Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus Faber Electa Amator I czy warto ?


feluś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Wracając do tematu monitorów to bardzo dobre wrażenie zrobiły na mnie Diapasony Astera. Też z Włoch, przy czym nie na Scan Speakach a na moich ulubionych Seasach.

 

Ja mam zupełnie odwrotne wrażenia - akurat model Astera nie przypadł mi do gustu /suchotnik.

Natomiast model Diapason Adamantes ....na Seasie ale polipropylenowym to było coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale Nextel i Crescendo to porządny papier i porządna szmata a nie jakies tam nieokiełznane blaszaki - pomimo, że to ten sam Seas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja mam zupełnie odwrotne wrażenia - akurat model Astera nie przypadł mi do gustu /suchotnik.

 

To jest ciekawe, gdyż te kolumny powodują bardzo skrajne oceny. W recenzji na którymś z portali napisano że są łagodne i wymagają suchej, wręcz nordyckiej elektroniki. Inne opinie mówią z kolei, że one grają dobrze tylko z lampami. Zestawienie z jasno brzmiącymi MPW na graficie dało dźwięk bardzo dobrze osadzony na dole pasma, z mocno wypełnioną dolną średnicą, relatywnie ciepły ale bez problemów z rozdzielczością. Sam nie wiem co o tym sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

mocno wypełnioną dolną średnicą, relatywnie ciepły

 

W tych stwierdzeniach może tkwić esencja różnicy zdań.

Jestem przyzwyczajony do polipropylenu i od średnich tonów wymagam dużo...dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W tych stwierdzeniach może tkwić esencja różnicy zdań.

 

Podłączymy je w najbliższym czasie do elektroniki ARC to będę mógł napisać więcej. Przy czym komplet ARC brzmi tonalnie w sposób bardzo zbliżony do tych MPW na graficie, ale ma istotną przewagę w zakresie dynamiki. Zobaczymy jak to razem zagra, mam wrażenie że powinno być bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nextel i Crescendo (...)

Darku,

pierwsze; to rodzaj farby - