Jump to content
IGNORED

CD Philips CD 371 wyświetlacz pada ?

Bilbo

Recommended Posts

Mam takiego cd do jakiegoś czasu i raczej nie chce się z nim rozstawać, czego się pewnie niektórzy nie dziwią .....

Ale, mam mały problem, dwie ostatnie cyfry nie świecą całkowicie, tylko "losowo" jak idą nr, i dioda od "time " też nie świeci - w pewnym momencie zaświeciła jak i cyfry wszystkie , ale to na chwile jakoś .

Odtwarzacz stał xxx lat nieużywany, odkurzony, odmyty , wygrzany już, śmiga pięknie, no ale te cyferki warto by było żeby świeciły w komplecie, napęd chodzi jak żyleta .

Słyszałem o przypadłościach tych wyświetlaczy, ale optymistycznie myślę że może jednak nie padł całkowicie , może jakiś elektrolit, albo zimny lut ? nie rozbierałem jeszcze sprzęta na drobne bo brak czasu .

Może ktoś miał styczność z czymś takim i ewentualnie czy to się da naprawić, czy tak zostanie, bo na nowy moduł nie dam 120 dolców z jebaja, nie ma sensu.

Wrzucam tutaj temat, bo nie wiem w sumie gdzie zapytać .

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Jeśli lutowanie pierwotne było niezbyt poprawne ( co wychodzi po latach )

to mogą być powierzchnie lutowane utlenione lub nawet skorodowane czynnikami

od lutowania, albo wynikające z kontaktu dwóch materiałów.

Większa ilość kalafonii może być jedyną możliwością, żeby nie trzeba było

wylutowywać elementu, żeby je z tych produktów oczyścić.

Zresztą zostawianie po lutowaniu więcej zastygłej kalafonii chroni punkt przed korozją...

... i zamiast IV RP jest PRL II

Guest traxman

(Konto usunięte)

Te wyświetlacze nie padają z lutowania, ledy przeważnie też są sprawne, tylko pada sterownik MM5450, kiedyś można było kupić, dzisiaj jest z tym problem.

Podaj typ mam może gdzieś w zapasam wyświetlacze NSM4202, tylko potrzebuje nr. wykonania bo było kilka.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.