Skocz do zawartości
IGNORED

skos w pokoju


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Czy ktoś przerabiał temat buczącego basu pod skosem? Jedynym miejscem gdzie mogę postawić monitory jest ściana pod skosem. Skos ma 45 stopni i rozpoczyna się na wysokości mniej więcej 140cm. Kolumny odsunąłem od tej ściany o jakieś 80 cm (100cm od ścian bocznych) i wsadziłem 6 paneli akustycznych 80x100x10cm na tę ścianę. Efekt jest zdecydowanie na plus ale jeszcze pozostaje mały niedosyt.

 

Skos jest zbudowany z płyty kartonowo-gipsowej i myślę, że tutaj pies jest pogrzebany. Idealnie byłoby wrzucić jeszcze 2 panele na ten skos w miejscach pierwszych odbić ale jest to raczej nie możliwe z przyczyn czysto technicznych. Pomyślałem, że może warto zainteresować się czymś lżejszym. Są na rynku skuteczne maty wygłuszające które można przymocować na kleju do ściany?

 

pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maty wygłuszające które można przymocować na kleju do ściany

Takie maty mają praktycznie żadną skuteczność dla niskich częstotliwości.

Masz za płytą k-g jakąś 'pustkę' pozostawioną ? Może mógłbyś te miejsca wełną uzupełnić ?

Jakie masz ustroje ( 6szt ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie maty mają praktycznie żadną skuteczność dla niskich częstotliwości.

Masz za płytą k-g jakąś 'pustkę' pozostawioną ? Może mógłbyś te miejsca wełną uzupełnić ?

Jakie masz ustroje ( 6szt ) ?

 

Za płytą k-g, która ma 3cm grubości chyba jest przestrzeń, nie wiem dokładnie ile. Wełna "za" płytą chyba nic nie pomoże?

Ustroje zrobiłem tak jak zalecają tutaj na forum wełna rockwool akustyczna 10cm grubości w takiej ala skrzynce 70x100cm x 6 sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak sądzisz ?

 

Gdyż płyta będzie i tak odbijała dźwięk, nie dużo przedostanie się go za taką płytę. Mam nadzieję, że się mylę wtedy będzie można to szybko ogarnąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyż płyta będzie i tak odbijała dźwięk, nie dużo przedostanie się go za taką płytę. Mam nadzieję, że się mylę wtedy będzie można to szybko ogarnąć :)

odbije wysokie i średnie częstotliwości. Im niżej tym więcej przepuści.

 

Jaka częstotliwość buczy i jakie są wymiary pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to powyższe nie ma sensu, ale pytałem powyżej co jest za płytą k-g.

 

Prawdę mówiąc nie wiem co jest za płytą. Dowiem sie po południu.

 

odbije wysokie i średnie częstotliwości. Im niżej tym więcej przepuści.

 

Jaka częstotliwość buczy i jakie są wymiary pomieszczenia?

 

Niska częstotliwość, ciężko stwierdzić, mogę podesłać 2 utwory w których występuje to buczenie - tutaj to słychać bardzo wyraźnie.

No i generalnie jeżeli ustawię regulator za godzinę 10 to jednak słychać typowe dudnienie - w tej kwestii jest to do przeżycia bo z reguły nie słucham aż tak głośno i nie jest to w takiej skali jak sytuacja powyżej

 

kubatura: 4x4m wysokość 3m, na 1/3 części pokoju jest skos. Spora szafa na tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczy Ci bo masz pokój kwadratowy, a dlatego że masz skos. On powoduje że masz mniejsze buczenie, bo część jednej ściany nie jest równoległa do pozostałych trzech ścian. Wrzuć zdjęcia pokoju lub narysuj plan pokoju z umiejscowieniem mebli, drzwi i okien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia robione mikrofalówką, wyłącznie poglądowe bo czasu mało. Wszystko w budowie i w fazie testów.

