Skocz do zawartości
IGNORED

Bateryjna Polaryzacja Zwrotnicy Głośnikowej - Wasze Doświadczenia


zjj_wwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pmcomp napisał:

Mysle, ze pokazanie odnosnika do dzialania klasy A powinno przekonać niedowiarków

A co to ma wspólnego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A co to ma wspólnego?

 

Przeczytaj material JBLa.

A tak przy okazji sluchales kiedys zwrotnicy z CC z wlaczonym i z wylaczonym biasem? A jesli tak to moze też mierzyleś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam eksperymentowałem że wszystkimi prawie gadżetami stosowanymi w ZG. Z niektórymi... nawet byście nie uwierzyli...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp przecież Ty dłubiesz w ZG. Wiesz, że zmiana oczywistego elementu o mierzalną wartość, również w zdjętych akustycznie charakterystykach nie musi być słyszalna. 

Aby nie być gołosłownym, zmiana kondensatora w torze gwizdka o 10% dla większości słuchaczy będzie niesłyszalna a doskonale mierzalna mikrofonem. Zmian o 1% zginie również w pomiarze akustycznym (ale nie elektrycznym). 

Zmiany parametrów wynikające ze zjawisk polaryzacji w dielektryku kondensatorów są na poziomach o całe rzędy wielkości niższej. Co tam niby ma się usłyszeć?! Ludzie więcej szacunku do rzeczywistości...

Co zaś do porównań z A klasą wzmacniacza.  Chodzi o niejednoznaczność przełączania tranzystorów końcówki w klasie B. Daje to zniekształcenia choćby tzw, skrośne. Klasa A tego nie ma bo tam tranzystory mocy cały czas przewodzą (nie przełączają się pary komplementarne przy przejściu przez "0"). 

Otóż w dielektrykach stałych nie ma znaczenia umowne "0". Takie po prostu nie istnieje! Domeny, jakie by to nie były; magnetyczne czy elektryczne, owszem skręcają się w zależności od zewnętrznego wymuszenia (tu mówimy o polu elektrycznym w izolatorze między okładkami kondensatora na którym jest jakieś napięcie). Skręcają się ale nie ma dla nich żadnego stanu "0". Jest jakiś stan początkowy wynikający choćby z kierunku wyciągania dielektryka w procesie produkcji, panujących temperatur,... Żaden to stan wyróżniony. Można sobie wyobrazić jak przycina się wstęgę folii na węższe taśmy do nawijania kondensatorów; kierunek, temperatura, naprężenia,... Może tu nastąpić również proces napylania,...

Co innego kondensatory elektrolityczne. Tu na drodze zjawisk chemicznych, również formowania kondensatora jest utrwalony pewien stan "0". Jak zmienimy polaryzację to możemy kondensator uszkodzić. Zmiana trwała na inne napięcie może powolnie go przeformowywać o czym wielu nie wie. 

Zawsze mnie ciekawiło w kontekście kondensatorów elektrolitycznych niepolarnych, uważanie ich jako remedium na wszystko...

Ot, technicznie, mamy takie dwa kondensatory połączone anty szeregowo i niby wszystkie zła przeminęły... Nawet niektórzy dopatrują się zmniejszenia zniekształceń takowych w stosunku do biegunowych. Również jakoby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wytrzymują w torach stałoprądowych. To jakie jest napięcie na każdym ze składowych kondensatorów wpiętych do napięcia stałego zakładając jednakową ich upływność...? 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Sam eksperymentowałem że wszystkimi prawie gadżetami stosowanymi w ZG. Z niektórymi... nawet byście nie uwierzyli...

 

To jest odpowiedź godna … polityka ale … nie jest odpowiedzia na moje pytanie 🙂 . No cóż, masz zadatki, zrobisz karierę w przyszlosci 😉 . Stawiam dulary przeciwko orzechom ze wlasnych eksperymentow z CC jednak nie robileś.

 

A co do moich odsluchów CC z 30 VDC. Powtorzę wszystko co napisalem przy 9 VDC.

