Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Klipsch RP-280F


Lenfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sub i co zostaje ta Yamaha u Ciebie? Jestem bardzo ciekaw charakteru przetwornika cyfrowego w tym wzmacniaczu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybrałem klipscha to nie do jazzowego popiardywania

 

Yamahy nie chcieli podpiąć bo???? Właśnie sama branża pada na tym stereotypie,potwierdzone nie raz. Uważają że będzie ostro i tyle ,wielu uważa o odradza taką konfigurację i wypowiada się na ten temat nie sprawdzając tego w realu.

Yamaha as501 jest ostra. Te wyższe modele już nie sprawiają problemów, z tym , że te wyższe modele nie są warte inwertowania w nie. As 701 to takie odpowiednie optimum ceny i jakości dźwięku.

 

Xindaka oddałeś??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miałem go wziąć ale wytrzymałem się. Nie mam jakoś zaufania do używek choć nie mówię stanowczego NIE. Yamaszka brzmi ok jak dla mnie i ma pare dodatkow które też kosztują osobno. Bas jest konkretny i mogę stwierdzić POTĘŻNY ,zapas mocy czuć i w 20mkw godz 1 to mój max,wyżej absolutnie nie czuje potrzeby,góra wyrazista ale nie przesadnie ostra nawet na 1godz.

 

W sumie S4 zaproponował dobrą cenę i myślę że rozsądek wygra z chęcią eksperymentowania i zdecyduje się na nią tylko srebrną(na test wadła czarna)Ma to czego szukam tyle że pierw moje 4 kółka wymagają nowego rozrządu plus dokończenia prodżektu nagłośnienia ale na gwiazdke zrobię sobie prezent:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja znam ten problem z 4 kółkami... Yamahy nie chciano podłączyć tak samo Cambridge z tego względu, że powiedziałem że nie pasuje mi Magnat, Nad tak średnio i ponoć z nimi było by tylko gorzej, a nie lepiej więc przytaknąłem i posłuchałem jeszcze tylko Roksana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co sklep to obyczaj. Pytając na początku o wzmak do klipscha dużo sprzedawców polecalo cambridge więc nie ma co się absolutnie pytać tylko słuchać bo nie wiesz jaki gust ma osoba stawiająca takie opinie

 

Tak w ogóle to dziwne że sugerujesz się odsłuchami 280tek mając w domu 260tki a grają troszkę inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było 260 na stanie, tylko 280 właśnie. Niby jedna szkoła grania z tym, że 280 większe głośniki a tuba ta sama. Myślę, że jak mi coś na 280 podpasuje to u mnie na 260 będzie podobnie. Jeszcze będę szukał może wezmę swoje 260 do bagażnika i pojadę z nimi gdzieś na odsłuchy, zobaczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGNAT Mr780 to taka sama barwa dźwięku co Ma600?

Nie!

MR780 to rozwinięcie grania. Jest na stanie można wypożyczać.

Ćwiczę właśnie dzieki uprzejmości S4 yamaszke as701 i żyje:))Nie potwierdza się ostrość tych wzmaków ,powiem więcej-jest dobrze,bardzo dobrze. Czuć zapas mocy:)))

A nie mówiłem?

JTen model idzie w kierunku neutralności np. w porównaniu do AS501. Nie każdy musi go lubić, ale grupowanie go z modelami sprzed 20 lat (metalicznie, ostro) to przegięcie.

 

Co sklep to obyczaj. Pytając na początku o wzmak do klipscha dużo sprzedawców polecalo cambridge więc nie ma co się absolutnie pytać tylko słuchać bo nie wiesz jaki gust ma osoba stawiająca takie opinie

 

Dziwi Cie to? Nie wiesz dlaczego tak robią?

Cambridge też mam i też Ci pożyczę. Sam stwierdzisz.

 

Jednak nie. 260 i 280 to inne kolumny. Ze względu na dużo wiekszy powierzchniowo przetwornik basowy RP280 wymaga większego lepszego wzmaka.

Wtedy większy model gra bardziej z powietrzem i swobodą. Co ciekawe - łagodniej.

 

Xindak 06 jest obecnie na promocji warto do sprawdzić do Klipscha.

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha mi tak samo polecili Cambridge do Klipscha, i nawet sprawdziłem te propozycje. Z branży na tym forum to jedynie Piotrek daje jakieś "rozsądne" propozycje (-:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty, połączenie porażka. Nie mówię, że ten CXA jest zły, ale jak dla mnie to nic specjalnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z branży na tym forum to jedynie Piotrek daje jakieś "rozsądne" propozycje (-:

Bo wie że kiedyś drogi sprzedawcy i klienta ponownie mogą się zbiec i nie traktuje sprawy jednorazowo

Po prostu pracowałem od strony dystrybutora, od strony producenta, od strony salonowej i wiem gdzie leża problemy branży,a takowy jest nie ma co ukrywać.

Nie no co Ty, połączenie porażka. Nie mówię, że ten CXA jest zły, ale jak dla mnie to nic specjalnego.

