Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Klipsch RP-280F


Lenfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Trochę przez przypadek stałem się posiadaczem prawie nowych kolumn Klipsch RP-280F w bardzo okazyjnej cenie i teraz zastanawiam się jaki wzmacniacz do nich dobrać? Kwota jaką dysponuje to max 3000 i jak najbardziej może być używany. Pomieszczenie ok 25m2 a muzyka jakiej słucham jest bardzo zróżnicowana w jednej minucie leci Amon Amarth, Metallica a chwilkę później ścieżka dźwiękowa z filmu Amelia a na dokładkę Kavinsky . Na allegro znalazłem ciekawy a przynajmniej tak myślę czytając opinie w sieci używany wzmacniacz Roksan Caspian M-1 za 2999. Co o nim Państwo sądzicie? Może jakieś inne ciekawe propozycje? Kolumny słyszałem jedynie pod jakąś yamahą (chyba AX 500 ale nie jestem pewny) podpiętą do PC (na 99% zintegrowana karta dźwiękowa) i zrobiły na mnie duże wrażenie więc podejrzewam że może być tylko lepiej. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Owszem może być tylko lepiej. Kolumny bardzo uniwersalne. Lubią się z wzmacniaczem transzystorowymi i lampami. Tu możesz coś podziałać w tej kwestii.

Raczej unikaj jasnych wzmacniaczy. Cambridge oraz audiolab.

Do szeroko pojętego grania z nowych wzmakow możesz śmiało iść w nad 356bee czy Denon 1520. Z używek w tej cenie warto sprawdzić music fidelity m3i marantzami serię pm8000.

Dobrze by było jakbyś prEd zakupem odskuchal te kolumny z jakimiś wzmacniacza mi.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Trochę przez przypadek stałem się posiadaczem prawie nowych kolumn Klipsch RP-280F w bardzo okazyjnej cenie i teraz zastanawiam się jaki wzmacniacz do nich dobrać? Kwota jaką dysponuje to max 3000 i jak najbardziej może być używany. Pomieszczenie ok 25m2 a muzyka jakiej słucham jest bardzo zróżnicowana w jednej minucie leci Amon Amarth, Metallica a chwilkę później ścieżka dźwiękowa z filmu Amelia a na dokładkę Kavinsky . Na allegro znalazłem ciekawy a przynajmniej tak myślę czytając opinie w sieci używany wzmacniacz Roksan Caspian M-1 za 2999. Co o nim Państwo sądzicie? Może jakieś inne ciekawe propozycje? Kolumny słyszałem jedynie pod jakąś yamahą (chyba AX 500 ale nie jestem pewny) podpiętą do PC (na 99% zintegrowana karta dźwiękowa) i zrobiły na mnie duże wrażenie więc podejrzewam że może być tylko lepiej. Pozdrawiam

 

Witam

 

