Jump to content
IGNORED

Kolumny naścienne do mieszkania a przewodzenie ścian


connexion2000

Recommended Posts

Witajcie,

niedługo będę urządzał nowe mieszkanie i zamarzyło mi się w salonie posiadać kolumny naścienne DLS Flatbox XXL (

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Chciałbym je umieścić w salonie, niestety ściana na której by były powieszone jest współdzielona z sąsiadem.

Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi głośnikami i czy to może być słychać po drugiej stronie ściany? Wg tego co odpowiadał na moje pytanie producent, to głośnik posiada taką konstrukcję, aby nie powodować przenoszenia dźwięku przez ściany, ale jakoś nie chce mu wierzyć na słowo ;)

Czy jest jakaś możliwość żeby sprawdzić potencjalny taki problem przed zakupem? Cały montaż ich na ścianie i kabli wewnątrz ścian może być problematyczny, dlatego nie chciałbym, żeby problem wyszedł po fakcie jak już wszystko będzie ustawione :)

Link to comment
Share on other sites

ściana na której by były powieszone jest współdzielona z sąsiadem

 

Napisz na początek z jakiego materiału zbudowaną masz tą ścianę i jaka jest jej grubość, po za tym nie sądzę aby 3 "głośniki" w tym dwa "mid-basy" 4-calowe mogły komuś zaszkodzić.

 

to głośnik posiada taką konstrukcję, aby nie powodować przenoszenia dźwięku przez ściany, ale jakoś nie chce mu wierzyć na słowo ;)

 

To już w dużej mierze zależy od uchwytów montażowych zastosowanych na obudowie, im mniejsza powierzchnia ściany powiązana z kolumnami tym lepiej... Pamiętaj że niski bas <300Hz działa już dookolnie a nie kierunkowo więc będzie napierał na wszystkie ściany w pomieszczeniu łącznie z tą za głośnikami, ale tak jak pisałem są to "małe" głośniki które nie będą raczej w stanie odtworzyć bardzo niskich częstotliwości które z reguły najbardziej przeszkadzają sąsiadom

Link to comment
Share on other sites

No to może być słychać, nawet jak powiesisz na jakichś elastycznych elementach żeby usunąć przenoszenie drgań, to po prostu źródła dźwięku stawiasz obok cienkiej ściany.

TO stary blok czy nowy? Bo w nowych często starają się postawić na granicy mieszkań jakąś konstrukcyjną solidną ścianę, może masz szczęście?

 

Jak nie, to możesz dostawić dodatkową ściankę GK, zmniejszy ci to pomieszczenie o jakieś 8cm, ale sąsiad będzie znacznie solidniej odgrodzony. I ty od sąsiada też. Profile zamocować podłoga - sufit, a nie do ściany tak żeby była zupełnie odseparowana, zapakować do środka jakąś cięższą wełnę, po wierzchu 1-2 warstwy płyty GK i pozamiatane. Ani czasowo ani kosztowo to nie jest majątek. Trochę syfu w domu, ale niedługo, a jak się jeszcze nie wprowadziłeś i dopiero robisz remont, to lepszego momentu nie znajdziesz na to.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.