Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Klipsch RP-280F


Lenfer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo niestety ale tuba Klipscha ma taka energię, że ciężko jest dobrać wzmacniacz do tych kolumna aby przyjemnie się słuchało muzyki. To jest wulkan energii, sprawia super wrażenie na chwile a potem jest niesmak. To jest typowo amerykańskie, efekciarskie granie. Mialem z nimi romans, spodobały mi sie ale to bardziej wakacyjny romans niż poważny związek. To sa bardzo jasne kolumny, 13cm czy 16cm woofery jak w odp. 250 i 260 nie sa w stanie zbalansować efektywności i charakteru gwizdka przez co brzmienie jest bardzo rozjaśnione i ostre.

 

Taki już charakter Klipscha, to sa wyjatkowo oryginalne kolumny i ich chakateru brzmienia nie zmieni się wzmacniaczem a napewno nie o 180st. Wiec jesli komus one nie leża to nic się z tym faktem już nie zrobi. Po co sie meczyc w dodatku za swoje pieniadze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam problemu z dobrem wzmaka nie widzę.

Musical fidelity z tranzystorów.

Cayin wśród lamp. Miód. Nic nie kluje a dynamika nie pada.

 

Na 356 można grać na prawdę dlugo. Sam go miałem i nadal uważam że to dobry wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz Whiplash w Klipschach co by nie było zawsze "gwizdek" jest na prowadzeniu - nie zależnie od tego jaki to model, czy Rf, czy Rp. No ale to taka kultura brzmienia, jak komus sie nie podoba to ich nie kupuje, A jak ktoś chce złagodzic wysokie tony, ostrosc, wyrownac cale pasmo to dobrac do nich wzmak to żaden problem. Z nowszych Nad - szczególnie model 326 jak i 375, 372, Musical Fidelity, Vincent. Ze starszych Pioneer z serii Reference, amplitunery Marantza z lat 80, Harman Kardon, Luxman, Nady cztero cyfrowe, oczywiscie lampy. Jest tego trochę ;)

 

Osobiscie dla mnie nie widzę innych kolumn. Dla mnie Klipsch i tylko Klipsch, albo sie je kocha, albo nienawidzi - tutaj nie ma półśrodków. Jednych męczą Klipsche, innych Castle Knight ;)

 

Dlatego tez ta zabawa jest taka ciekawa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo niestety ale tuba Klipscha ma taka energię, że ciężko jest dobrać wzmacniacz do tych kolumna aby przyjemnie się słuchało muzyki. To jest wulkan energii, sprawia super wrażenie na chwile a potem jest niesmak. To jest typowo amerykańskie, efekciarskie granie. Mialem z nimi romans, spodobały mi sie ale to bardziej wakacyjny romans niż poważny związek. To sa bardzo jasne kolumny, 13cm czy 16cm woofery jak w odp. 250 i 260 nie sa w stanie zbalansować efektywności i charakteru gwizdka przez co brzmienie jest bardzo rozjaśnione i ostre.

 

Taki już charakter Klipscha, to sa wyjatkowo oryginalne kolumny i ich chakateru brzmienia nie zmieni się wzmacniaczem a napewno nie o 180st. Wiec jesli komus one nie leża to nic się z tym faktem już nie zrobi. Po co sie meczyc w dodatku za swoje pieniadze?

Mój problem polega nie na górze tylko na tym, że gdy wszystko mam na zero z kolumn mam zero basu i dociazenia, sama góra i wyższy środek prawie gra, nawet jak podkrece bas to i tak jest słabo. Czy to możliwe, że w 12letnim ampli coś już wysiadlo, ze starości? Jutro znajomy przywiezie swój ampli i zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DjTechnics

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj technics , nie wiem jaki masz model amplitunera, ale jeżeli jakiś nie za wysoki model więc również i komponenty w nim użyte mogą nie być wysokiej jakości. Czyli może zaistnieć możliwość, że np. kondensatory elektrolityczne straciły swoją pojemnośc itp. Może dźwięk być wtedy bardziej suchy, mniej dociążony.

 

Testowałeś swoje kolumny z jakimś wzmacniaczem z porządnym zasilaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - 280, NAD 375.