Moim skromnym zdaniem , te 280 - tki to konkretne skrzynie z BARDZO wydajnymi przetwornikami , sluchalem ich i porownywalem do tego samego kalibru r-28f ale te drugie przepadły z kretesem ! Odsłuchy przeprowadzane na budrzetowym Kinie domowym jak i na Hi Endowym ARCAM AVR 400 . wszystko ładnie i pięknie po za basem . Zabrzmi to może śmiesznie ale odpaliłem Klipscha na samochodowym odtwarzaczu CD i zagrały duzo lepiej ! TZN pełnym pasmem , niskim basem ! co ciekawe ale producent nie klamie ! oczywiscie w pełni nie wysterowałem tego kolosa tym małym radyjkiem ale , jasne jest ze zadne kino domowe nie nadaje sie do pełnego wykorzystania możliwosci tych pieknych glosnikow . Ja osobiscie bede je uzytkował z moim niezawodnym i niezwykle cieplo grającym LUXMAN R 1050 , mozecie sie smiać ale przewineło sie juz przez moje łapki troche ,,elektroszrotu'' i zaden nie rownał sie z Luxem . Odradzam jazgotliwe suchotniki , bo Klipsch i jego tubka wysokotonowa robią robotę !!! Pozdrawiam i czekam na relacje z odsłuchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że nie potrzebują dużo prądu. Więc na pewno nie to powinni być kryterium wyboru wzmacniacza do nich. R i RP to zupełnie inna seria i nie ma ich ci do siebie porównywać. Kolumny dopiero z wzmacniaczem pokazują na co je stać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Postanowiłem zwiększyć budżet na wzmacniacz do 4000. Obecnie rozważam Xindak XA-6950 oraz Advance Acoustic X-i105 ze wskazaniem na ten pierwszy. Zastanawiam się też nad używanym NADem s300 wystawionym obecnie na allegro. Prawdę mówiąc im więcej czytam tym mniej wiem. Kolejnym moim problemem jest to że mieszkam na skraju świata i musiałbym poświęcić cały dzień aby gdzieś dojechać i odsłuchać tak jak to się powinno robić a z racji wykonywanej pracy jest to cholernie mało prawdopodobne. A co myślicie Państwo o wzmacniaczach hybrydowych czy też lampowych do tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz lampowy do nich to bardzo dobry pomysł. One są stworzone pod lampę. Zarówno pod względem dynamiki jak i skuteczności. Lampa zaokrąglić ich Górny zakres. Dźwięk jest o klasę lepszy. Z dobrym tranzystorem też potrafią zagrać. S300 to ciekawy klocek warty zainteresowania. Denon 2010 i roksan k3 także były by dobrymi wyborami. Zamiast hybrydy raczej kieruj się w pełny wzmacniacz lampowy.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozważam dwa wzmacniacze Vincent SV-227 oraz Taga Harmony HTA-2000B. Wiem że Vincent to lepsza a na pewno bardziej renomowana marka i z ewentualną odsprzedażą nie byłoby problemu ale ciągnie mnie do Tagi (zawsze kibicowałem tym "słabszym" :) szczególnie po przeczytaniu recenzji na jednym z blogów. Wiem że w Vincencie można wymienić lampy na lepsze co ponoć bardzo poprawia jego dźwięk czy można to samo zrobić z Tagą bez utraty gwarancji i jakiegoś nadmiernego dłubania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Klipschów wzmacniacz z jak najbardziej cofniętą górą. Dodatkowo rozważ jakiś kabel Van den Hula w tedy da się ich normalnie słuchać. Ja je mam z NADem, a i tak cięły po uszach ale dało rady je okiełznać mimo, że kosztem zamulenia i tak wyczynowego basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymienione przez Ciebie wzmacniacze to hybrydy. Nie będziesz miał typowego dzwięku lampowego.

 

Rozważ bardzo chwalony i dobry czysto lampowy wzmacniacz Cayin A-55TP jest tańszy a na pewno nie odstaje od nich.

 

Ze wzmacniaczy w tym przedziale cenowym z tranzystorów polecał bym jeszcze Musical Fidelity M3si.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wejdz sobie na guenstiger.de albo check24,amazon.de di 800euro kupisz denona 1520 a przesylka max 15,pomysl.

 

A sub r115sw klipscha do kompletu 600€,w tej cenie bezkonkurencyjny.

 

Ja biore zestawem 2xrp280f,sub r115sw,denon 1520 za 2150€,a teraz obdzwon sobie pl dealów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sprzedawca w salonie audio powiedział mi, że rp280 mają najpotężniejszy bas z wszystkich kolumn jakie mają. Elac fs78 mają mocniejszy bas ale wracając do tematu, na co komu subwoofer do tych kolumn. Kolega ma 25m salon. Ja mam rp260 w takim metrażu i kolumny ostro przeginają z basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub to sub,nigdy nie dostaniesz tego z kolumn co ma do zaoferowania 15calowy,400watowy sub,nie brakuje ci basu nie kupuj.

