Skocz do zawartości
IGNORED

Euro 2016 z Dolby Digital w TV


osaczony30

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na TVP1 w UPC miałem 3 ścieżki dźwiekowe. I trzecia na pewno była w Dolby Digital 5.1 z resztą specjalnie odsłuchiwałem kanały. Oczywiście chodzi o mecz Polski z Irlandią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ja mam NC+ ale dekoder swój (na enigmie soft od pkteam - polecam) wiec FTA z niemiec bez problemu - nie wiem jak na tunerach z NC+ ale jeśli masz ten stary (bez parowania z kartą) to masz ZDF raczej na pewno POD WARUNKIEM że masz "zeza" na Astre oczywiscie! jak nie to leć do sklepu kup drugi konwerter, uchwyt na zeza i do roboty! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem (ja tak mam) niektóre dekodery i ampli się gryzą jeśli chodzi o DD po hdmi ...ja musiałem coaxialem puścić audio z dekodera bo po hdmi szło tylko stereo .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na TVP1 w UPC miałem 3 ścieżki dźwiekowe. I trzecia na pewno była w Dolby Digital 5.1 z resztą specjalnie odsłuchiwałem kanały. Oczywiście chodzi o mecz Polski z Irlandią

Ale prosze nie snuj domysłów tylko napisz jak konkretnie zdiagnozowałeś że jes to DD - choć może w UPC była jakaś opcja ekstra ale skoro polsyf u siebie nie transmitował DD to skąd UPC to wzielo? Raczej wątpie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prosze nie snuj domysłów tylko napisz jak konkretnie zdiagnozowałeś że jes to DD - choć może w UPC była jakaś opcja ekstra ale skoro polsyf u siebie nie transmitował DD to skąd UPC to wzielo? Raczej wątpie

 

 

Polszmat tez daje 2 sciezki ale zadna AC3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z tego co wiem (ja tak mam) niektóre dekodery i ampli się gryzą jeśli chodzi o DD po hdmi ...ja musiałem coaxialem puścić audio z dekodera bo po hdmi szło tylko stereo .....

To problem często spotykany w sprzęcie od NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prosze nie snuj domysłów tylko napisz jak konkretnie zdiagnozowałeś że jes to DD - choć może w UPC była jakaś opcja ekstra ale skoro polsyf u siebie nie transmitował DD to skąd UPC to wzięlo? Raczej wątpie

Nie snuję domysłów, tylko jak mam sygnał zwrotny z telewizora po HDMI (ARC) i wzmacniacz mi dekoduje sygnał i wyświetla że jest to Dolby Digital 5.1 to czemu mam mu nie wierzyć? Audio jest na 6 głosnikach z czego komentarz tylko na centralnym.

Nastepnym razem zrobię fotkę dla niedowiarków. :P

 

Dodam że nie mam dekodera zewnetrznego UPC tylko kartę CI+ w TV.

I cały czas chodzi o transmisję w TVP1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na TVP1 było tak, że gdy włączyło się ścieżkę dolby, to dolby digital 5.1 świeciło się na amplitunerze przez cały czas, bez względu na materiał. Jeśli był program w stereo to dźwięk po prostu leciał tylko z 2 frontów, a jak 5.1 np. film, to ze wszystkich, ale dolby digital było cały czas i wyświetlało się na procesorze. Jak jest teraz ? Nie za bardzo jestem w stanie się zorientować.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T nadaje trzy strumienie audio.

TVP 1HD tak nadaje.

Drugi nadaje 5.1. Czasami. Sprawdzę przy następnej transmisji.

Na pilocie od tunera jest przycisk audio do wyboru kanału.

 

Format : E-AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

Ustawienia formatu, bez endiana : Big

ID kodeka : 6

Czas trwania : 3 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 256 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 0 b/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Opóźnienie wideo : -988ms

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kiedyś na TVP1 było tak, że gdy włączyło się ścieżkę dolby, to dolby digital 5.1 świeciło się na amplitunerze przez cały czas, bez względu na materiał. Jeśli był program w stereo to dźwięk po prostu leciał tylko z 2 frontów, a jak 5.1 np. film, to ze wszystkich, ale dolby digital było cały czas i wyświetlało się na procesorze. Jak jest teraz ? Nie za bardzo jestem w stanie się zorientować.

To zależy od ustawień amplitunera.

Może Ci ze ścieżki 2.0 zrobić 5.1 czy nawet 7.1 itd. Natomiast amplituner też wyświetli Ci informację czy dostaje DD 2.0 czy DD5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na wejściu Dolby Digital 5.1 Specjalnie ustawiłem opcje A.F.D. (Auto Format Decoding)

Nie wiem skąd brak wiary w to że TVP może dawać sygnał AC3??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naziemna z zew. tunerem.

Pliki zgrywam na pena jako mts. Analiza przez TsMuxer (4.1) i MediaInfo (5.1).

 

Są trzy strumienie audio. Drugi jest 5.1/4.1. Trzeci bez lektora.

Central gra i pewnie jest generowany z FR i FL.

 

W kanałach SR i SL tylko publika.

Mowa oczywiście o EURO 2016.

 

" TVP stosuje non-stop sugnalizację 5.1 pomimo tego, że praktycznie cały czas grają tylko 2 kanały. Prawdziwe 5.1 było na Euro 2012, Lidze Mistrzów i bardzo rzadko na jakimś filmie, a jeszcze rzadziej na serialu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w NC+, TVP 1 nadaje tylko dwie ścieżki. PCM i Dolby Digital, tyle że to dolby digital to albo upmix ze stereo puszczony torem 5.1, albo Dolby Digital 2.0, który rozbija moje kino Nie słychać, że każdy kanał gra coś odrębnego i nie ma żadnych efektów. Stwierdzić tego jednoznacznie nie mogę, bo mój aplitu... tfu.. amplitunerem bym tego nie nazwał - to zwykły zestaw kina za 700zł z Saturna, który mam zamontowany w jadalni, żeby tylko coś tam pierdziało. W każdym razie nie pokusili się o jakąkolwiek informację na wyświetlaczu na temat formatu odtwarzanego materiału. Sprzęt dla prawdziwych hardkorowców z dobrym słuchem, bo tutaj dolby wyłapuje się na czuja :D W pokoju mam komputer z tunerem TV i DVB-T. Tutaj faktycznie TVP 1 nadaje dwie ścieżki w dolbim, potwierdza to już napis na zewnętrznym procesorze.

 

Jeśli ktoś posiada NC+ i oglądał mecz na TVP1, może się wypowiedzieć na ten temat. Sam jestem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format AC3 nie zapewnia jeszcze dźwięku wielokanałowego, a jedynie możliwość sztucznego rozprowadzenia na 5.1 z treści stereo 2.0.

Tu badamy, czy audio z EURO jest wielokanałowy czy tylko stereo na źródle.

Dowodem może być tylko otworzenie pliku w np. SONY Vegas i odsłuchanie poszczególnych ścieżek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.