 

Z Nadów testowałem 326, 356, 372, 375. Według mnie najlepiej wypadły właśnie 326, 372, 375. Oczywiscie model 326 nie jest tak wydajny prądowo jak modele wyższe , ale pisze tu o barwie a nie o mocy. Nie podobalo mi się z Nad 356. W tym modelu dosc mocno dawala o sobie znac wyzsza srednica i wysokie, a Klipsche sa hojne w tym zakresie równiez i bylo to dla mnie nie dobre polaczenie, za ostro, za jasno. Cala reszta Nadów z tymi kolumnami jak dla mnie super. A najlepiej model 375. Oczywiście co do dźwieku , wypelnienia, powietrza, rozmachu, dociążenia to wydajnosc pradowa swoja drogą.

 

A jak komuś byłoby jeszcze za dużo góry z Nadem w co wątpie , a chciałby mieć pdobny dźwiek co do Nad'a to polecam AMC xia 150 ;)

 

Ps. Rp 250 nie słyszałem, Rp 260 tak - te miałem w 14 m2 ;) Na pewno szok dla niektórych ;)

 

Dj technics jaki masz pokój? Jeżeli podoba ci sie ogolna prezentacja Klipsch to model Rp 260 bylby o wiele lepszy poprzez zastosowanie wiekszych przetwornikow. Nie ma co sie oszukiwac. Myslalem ze masz Rp260 cos mi sie pocickalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

haha szok pewnie jest dla tych ktorych z podstawek potrafi zabic jak to okreslaja na 20metrach haha ,ja mam 280 na 20mkw i nie narzekam a wlasnie nada 375 wezme na odsluch jak wroce i pare innych ale cena tez ma znaczenie a nad wypada najlepiej,a 250 z tymi biednymi 13 hmmm poracha ,technics jak masz malo miejsca posluchaj monitorow def tech studio monitor 65 to jest wielki dziwiek i z podlogowymi moze smialo stawac w szranki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam obecnie Rp 280 na 20 m2 i grają wybornie - bas mnie jeszcze nie zabił a jest pięknie kontrolowany, masywny i tam gdzie ma być. Te kolumny są bardzo ustawne.

 

No ale ja słucham również cięższych brzmień gdzie ma być "łupnięcie", a nie tylko plumkanko przy "audiofilskich" piosenkarkach ;) Bez obrazy oczywiscie , sam słucham również takiej muzyki.

 

Moim zdaniem te kolumny Klipsch są bardzo uniwersalne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, na pewno odsłucham te monitory, ale tam też są woofery trzynastki, co do tych kondow to właśnie przeszło mi przez myśl, że ich żywotność mogła dobiec końca, ponieważ ampli jest używany całymi dniami, jutro to potwierdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exciter - ja nie mówię, że te kolumny nie mogą sie podbać. Mogą i wiem, że sa zwolennicy takiego przejaskrawionego przekazu muzyki. Ja też nie lubie audiofilskiego neutralnego brzmienia ale Klipsch dla mnie to za wiele.

 

DJtechnics - Nie masz dociążenia bo gwizdek tubowy zaglusza te 13cm woofery. One nie sa poprostu w stanie zbalansować jego energi basem i nizsza średnica, stąd równowaga tonalna przesunieta jest sporo w kierunku sopranu. Sluchalem 260 i one też jakoś bardzo nie basują, mimo 16.5cm wooferów, to co dopiero u Ciebie. Sluchalem na nich wielkiej 4 thrasu, dire straits i cały czas ten sopran dominował. Stopa perkusji istniała ale bez rewelacji. To "syczenie" tuby miało charakter ciągły bez przerwy. Z tego co pamietam to nawet Paradigm Monitory sa spokojniejsze i lepiej wypelnione. Bardzo dobrze zagrały Focale 726 - dynamika, szczególowość ale też i spójność brzmienia, wypelniony bas, ladnie wklejony w reszte pasma. Tak jak napisalem wczesniej Klipsch to wulkan energii a ze swoim specyficznym charakterem grania nie sa to kolumny dla wszystkich. Tu musi być amator na taki charakter i przekaz, napewno nie sa to kolumny do kupowania w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exciter - ja nie mówię, że te kolumny nie mogą sie podbać. Mogą i wiem, że sa zwolennicy takiego przejaskrawionego przekazu muzyki. Ja też nie lubie audiofilskiego neutralnego brzmienia ale Klipsch dla mnie to za wiele.

 

Dokładnie.

 

Dla mnie na przykład nie ma złych kolumn - oczywiście są lepsze i gorsze, ale generalnie po to jest tyle firm , aby każdy wybrał je pod siebie, pod swój repretuar, gust.

Złe to są dla mnie nieumiejętne połączenia - kiedy ludzie zle skonfigurują system i poźniej płaczą ze to i tamto ...