Dzwiek dostaje niesamowitego kopa, cos jak właczenie loudness ale rownowaga tonalna pozostaje zachowana. Do tego, nawet przy mniejszych poziomach glośnosci z informacji latwiej wychwycić mozna wszelkie smaczki czy wrecz niedoskonalosci realizacji nagrania, szczególnie w domenie cyfrowej. Nie ma to nic wspólnego ze szczegółowoscią przekazu. Jak napisalem rownowaga tonalna jest taka sama ale … wiecej, nie wroć, dokladniej slychać. i te smaczki absolutnie nie zakłócaja calego spójnego przekazu muzycznego. Ciągle po muzycznej stronie mocy. To zasluga JBL4343, bardzo dociążona niska srednica z tego papierzaka 10”.

Generalnie mysle, ze najlepsza zabawa bedzie jak dolożę kolejne dwie czy trzy bateryjki, poslucham ze trzy godzinki, a potem szybciutko zdejme ladunek z kondensatorow do masy i poslucham bez CC 🙂 . Moze byc szok 😉 , tak jak zabrać dziecku lizaka.

Podsumowujac napisalbym, ze z CC jest wiecej muzyki w muzyce. Nie mam slów do opisania bo wczesniej nie spotkalem sie z takim zjawiskiem, slownik audiofilskiej mowy jest zbyt biedny.

Wesolego świątecznego jajca zyczę. Wiecej jajca w jajcu 🙂 .

Pozdro

 

32 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

@pmcomp przecież Ty dłubiesz w ZG. Wiesz, że zmiana oczywistego elementu o mierzalną wartość, również w zdjętych akustycznie charakterystykach nie musi być słyszalna. 

Aby nie być gołosłownym, zmiana kondensatora w torze gwizdka o 10% dla większości słuchaczy będzie niesłyszalna a doskonale mierzalna mikrofonem. Zmian o 1% zginie również w pomiarze akustycznym (ale nie elektrycznym). 

Zmiany parametrów wynikające ze zjawisk polaryzacji w dielektryku kondensatorów są na poziomach o całe rzędy wielkości niższej. Co tam niby ma się usłyszeć?! Ludzie więcej szacunku do rzeczywistości...

Co zaś do porównań z A klasą wzmacniacza.  Chodzi o niejednoznaczność przełączania tranzystorów końcówki w klasie B. Daje to zniekształcenia choćby tzw, skrośne. Klasa A tego nie ma bo tam tranzystory mocy cały czas przewodzą (nie przełączają się pary komplementarne przy przejściu przez "0"). 

Otóż w dielektrykach stałych nie ma znaczenia umowne "0". Takie po prostu nie istnieje! Domeny, jakie by to nie były; magnetyczne czy elektryczne, owszem skręcają się w zależności od zewnętrznego wymuszenia (tu mówimy o polu elektrycznym w izolatorze między okładkami kondensatora na którym jest jakieś napięcie). Skręcają się ale nie ma dla nich żadnego stanu "0". Jest jakiś stan początkowy wynikający choćby z kierunku wyciągania dielektryka w procesie produkcji, panujących temperatur,... Żaden to stan wyróżniony. Można sobie wyobrazić jak przycina się wstęgę folii na węższe taśmy do nawijania kondensatorów; kierunek, temperatura, naprężenia,... Może tu nastąpić również proces napylania,...

Co innego kondensatory elektrolityczne. Tu na drodze zjawisk chemicznych, również formowania kondensatora jest utrwalony pewien stan "0". Jak zmienimy polaryzację to możemy kondensator uszkodzić. Zmiana trwała na inne napięcie może powolnie go przeformowywać o czym wielu nie wie. 

Zawsze mnie ciekawiło w kontekście kondensatorów elektrolitycznych niepolarnych, uważanie ich jako remedium na wszystko...