 

Buczy Ci bo masz pokój kwadratowy, a dlatego że masz skos. On powoduje że masz mniejsze buczenie, bo część jednej ściany nie jest równoległa do pozostałych trzech ścian. Wrzuć zdjęcia pokoju lub narysuj plan pokoju z umiejscowieniem mebli, drzwi i okien.

 

I zaznacz gdzie siedzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-60644-0-86087700-1457636497_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początek potwierdzić moją teorię w praktyce

 

Te panele zostawić tak jak są czy lepiej wszystkie dać na ścianę pod skosem? Chcę już je zamontować, żeby pozbyć się książek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele trzeba przesunąć bo chyba nie stoją w miejscach pierwszych odbić. A jeszcze lepiej zamiast nich dyfuzory. W rogach pułapki basowe. Sufit jest wysoki, można by dać akustyczny podwieszany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele trzeba przesunąć bo chyba nie stoją w miejscach pierwszych odbić. A jeszcze lepiej zamiast nich dyfuzory. W rogach pułapki basowe. Sufit jest wysoki, można by dać akustyczny podwieszany.

 

Sufit odpada, dyfuzory też. Pułapki basowe? Myślałem, że te absorbery zadziałają jak pułapki basowe w rogach. Generalnie to nie zrobie z tego pokoju studio, super akustycznego. Raz, że i tak już sporo przerobiłem i wyniosłem rzeczy zbędnych, dwa, musze tutaj mieszkać i musi to "jakoś" wyglądać. Zastanawiam się, bo mam materiał, czy nie zrobić jeszcze z 2ch paneli i wrzucić je gdzieś tam miedzy kolumny i czy nie kupić dywanu na cały pokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okna w tym skosie?

Możesz zmienić ustawienie o 180 stopni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz okna w tym skosie?

Możesz zmienić ustawienie o 180 stopni?

 

Nie mam okien na skosie.

 

Raczej nie, bo jest tam szafa którą użytkuje, już też o tym myślałem. Tak na prawdę to jedyne miejsce gdzie te kolumny mogą stać i jest scena. Były już wszędzie.

 

 

E: rozwiązaniem jest sprzedaż szafy i kupno 2ch mniejszych, ale aż tak bardzo mi nie zależy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit odpada, dyfuzory też. Pułapki basowe? Myślałem, że te absorbery zadziałają jak pułapki basowe w rogach.

Sufit zagraca mniej niż jakiekolwiek inne ustroje. Skoro przy niewielkich monitorkach i siedząc na środku masz problem z brumieniem to znaczy że jest on poważnej skali i zwykłe szerokopasmowe absorbery nic nie pomogą.

 

Próbowałeś innych głośników? Czasem kolumny z odmiennym strojeniem br potrafią zagrać całkiem inaczej na dole. U mnie tak było w bardzo zbliżonym wymiarami pomieszczeniu. Sonus Faber Concerto Home brumiły jak diabli a Proac Response 1.5 w ogóle nie pomimo zacznie niższego "zejścia" basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skosy to rewelacja i najlepiej nieregularne - przelicz kubaturę pomieszczenia w stosunku do kolumn - przykład: 20m2 bez skosów a 20m2 ze skosami to czasem nawet 40% mniej objętości pomieszczenia. Zanim to zrozumiałem, a później w to uwierzyłem przerobiłem 30 konfiguracji... :) - pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mniejsza kubatura to żadna zaleta.

 

Wiadomo, ale taka jest, tutaj na dzień dzisiejszy nic się nie zmieni. Dlatego też kupiłem monitory.

 

skosy to rewelacja i najlepiej nieregularne - przelicz kubaturę pomieszczenia w stosunku do kolumn - przykład: 20m2 bez skosów a 20m2 ze skosami to czasem nawet 40% mniej objętości pomieszczenia. Zanim to zrozumiałem, a później w to uwierzyłem przerobiłem 30 konfiguracji... :) - pzdr!