 

Ja lubie Klipsch, Ty lubisz Dali Zensor i super - o to chodzi aby przede wszystkim czerpac radosc ze sluchanej muzyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Whiplash wlasnie o tym pisalem wczesniej,250 maja ten sam gwizdek co 280 i 13 vs 20cm woofery wiec jak to ma grac. Co do dali ,mialem lektory 8 kiedys i klipsch bardziej mi sie spodobal ,wlasnie po czesci gory na ktora niektorzy narzekaja ale jest to po czesci wina reszty systemu jak pisze exciter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdek jest taki sam w 250 jak i 280 i dlatego mamy taka sytuacje. Jak woofery sa mniejsze, skrzynia mniejsza a co za tym idzie mniejsza energia basu i niskiej srednicy a mimo to tuba ładuje tak samo jak w ogromnych 280 to jak tu ma być zachowany jako taki balans tonalny. W 250/260 powinni jakoś utemperować gwizdek i dopasować go do reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik większy to inne strojenie musi być, również inaczej są cięte na zwrotce, mniejsza z tym.

Dziś kolezka przywiózł trochę nowszy model Yamahy i odziwo mój sprzęt który przegrał przez 12 lat, tysiące godzin, gra o wiele przyjemniejszym dźwiękiem choć charakter ten sam. Nowsza Yamaha jest jaśniejsza i bardziej męcząca, choć scena ciut lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy inaczej strojone bo sopran w 250/260/280 dla mnie jest taki sam, różnica jest tylko w zakresie nisko-sredniotonowym.

 

Jaka konkretnie Yamaha? Wzmacniacz czy amplituner i co Ty masz obecnie Technicsa stereo czy KD ? Technics to troche inne granie niż Yamaha, bardziej efekciarskie, z dominującymi skrajami pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

exiter problem w tym ze 250 nie maja prawa grac,nie doszukujcie sie czemu i nie kombinujcie z zasilaniem bo to padaczki,klipsch zaczyna sie od 260 przez 280 do rf

Niestety tu kolega ma rację. Model RP250 jest niezwykle nieudany.

No nie wiem czy inaczej strojone bo sopran w 250/260/280 dla mnie jest taki sam, różnica jest tylko w zakresie nisko-sredniotonowym.

No i o to chodzi. Kiedy pasmo środkowe i basowe jest bardziej czytelne to zanika góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dla mnie za ostro, za szczupło, dźwięk za bardzo odchudzony. Ale i tak z Klipschami RP Rotel gra znacznie lepiej niż z klipschami z serii RF czy już z RxxF. Słuchałem tych Klipschów z Rotelem Ra 971, Ra 985 Bx.

Te nowe typu Ra 12 nie słyszałem więc w tych nowszych sie nie wypowiem.

 

Ogólnie trzeba samemu posłuchać, bo każdy ma inne wymagania co do brzmienia, nawet pomimo słuchanej takiej samej muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to także źle zestawienie. Jeśli klipsche już masz to szukaj miękkiego wzmacniacza. Magnat ma600, Denon, ewentualnie wzmacniacze lampowe.

Nie bójcie się stosować do tych kolumn lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
czy ktoś miał okazje posłuchać kolumn klipsch rf-82 II ze wzmacniaczem creek 100a?
Też słuchałem tego zestawienia i jakoś mi nie podeszlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem że najlepszym sposobem doboru jest odsłuch, ale jest tego zbyt wiele. Jaki ewentualnie wzmacniacz polecacie, lepiej wybrac z kilku niz z kilkuset. Leszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele?

Dopiero jak zaczniesz pisać to okaże się że są marki o których w życiu nie słyszałeś i wtedy zrobi się wybór, nie do wyboru :)

Do 82jek. Wzmacniacz mocny z dobrym dołem i łagodną górą.

Magnat MA600, Musical Fidelity wszelkie ustrojstwa, Pioneer serii Reference od modelu 656 w góre.

Zaryzykował bym też nieco jaśniejszy ale na prawdę świetny wzmak Roksan K2.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że o wielu markach nie słyszałem, obiło mi się o oczy firma Magnat wzmacniacz serii RV3. Może powinienem zacząć od tego co bym chciał: potrzebuję wzmacniacz z możliwością wbudowania tunera (DAC), podłączania komputera itp, plus CD, budżet jaki mam to ok 12000 pln. Wzmacniacz na tyle mocny, żeby moje rf-82II mogły być wykorzystane.

A propos Magnatów, czy do lampowych można podłączyć muzykę z komputera?

Leszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.