Obecnie rozważam dwa wzmacniacze Vincent SV-227 oraz Taga Harmony HTA-2000B. Wiem że Vincent to lepsza a na pewno bardziej renomowana marka i z ewentualną odsprzedażą nie byłoby problemu ale ciągnie mnie do Tagi (zawsze kibicowałem tym "słabszym" :) szczególnie po przeczytaniu recenzji na jednym z blogów. Wiem że w Vincencie można wymienić lampy na lepsze co ponoć bardzo poprawia jego dźwięk czy można to samo zrobić z Tagą bez utraty gwarancji i jakiegoś nadmiernego dłubania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt klipschom basu nie brakuje. W 35 metrach bas będzie bardzo wyraźny, są jednak zwolennicy mocnego uderzenia i wówczas sub się przyda. Choć trzeba go ustawić na głębszy a nie mocniejszy dźwięk.

Subfan to cena za nowy zestaw? 9500 zł z jaja gwarancja?

Zapraszam do nas postaramy się zbliżyć do tej ceny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana Line Puro 800 - dużo mocy, gęste brzmienie na średnicy, idealne granie do tego typu kolumn

http://sklep.rms.pl/indiana-line-puro-800-wzmacniacz-stereo-2x80w

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciekawe Piece ! nie rozumiem tylko czemu ludzie wybierają nowe Daewoo zamiast starego mercedesa ... to jak szukanie luksusu w tanim hotelu ....

i Panowie macie racje , takie właśnie są realia , do 10 tyś nic muzykalnego i mocnego nie kupisz ! tak zeby ,, pachniało w domu fabryką '' ps. uwielbiam ten zapach :D

Pozdro !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wszyscy chcą do Mercedesa dokładać. Często klocki sprzedawane na ALLEGRO są od handlarzy którzy przywożą to z Niemiec. Napis prawie nowy nie smigany grał tylko w niedzielę. Nie jest nam znany z innej branży? W rzeczywistości pracował w knajpie na 80 procent mocy 12 godzin na dobe. Dlatego część osób woli nowe sprzęty.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mercedesa przynajmniej są części zamienne , a do starego Sansui NIE . Można tylko dodać że twoja wersja ,, 12 godzin na dobe '' to optymistyczny scenariusz , przynajmniej jest suchy . Bo duża część pochodzi z wysypiska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DziurawyBębenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciekawe Piece ! nie rozumiem tylko czemu ludzie wybierają nowe Daewoo zamiast starego mercedesa ... to jak szukanie luksusu w tanim hotelu ....

i Panowie macie racje , takie właśnie są realia , do 10 tyś nic muzykalnego i mocnego nie kupisz ! tak zeby ,, pachniało w domu fabryką '' ps. uwielbiam ten zapach :D

Pozdro !

 

Sądzę, że jednak chodzi o mądry dobór różnych elementów systemu, a nie o nie wiadomo jaki budżet.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do mercedesa przynajmniej są części zamienne , a do starego Sansui NIE . Można tylko dodać że twoja wersja ,, 12 godzin na dobe '' to optymistyczny scenariusz , przynajmniej jest suchy . Bo duża część pochodzi z wysypiska

Nie chciałem przesadzić ale owszem masz rację. Na prawdę trzeba uważać. A handlarze coraz częściej wyglądają jak prywatni sprzedawcy. Nie wystawiają wszystkiego na raz, aukcje nie są estetycznie wykonane, zdjęcia z półki RTV.

 

Wiadomo można trafić na naprawdę coś dobrego i w lepszych pieniądzach niż nowe. Jednak rozsądek i szukanie okazji to trochę jak z ta motoryzacja. "Panie jak nówka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam , też mam pytanie ;) posiadam 280f od roku , mam starego Technicsa su505v po remoncie , wymienione wszystkie potencjometry, tranzystory idt . Dźwięk czysty głęboki dynamiczny od minimalnego volumu. Muzyki której słucham to : Hardstyle, Minimale , Rap Hip-hop. Raczej ciężkie brzmienie ... chciałbym kupić nowy wzmacniacz ... tranzystorowy czy raczej lampę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Do jakiej kwoty?

