści od użytkownika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dam znać co to za cudo i jak działa.

Na razie zainstalowałem na lapku Foobara i podpiąłem konwerter M2Tech HiFace Two.

I wszystko grało pięknie dopóki nie zapodałem mu pliku FLAC 24bit. Niestety zaczyna odtwarzać kawałek albo wcale i wyskakuje błąd.

Pojawiają się dwie komendy:

Unrecoverable playback error: Could not create ASIO buffers.

lub could not set sample rate to 192000Hz.

M2Tech powinien dać sobie z tym radę. Coś mam źle ustawione?

Po powtórnym wyborze pliku 16bit 44100Hz też go nie odtwarza, wyskauje błąd 44100Hz i trzeba wyjąć konwerter i włożyć do gniazda USB ponownie i wtedy gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma być nie audiofilsko i prosto - nie chcę nawet DAC na USB. Z odtwarzacza po SPDiF lub HDMI do amplitunera. Pierwsza wersja powinna zadziałać z Daphile (przy odpowiedniej zintegrowanej karcie dźwiękowej) druga mam nadzieję, zagrałaby z PiPo. Muszę ino wywiedzieć się, czy i jak sam dźwięk (bez obrazu) wyjdzie z PeCe. No i pliki proste i łatwe, zgrane na HDD moje CD, żadne tam HiRes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ma cztery wejścia USB więc można dodać zewnętrzny ssd.

Szybki osobowy samochod lepiej jezdzi po utwardzonych rownych odcinkach drogi, tego nie zrekompensuja cztery polne odcinki.

Tzn chcialem tylko napisac, ze zwykle usb2.0 jest okolo 10x wolniejsze od sata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego odsluchu jak juz gra oczywiscie duza predkosc nie jest potrzebna, ale gdy np jriver laduje liste okladek, lub chce zbuforowac utwory do pamieci operacyjnej to ta predkosc moze decydowac o komfortowej obsludze, lub wiele klikniec bedzie okupione przerwami, czyli malymi zacieciami, przyzwyczaisz sie albo bedziesz wspominac, ze jednak ktos cos radzil... Dojdzie obsluga smartfonem ktory pobiera dane z sieci lokalnej po wifi do szybkiej komunikacji z programem wtedy przyda sie szybka transmisja i sprawna komunikacja z dyskami po usb czy po kablu ethernet, uwazam, ze gdzie tylko mozna trzeba wykorzystywac szybsze transfery, to sie moze oplacic...

 

Akurat okladki sa zlokalizowane na dysku instalacyjnym w folderze programu, wiec ich wyswietlanie np w gizmo cz jremote bedzie zalezalo od sprawnosci dzialania, szybkosci komunikacji sieci lokalnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione w JRiver buforowanie do pamięci RAM (posiadam 4 GB RAM).

Wtedy program zasysa muzykę, którą ma odtwarzać do tej pamięci, zamiast odtwarzać bezpośrednio z dysku i nic się nie zacina, nic nie przerywa, zachowana jest płynność nawet jeśli odtwarzam ze starego pendrive'a pliki hi-res.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Tak przy okazji to na rynku wtornym dostepnych jest wiele alternatywnych rozwiazan w postaci 12V "przemyslowych" zasilaczy liniowych produkowanych na potrzeby laboratoryjne itp. Czesto gesto takie urzadzenia (bardzo wyrfinowane konstrukcyjnie i zbudowane z porzadnych komponentow) sprzedawane sa z demobilu za grosze po cenie zlomu. Niedlugo bede testowal takie urzadzenie i postaram sie zdac wam relacje z jego wplywu na dzwiek.

nookie736

Miałeś już okazję przetestować zasilacz liniowy z Pipo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować koledze nookie736.

Wysłał mi na próbę zasilacz liniowy do zakupionego miniPC Pipo. Niestety na razie Pipo jeszcze nie doszło. Nigdy jeszcze tyle nie czekałem na przesyłkę z Aliekspress. Jak tylko dojdzie dam znać jak się sprawuje na oryginalnym zasilaczu a jak zasilaczem liniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja kupowałem bezpośrednio od PiPo (Store) 08.02 przed północą, coś wspominali o ichnim święcie i możliwym opóźnieniu, 19.02 DHL w Shenzen podjęło paczkę, 22.02 paczka na lotnisku w Gdańsku (via Hong-Kong, Frankfurt i Lipsk), 25.02 DHL w końcu po przebojach udało się dostarczyć mi paczkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzydzieści parę zł opłat celnych, które na kwitku były opisane jako VAT.

 

W ogóle to z DHLem (kurierem) są jakieś jaja. Telefon że ma paczkę, ja że jestem w pracy, dogadane iż następnego dnia inny kurier dowiezie do pracy i że mam te 30 coś zabulić. Następnego dnia ani widu ani słychu, czekam cierpliwie, na kolejny dzień sprawdzam tracking a tu wpis - odmowa odebrania i uiszczenia opłaty celnej. Dzwonię na infolinię, a pani mówi, że do zmiany adresu dostawy to maila trza napisać z wnioskiem. No i na kolejny dzień PiPo w końcu do mnie trafia.

 

Czyli kurier sobie olał sprawę, przesyłka do zwrotu do nadawcy zapewne by trafiła; a towar z góry opłacony. Nie chciało mi się, ale powinienem był zrobić z tego aferę. Może po prostu kurierzy nie są przeszkoleni z obowiązujących u pracodawców procedur? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A jak Ci się sprawuje Pipo?

