Jump to content
IGNORED

Cichy dzwięk z dekodera tv


Toki221

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy mam następujący problem amplituner denon avr-x520bt podczas słuchania muzyki z dekodera Polsatu daje wyraźnie cichszy dźwięk niż z usb lub radia podłączony jest kablem hdmi do telewizora i z telewizora światłowodem do amplitunera telewizor to panasonic TX-P50C2E z góry dziękuje za pomoc .

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze sprawdz bo wiem, ze można też podgłośnić pilotem z samego dekodera Polsatu a dopiero później podgłaśnia się amplitunerem. Patrząc od góry na pilota Polsatu masz kilka przycisków numerycznych (od 1 do 0 zera) a pod nimi po lewej dwa przyciski do podgłaśniania i ściszania a po prawej do przełączania kanałów (góra-dół) obie pary koloru pomarańczowego. Może tu masz ściszone i dlatego leci ciszej niż z radia i pendraka.

 

Poza tym mając amplituner podłączasz dekoder do niego do jednego z wejść IN w amplitunerze (jest ich z pięc lub sześć i np do wejścia nr.1) a nie do TV. Następnie amplituner łączysz z TV następnym kablem HDMI z wyjścia HDMI OUT (w amplitunerze jest jedno lub dwa w Twoim jest na pewno jedno pod nazwą Monitor OUT albo coś podobnego) a drugi koniec kabla wciskasz do TV do wejścia HDMI 2 z ARC (właśnie patrze na instrukcję Twojego TV str 67). Nie wiem gdzie ale musisz uaktywnić to ARC w menu TV albo za pomocą przycisku na pilocie Viera Link gdzie wybierasz kino domowe. Chodzi o to, że gdy włożysz pendraka w TV z jakimś filmem czy muzyką dzwięk poleci tym kablem hdmi mimo,że jest to wejscie hdmi do TV a nie wyjście właśnie za pomocą ARC ( Audio Return Chanell - kanał zwrotny audio) na kolumny amplitunera gdy wybierzesz w Viera Link kino domowe. I nie potrzeba żadnego optyka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli optyk jest już wpięty to bym go zostawił. To połączenie jest bardziej stabilne. Co do głośności to tak jak mówił kolega. Jeśli po przełączeniu dekodera na Maksa dalej problem jest to w menu amplitunera powinna być funkcja przypozadkowujaca głośność źródła. Możesz wówczas podoic nieco wejście TV o kilka decybeli.

 

Daj znać czy pomogło.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.