Ot, technicznie, mamy takie dwa kondensatory połączone anty szeregowo i niby wszystkie zła przeminęły... Nawet niektórzy dopatrują się zmniejszenia zniekształceń takowych w stosunku do biegunowych. Również jakoby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wytrzymują w torach stałoprądowych. To jakie jest napięcie na każdym ze składowych kondensatorów wpiętych do napięcia stałego zakładając jednakową ich upływność...? 😉

 

Tak zapytam … slyszysz wplyw zmiany jakiegoś kondensatora (zostawmy w spokoju elektrolity) w zwrotnicy kolumny glosnikowej np. Cross Capa na Duelunda czy V-Capa?

Jesli tak to dlaczego? Pojemnosc ta sama, ESR ten sam to dlaczego slyszysz skoro tej roznicy nie zmierzysz?

Jesli nie … to szkoda czsu na dyskusję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Jesteś naznaczony, stygmatyzowany...

Polityka jak polityka ale to Ty możesz zrobić z tym karierę.

🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmiany kondensatorów nie slyszysz. Jako nienaznaczony i niestygmatyzowany.

Za to zapewne slyszysz zmiane np. DACa z takiego za 50 tys PLN na takiego za 100 tys PLN. Tak najlatwiej.

 

Howgh.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle niewiele słyszę ze względu na wiek. A moim sukcesem życiowym jest to, że przyjąłem to do wiadomości i nie muszę leczyć tu na Forum kompleksów.

Kiedyś pracowałem w dziedzinach, gdzie dominowały małe sygnały; dla medycyny, dla wojska,... W takich okolicznościach bierze się pod uwagę wiele atrybutów elementów, również te o których mówimy. 

I nigdy nie widziałem aby ktokolwiek na słuch oceniał wpływ tych atrybutów. Może robiono błąd. Może obecnie osłuchuje się automatykę aparatury medycznej albo innych rakiet... Nie wiem, nie pracuję tam. Ale postępy są więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Ja w ogóle niewiele słyszę ze względu na wiek. A moim sukcesem życiowym jest to, że przyjąłem to do wiadomości i nie muszę leczyć tu na Forum kompleksów.

Kiedyś pracowałem w dziedzinach, gdzie dominowały małe sygnały; dla medycyny, dla wojska,... W takich okolicznościach bierze się pod uwagę wiele atrybutów elementów, również te o których mówimy. 

I nigdy nie widziałem aby ktokolwiek na słuch oceniał wpływ tych atrybutów. Może robiono błąd. Może obecnie osłuchuje się automatykę aparatury medycznej albo innych rakiet... Nie wiem, nie pracuję tam. Ale postępy są więc...

Sluchanie muzyki to jest hobby i ma sprawiac przyjemnosc, a nie miescic się w woskowych czy medycznych ramach.

Skoro jak piszesz niewiele slyszysz to po co ja z Toba rozmawiam? Jak ze slepym o kolorach. Do tego nigdy wplywu biasowania DC kondensatorów zwrotnicy na dzwiek nigdy nie sprawdzales bo nie potrafisz tego zmierzyć. Jakis żart.

Hobby to nie jest wzorzec z Serves, ktory niektorzy na tym forum ciagle chca mierzyć.

Na koniec przyklad … jak chcesz sie wykapać wieczorem po ciezkim dniu w cieplej wodzie to przed wejsciem do wanny zawsze mierzysz jej temperaturę? Bo ja wchodze do mniej lub bardziej goracej wody aby sie umyc i zeby mi to sprawiło przyjemnosć.

🙂 .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Niczego nie zrozumiałeś.

Strasznie mi przykro, ze nie spelnilem twoich oczekiwań.

Zaprzestańmy tej dyskusji … szkoda naszego czasu.

Ja sprawdze jeszcze napiecie ok. 60 VDC, a potem jego brak, a Ty … rob co tam sobie chcesz.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pmcomp napisał:

Wielkosc wplywu biasowania kondensatorów w zwrotnicy na dzwiek jest podobna do wplywu kabli, choć ma inny charakter.