Jaki masz na nim player?

Pliki masz na zewnętrznym twardzielu?

 

W ogóle to z DHLem (kurierem) są jakieś jaja.

Mnie kiedyś kurier DHL-u właśnie chyba wrzucił przesyłkę na balkon i odjechał. Na kwicie dostawy podrobił mój podpis, że niby odebrałem.

Jeszcze tego samego dnia był u mnie z przeprosinami z butelką szkockiej i ogromną prośbą żebym dymu nie robił.

Wystarczyło, żebym zgłosił brak przesyłki a on by się nie wybronił, że towaru sam nie ukradł, skoro podrobił mój podpis. Mnie zresztą w domu nie było o tej porze co mogłem udowodnić.

Ich fantazja jak widzisz jest nieograniczona:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki na 2,5" Seagate Expansion (zasilanie z gniazda USB).

 

Póki co gram...z Kodi (AppTV skin). Do tego stary pilot i odbiornik MCE od karty TV z blaszaka oraz Yatse na smartfonie.

 

Jednak AlbumPlayer do końca mi nie podszedł na tak małym ekranie; mimo ustawienia na ekran dotykowy. Do tego we flac mam zgraną tylko część płyt, większość mam w nieotagowanych mp3 robionych pod przenośny odtwarzacz; tu plus dla Kodi, który przeciwnie do AP może odtwarzać foldery, a nie tylko albumy z biblioteki. Jak całość płytoteki zgram do flac i otaguję, to może jeszcze raz przemyślę AP.

 

PiPo samo w sobie jak na razie ok. Zastanawiam się nad upakowaniem go w jakąś porządną kastę 440 mm, z wyświetlaczem na front panelu, ale do tego droga daleka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Chińczyk mnie przeprasza za długi czas oczekiwania i prosi żebym poczekał jeszcze w tym tygodniu. Podobno już dawno jest w Polsce.

Jak dojdzie dam znać jak się sprawuje, nookie736 wysłał mi fajny zasilacz liniowy to go też potestuję i porównam z tym fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałem dopłacić 32 USD za Express Shipping. Mimo iż kurier nieco kręcący, jak wyżej opisałem dostawa z Chin do Polski była całkiem sprawna.

Z tego co nieśmiało po necie czytam o PiPo to wydaje mi się, że mogą się nie wyrabiać z zamówieniami. Nie wiem czy ktoś jeszcze produkuje w tej cenie taką zabawkę z zainstalowaną Windą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Bit-perfect nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o zakłócenia, które idą wraz z cyfrową transmisją.

Nawet zakładając, że idą tam jakieś zakłócenia to jaki mają one wpływ na transmisję USB? Wiesz jak ona w ogóle działa? Gdyby były tam tak wielkie zakłócenia to gwarantuję Ci, że byś je usłyszał. Cyfrówka to nie analog, ale jak widać niektórym wszystko jedno, ważne że się zakłóca...

 

Kup od Tomanka zasilacz liniowy do PC na 12V.

 

Sam konwerter nie wystarczy aby uzyskać dobrą jakość dźwięku. PC MUSI być zasilany liniowo.

Piękny przerost formy nad treścią... do małego komputerka liniowy zasilacz ważący 5 kg. Szkoda, że co niektórzy sami nie produkują prądu dla tych komputerków... byłoby jeszcze bardziej audiofilsko :)

Wiesz z jakimi prędkościami pracują niektóre podzespoły komputera? I słyszałeś, żeby te ZŁE zasilacze powodowały np. błędy pracy procesora albo przekłamania danych w RAM-ie? Nic takiego się nie dzieje. Zewnętrzne dyski są zasilane z tego USB i też jakoś działają poprawnie. Natomiast w jakiś magiczny sposób dla wysyłania strumienia danych po USB ma to mieć znaczenie?

Zasilacze liniowe do komputerków w roli transportu to chyba największy mit jaki tu słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A mnie będzie się dane przekonać czy tak jest.

Dzięki uprzejmości kolegi nookie736 mam wypożyczony solidny zasilacz liniowy do moego Pipo X9. W nadchodzącym tygodniu postaram się go przetestować ten liniowy w konfrontacji z fabrycznym.

Dam znać co usłyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dzisiaj razem z kolegą Bobonerkiem porównywaliśmy jakość dźwięku z Pipo z foobarem i do tego konwerter M2Tech hiFace 2 kontra transport CD Maranztza po przeróbce mudy44.

Płyta kontra jej rip programem EAC do pliku wav. No i ku mojemu zadowoleniu różnice są praktycznie pomijalne. Pipo grało na fabrycznym zasilaczu. Teraz muszę wreszcie uruchomić wypożyczony zasilacz liniowy. Pewnie w weekend się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem oba systemy (szczególnie, iż kupowałem wersję 64GB i ROMu dla Windy starczy), bo wydaje mi się zbyt ryzykowne repartycjonowanie Flash ROM i reinstalowanie na takiej maszynce samych Windowsów wobec braku nośnika instalacyjnego.

 

Jeśli poprzez "wyłączenie" Androida rozumiesz bezpośredni start Windowsa, to na ekranie startowym (wyboru systemu operacyjnego) trzeba zmienić checkbox w lewym górnym rogu z "ptaszka" na minus, potem wybrać okienka i start.

Od tego momentu włączanie PiPo uruchamia bezpośrednio Windę. Powrót do Andka - włączenie z przytrzymanym przyciskiem Volume-.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.