Klipsch świetnie się zgrywa z lampą. Gra wówczas dynamicznie z kontrolą góry i dołu. Jednak dobrze by było żeby była to lampa na kt66.

Jeśli coś tańszego to warto się zainteresować nadem 356 oraz denonem 1510, 1520.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gość w salonem gdzie kupowałem 280 doradzał mi abym kupił nada c356bee ale teraz właśnie chciałbym czegoś innego . No dajmy że do 3 tys . Mógłbyś coś polecić? Kompletnie nie mam pojęcia na temat lamp ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chciałbyś zmienić w dzwięku?

Jeśli mowy do takiej kwoty to NAD356 BEE ciężko jest pobić. Chyba że po prostu szukasz zmiany brzmienia.

Z Używanych lampa Cayin, Fezz, tranzystor Roksan K2, K3, Musical Fidelity M5i

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak bym mógł jeszcze raz wybrać wzmacniacz do moich klipschów to raczej nie był by to nad ze względu na duże dociążenie dźwięku. Zarówno klipsch jak i NAD mają obfitą niższą średnicę i bas w efekcie gra to trochę ociężale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek B wcześniej wspomniałeś że do utemperowania góry w Klipschach dobre są kabelki Van Den Hula. Piszesz o interkonektach czy o kablach głośnikowych, czy o tym i o tym? Mógłbyś napisac o które modele konkretnie chodzi?

 

Pozdrawiam ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek B wcześniej wspomniałeś że do utemperowania góry w Klipschach dobre są kabelki Van Den Hula. Piszesz o interkonektach czy o kablach głośnikowych, czy o tym i o tym? Mógłbyś napisac o które modele konkretnie chodzi?

 

Pozdrawiam ...

I Van den hul jako interkonekt utemperuje je i Supra głośnikowa też (nie dublować!!!) z tym że interkonekt van den hula wprowadzi też za dużo skutków ubocznych w nieodpowiedniej elektronice. Przewalony bas i przymulony dźwięk. Supra głośnikowa jest lepszym rozwiązaniem, bo brzmi lekko.

 

W tedy gdy to pisałem o interkonektach van den hula nie miałem jeszcze głośnikowej Supry. Powiedziałbym że interkonekty VDH są dobre do temperowania elektroniki, a kable głośnikowe supry do łagodzenia kolumn. Głośnikowych VDH nie słyszałem

 

Podepnijcie sobie kabel supra PLY i dodatkowo zróbcie z niego zworki w Klipschach to będziecie mogli je podłączyć nawet do jazgotliwych wzmacniaczy i spokojnie słuchać. Te zworki fabryczne w Klipschach to totalne nieporozumienie i szajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - dzięki wielkie ;) Muszę też wywalić te zworki i sprawdzić czy jest różnica. Jaki masz przekrój tej Supry PLY - 2.0 czy 3.4? Czy niskie tony też on utemperuje czy raczej tylko górę? Fajnie jakby dół zostawił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - dzięki wielkie ;) Muszę też wywalić te zworki i sprawdzić czy jest różnica. Jaki masz przekrój tej Supry PLY - 2.0 czy 3.4? Czy niskie tony też on utemperuje czy raczej tylko górę? Fajnie jakby dół zostawił ;)

Tylko górę. Ja mam PLY 3.4 ale też mam Elacki i one są ciężkie dla wzmacniacza. Wersja 2.0 z Klipschem też by pewnie dała rady, zwłaszcza na krótkich odcinkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić zworki żeby wymienić na inne czy zastosować Bi-Amp?

Jeśli Bi-Amp to wiele on wnosi w kolumnach Klipsch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.