...to było z 9,5V DC. Taka wielkość wpływu, może dopiero jak porównasz budżetowe kable głośnikowe (to jak bez CC), do Tary Labs The Grand Master Evolution (jak z 9,5V DC).

Blisko 30V DC boostuje/ulepsza wszystko jeszcze bardziej:

2 godziny temu, pmcomp napisał:

A co do moich odsluchów CC z 30 VDC.

Dzwiek dostaje niesamowitego kopa, cos jak właczenie loudness ale rownowaga tonalna pozostaje zachowana. Do tego, nawet przy mniejszych poziomach glośnosci z informacji latwiej wychwycić mozna wszelkie smaczki czy wrecz niedoskonalosci realizacji nagrania, szczególnie w domenie cyfrowej. Nie ma to nic wspólnego ze szczegółowoscią przekazu. Jak napisalem rownowaga tonalna jest taka sama ale … wiecej, nie wroć, dokladniej slychać. i te smaczki absolutnie nie zakłócaja calego spójnego przekazu muzycznego. Ciągle po muzycznej stronie mocy. To zasluga JBL4343, bardzo dociążona niska srednica z tego papierzaka 10”.

Generalnie mysle, ze najlepsza zabawa bedzie jak dolożę kolejne dwie czy trzy bateryjki, poslucham ze trzy godzinki, a potem szybciutko zdejme ladunek z kondensatorow do masy i poslucham bez CC 🙂 . Moze byc szok 😉 , tak jak zabrać dziecku lizaka.

Podsumowujac napisalbym, ze z CC jest wiecej muzyki w muzyce. Nie mam slów do opisania bo wczesniej nie spotkalem sie z takim zjawiskiem, slownik audiofilskiej mowy jest zbyt biedny.

Wesolego świątecznego jajca zyczę. Wiecej jajca w jajcu 🙂 .

Pozdro

''To zasługa JBL'', że tak dokładnie słychać. Wszystko co najlepsze w jednym. Wszystkiego multum słychać, detali, mikro-detali, dźwięk rozbudowany, żywy, dynamiczny, rozdzielczy, mocny i lekki jak trzeba, naturalny i neutralny, bardzo szybki i otwarty dźwięk lifelike, a zarazem z jeszcze lepszym balansem tonalnym.

Wykorzystałeś 3 z 7 slotów/uchwytów na baterie. To mniej niż połowa.

To na trzech bateriach. Możesz dorzucić kolejne dwie (5 baterii w slotach), i na koniec jeszcze dwie (7 baterii). Albo od razu trzy (6 baterii), i na koniec jedną (7 baterii w slotach).

2 godziny temu, pmcomp napisał:

Nie mam slów do opisania bo wczesniej nie spotkalem sie z takim zjawiskiem, slownik audiofilskiej mowy jest zbyt biedny.

Wesolego świątecznego jajca zyczę. Wiecej jajca w jajcu 🙂 .

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sovereign napisał:

Wszystko co najlepsze w jednym. Wszystkiego multum słychać, detali, mikro-detali, dźwięk rozbudowany, żywy, dynamiczny, rozdzielczy, mocny i lekki jak trzeba, naturalny i neutralny, bardzo szybki i otwarty dźwięk lifelike, a zarazem z jeszcze lepszym balansem tonalnym.

 

Dokładnie TAK bym to opisał.

Do tego dodam, ze nic sie „nie pcha”. Zaden dzwiek nie chce przewodzić. Wszystko jest na swoim miejscu. Nie ma zadnego problemu, ze za duzo detali, a za malo muzyki albo odwrotnie. Skladniki bigbandowej orkiestry brzmią tak (albo prawie prawie tak) jak na deskach Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w Teatrze Narodowym w Łodzi, w Teatrze Roma, czy w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

Sluchacz nie zastanawia sie, czy to srebro, czy miedz, czy wtyki takie czy srakie, czy 16/44 czy 32/384, cze jest kondycjoner czy go nie ma i jaki jest switch LAN w systemie … tylko po prostu … chlonie z wypiekami na twarzy caly przekaz muzyczny.