Bo jest nie zły. Serio CXA60 to na prawdę spoko wzmacniacz. Ale nie do Klipscha po prostu. Do kolumn ciemnych, gęstych, bardziej mułowatych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Myślę że dużo ma do tego zwykła uprzejmość i życzliwość. Inni stawiają sprawe-słuchasz u nas i decydujesz bo nikomu się nie chce pakować gratów i wysyłać abyś posłuchał w domu, Ty stawiasz sprawe -posłuchaj u mnie ,posłuchaj u siebie i zadecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do tych Klipschów wzmacniacz z jak najbardziej cofniętą górą

 

Czyli Rotele, np dzielonka RC 990 + RB 990 pasowałyby idealnie ? Muzyka: ciężkie łomoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Rotele, np dzielonka RC 990 + RB 990 pasowałyby idealnie ? Muzyka: ciężkie łomoty.

Zacytowałeś to co napisałem półtora roku temu. Te Rotele, które ja słyszałem do łojenia są średnie, a było to ra12, ra1570, a12 i a14. To co zaproponowałeś to nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a było to ra12, ra1570, a12 i a14

 

Hmmm... Rotele o których piszesz, to chyba nie najwyższe loty. Podobno stare modele mają to "coś". 980, 990, 1090. Do łomotów podobno tylko Rotel, więc nie wiem :)

No tak, półtora roku, ale to chyba nie jest za późno.....? :) Dziś miałem okazję dziś słyszeć Klipsch RP 280F ze wzmacniaczem Pioneera. Tylko nie pamiętam jaki to był model. Czy a50 czy a70, a może jest jeszcze wyższej klasy ( jeśli jest). Na pewno miał Phono tylko MM. Tak twierdził właściciel.

 

Źródłem był dysk, przez jakiś przetwornik sieciowy....No i.....

Dla mnie miazga co te paczuszki wyprawiały...... Porcupine Tree, Trochę Seal,a, , jakieś pitu, pitu....a potem Slayer, bo nic mocniejszego nie miał. Nic się nie gubiło z basu, z szybkości nawet przy szybkich numerach....Dla mnie w tym zestawie. Stopa, bass, wbijało w kanapę.... Makabra....

 

Dlatego pytam o Rotel, bo mam taką dzielonkę w domu i zastanawiam się nad wymianą kolumn, Mam Monitor Audio BR6 które nie nadają się do Rotela w ogóle. Przynajmniej mi to nie odpowiada. Ale taki zbieg okoliczności, że takowy zestaw posiadam.... Może moje Rotele by spasowały do RP 280f..... hmm...

 

W każdym bądż razie, dziękuję za odpowiedx.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Klipsch zwłaszcza.mod właśnie rp280 to świetne granie. I nie zgubi basu nawet w przypadku słabego wzmaka. Uważać dobierać tylko ostrożnie górę i granie wciągające na długie lata. A jak ktoś nie lubi góry to wybiera spośród 100 innych producentów i tyle.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

odrazu chce zaznaczyc, ze dopiero zaczynam przygode z audio. nie mam jeszcze takiej wiedzy w terminologi, takze jak cos przekrece to nie specjalnie :) wiec tak, zakupilem kino domowe klipscha z rp280f. Podpiete sa pod onkyo 686. W filmach, rewelka, nic dodac, nic ujac. natomiast w muzyce stereo, czuje spory niedosyt. Moj kumpel ma kolumny mission + wzmacniacz marantza jakis z 1995 roku i ... rewelacyjnie graja. Nie jest to oczywiscie jakis super topowy high end ale naprawde nie ma wstydu. natomiast moje klipsche podpiete pod amplituner onkyo w muzyce ... wypadaja slabo. przede wszystkim brakuje mi basu, co podobno w rp280f raczej nie powinno byc problemem. Sadze, ze moje kolumny by sie obudzily jakbym podpial je pod wzmacniacz jakis. No i tutaj juz prosze o porade :] moj budzet maly jest niestety. raczej max 3000zl. wiadomo ze jak cos bedzie za 3500zl i bedzie 8 cudem swiata to moge doplacic ale wzmacniacze za 5,6 tys odpadaja ;] Gora w klipsach mi pasuje ale przede wszystkim chcialbym wiecej basu uslyszec od nich bo teraz sa plytkie.

 

czytalem caly watek i sam juz nie wiem.

Bede staral sie posluchac takich wzmacniaczy:

-marantz 7005 i 8005

-nad-y rozne modele

-denon/yamaha??

 

co jeszcze mozna bylo by polecic? moge byc uzywane modele tez.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

W końcu znalazła się chwila czasu na napisanie paru słów o swoich poszukiwaniach. Dosyć długo czytałem przeróżne fora opinie o cambridge, yamaha, nad. W końcu na początku roku podjęta decyzja, że przetestujemy Yamahe a-s701 oraz nad356bee. Dzięki pomocy S4Home zamówiłem na odsłuch oba egzemplarze i rozpoczeliśmy odsłuch. Yamaha gra leciutko mocniejszym dołem i wysoką górą , środek wycofany. Nad gra bardziej czysto we wszystkich zakresach, dźwięk jest przyjemniejszy do słuchania a bas jest wystarczający i naprawde mocny trzeba tylko trochę pokręcić regulacją bass. Wybór padł na Nada, dźwięk niebo lepszy od wcześniejszego ampli oknyo. Wielkie podziękowania dla S4Home za wszelką pomoc w wyborze wzmaka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.