 

Nie ma sensu przeliczać tego bo kolumny już zostają, chyba nie będę kupować kolumn innych bo CZASAMI, TROCHĘ buczą sobie i to tylko gdy jest dosyć głośno

 

Sufit zagraca mniej niż jakiekolwiek inne ustroje. Skoro przy niewielkich monitorkach i siedząc na środku masz problem z brumieniem to znaczy że jest on poważnej skali i zwykłe szerokopasmowe absorbery nic nie pomogą.

 

Próbowałeś innych głośników? Czasem kolumny z odmiennym strojeniem br potrafią zagrać całkiem inaczej na dole. U mnie tak było w bardzo zbliżonym wymiarami pomieszczeniu. Sonus Faber Concerto Home brumiły jak diabli a Proac Response 1.5 w ogóle nie pomimo zacznie niższego "zejścia" basu.

 

Nie jest on poważnej skali, generalnie trzeba wziąść pod uwagę, że zaraz za mną jest szafa. Gra to całkiem fajnie. Miejscami tylko jest trochę buczenia. Wstawiałem inne kolumny, mniejsze, większe i efekt był podobny. Wrzucilem raz Kefy podłgowe to bas był o wiele bardziej dokuczliwy.

 

Jest jeszcze opcja zatkać tak w 30% bass refleks, są takie zatyczki ale myślę, że efekt bedzie gorszy niż taki jaki jest teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 16 metrach ze skosem też nic zagrać nie chciało była beznadzieja na maxa po remoncie wybiłem ściany zrobiło się nieregularne pomieszczenie 55m . Z tym że skosy obłożyłem płytami jak ze zdj na to tynk japoński i jest ekstra nawet małe kolumny które na 16 metrach nie miały basu nie wspominając o reszcie tonów rozłożyły skrzydła mimo braku mebli i ustroi i tak jest b przyzwoicie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny pokój, z tym że na środku skosu mam okno dachowe. Oczywiście rozkład mebli inny. Co może być istotne to że łóżko jest pomiędzy dwoma kolumnami rozstawionymi na 2,8m między sobą i po ok 40cm od ścian.

Ciekawostką jest to że gdy nie było tam łóżka to głowa puchła na środku pokoju od dudniącego basu.

Też cudowałem, w rogi wcisnąłem identyczne narożniki z książkami, nie pomogło..

 

Sprawa strojenie kolumn jest istotna, być może warto zrobić test z zatkanym b-r. Ale również o ile to możliwe polecam kupić dywan z długim włosiem i położyć między kolumnami. ogólnie szukałbym winy w pustej ścianie między kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identyczny pokój, z tym że na środku skosu mam okno dachowe. Oczywiście rozkład mebli inny. Co może być istotne to że łóżko jest pomiędzy dwoma kolumnami rozstawionymi na 2,8m między sobą i po ok 40cm od ścian.

Ciekawostką jest to że gdy nie było tam łóżka to głowa puchła na środku pokoju od dudniącego basu.

Też cudowałem, w rogi wcisnąłem identyczne narożniki z książkami, nie pomogło..

 

Sprawa strojenie kolumn jest istotna, być może warto zrobić test z zatkanym b-r. Ale również o ile to możliwe polecam kupić dywan z długim włosiem i położyć między kolumnami. ogólnie szukałbym winy w pustej ścianie między kolumnami.

 

Mam materiał na jeszcze jeden duży panel akustyczny więc chyba go zrobię i wsadze w środek.

Generalnie to ostatnio miałem wolną chatę więc testowałem nieco głośniej i tak na prawdę to nie ma tragedii. Po przemeblowaniach już nie dużo brakuje, zebym nie odczuwał wielkosci pokoju i dudnienia calkowicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem dziś dwa panele na środek (te z bocznych ścian) i od razu jest różnica w scenie. Na 100% zrobie jeden duży panel na środek, może walnąć 15 cm wełny zamiast 10cm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z dwoma panelami 10cm było dobrze to nie ma co przesadzać.

Też planuje wstawić od kilku lat takie panele, ale przez to że też tam muszę spać(pod tą ścianą) obawiam się efektów ubocznych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.