Sluchalem dzisiaj ze cztery godziny bez zadnego zmeczenia.

Moze troche preszkadzac, ze wyciagniete sa i podane na tacy wszystkie artefakty zawarte w realizacji nagrania. Do tej pory system to … maskował.

Kolumny, albo raczej caly system, tak samo dobrze grają jazz, audiofilskie wokale z jednym albo z dwoma instrumentami, pop, folk, R&B, funk, disco, rock, hard rock czy nawet mongolski heavy metal. Oczywiscie takze duzą orkiestrę symfoniczną. A nawet bardzo specyficznie i pszasnie nagrany polski rock/pop. Jestem w szoku.

Do tego jeszcze lepiej róznicuje epoki, kiedy muzyka zostala nagrana czyli lata 50-e, 60-e, 70-e czy 80-e w literę V.

 

Jak napisalem … jesli myslicie ze CC zmieni Wam kolumny w lepsze, 10x drozsze to … nie tedy droga. Bateryjki wydowbywaja z kolumn wszytsko to co najlepsze i pozwalaja sie tym cieszyć jak maluch samochodem w przedszkolu … w niesamowicie naturalny i prawdziwy sposob.

Jestem na TAK.

🙂 .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory i bateryjki w CC to taka super duper … audio bizuteria. Ktora wyglada jedynie na … pieknej kobiecie i dodaje jej blasku.

To taki Koh-i-noor … a dla innych takie audio vodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie caly wieczór slucham na sluchawkach Sennheiser HD-800S. Taka wyzsza pólka sluchawek dynamicznych.

I co … w porownaniu do JBL z CC???

Po prostu … uśrednienienie dźwieku.

I tyle w temacie.

Moze w Swieta porownam do elektrostatycznych Staxów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec. 58 VDC.

qCD709.jpg


Musze powiedziec, ze najwieksza zmiane odczulem przy przejsciu z 9,5 VDC na 29 VDC.

Ja temat uwazam za zamkniety,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2024 o 01:56, pmcomp napisał:

W jakich kolumnach?

 

Takich nowoczesnych, na ellipticorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że chociaż na takich 🙂 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie siedzę w przetwornikach, z czego jest membrana i na czym zawieszona?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawieszeniach harmonijkowych stąd kłopoty z samym dołem pasma co widać na charakterystykach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Na zawieszeniach harmonijkowych stąd kłopoty z samym dołem pasma co widać na charakterystykach

Pytalem z czego sa zrobione. Kiedys takie zawieszenia robilo sie z plotna. A teraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tworzywa sztuczne.

Czy membrany tych przetworników są także sztuczne czy jednak z papieru?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2024 o 14:04, pmcomp napisał:

Czyli tworzywa sztuczne.

Czy membrany tych przetworników są także sztuczne czy jednak z papieru?

 

 

Z papieru

Sa to glosniki o wysokiej efektywnosci z jakims specjalnym powleczeniem. Wysokotonowe z jedwabiu.  Wogole te papierzaki nie maja doklejanych elementow żadnych. Trzeba posluchac sobie, bardzo rozdzielcze głosniki, szybkie.

Tutaj nie ma sensu snuć jakichs z d.py teorii. Głośniki są bardzo drogie, trudno powiedziec czy warte takich pieniedzy i bardzo mało jest o nich w necie, przynajmniej ja nie znalazlem żadnych wartosciowych informacji.
Rozmawialem z jednym czlowiekiem w Polsce, ktory ma takie głośniki i wie o czym mówi. Jest to jedna osoba w Polsce, która już dłuższy czas z takimi głośnikami obcuje i coś wie. Jeszcze  jest kwestia aplikacji oczywiscie itd. 
Ja te głośniki na razie poznaje i poprostu słucham muzyki, i codziennie mnie zaskakują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Budowa podstawowa jest opisana, opisy przetlumaczone na polski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.