Jump to content
IGNORED

Seas M15CH002+ Raven R1 wstęga

lulu

Recommended Posts

witam,

czy osoby znające temat głośników (ja się b. słabo znam) są w stanie zaprojektować,lub podsunąć pomysł zwrotnicy dla średniotonowego Seasa M15CH002 i Raven R1 ribbon tweeter (

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) Pomiary średniotonowego zrobił Troels w projekcie Cyclop i wg. tego zrobiłem dla niego zwrotnicę . Dopasowując niestety na ucho Ravena. Dla Ravena cięcie 2800, trzeci rząd (zalecał producent). Niestety gdzieś tkwi kruczek, okolice wyższej średnicy jakby "przydzwaniają" małym rezonansem lub są zbyt eksponowane i przeszkadzają. Oczywiście zastosowałem tłumienie dla wstęgi z powodu wysokiej efektywności. Efekt nie znika mimo przesuwania podziału Ravena ku górze. Wtedy robi się dziura w paśmie i brzmienie staje się "pudełkowe" bez blasku. Poza tym jest dobrze na ucho :) Dodam jeszcze, ze to projekt 3-way, niskotonowy Seas jak w Cyclop w/g Troelsa. Dziękuję za wszystkie sugestie.

ciężko bez pomiarów i posłuchania cokolwiek stwierdzić,

Jeśli wykorzystałeś część zwrotnicy z innego projektu to tu będzie problem, gdyż nie osiągniez zgrania w fazie swoich głośników. Bez pomiarów tego się nie zrobi.

Oczywistą oczywistością jest że próbowałeś obrócić + i - ravena? :) i posłuchać które złożenie gra lepiej

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

ciężko bez pomiarów i posłuchania cokolwiek stwierdzić,

Jeśli wykorzystałeś część zwrotnicy z innego projektu to tu będzie problem, gdyż nie osiągniez zgrania w fazie swoich głośników. Bez pomiarów tego się nie zrobi.

Oczywistą oczywistością jest że próbowałeś obrócić + i - ravena? :) i posłuchać które złożenie gra lepiej

oczywiście, ale efektu nie było. Wykorzystałem schemat do seasa ze strony Trolesa, ten sam głośnik nisko i średniotonowy.

Warszawy

Napisz do lklukasz-a z diyaudio.pl

może będzie miał czas i ochotę pomóc .

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.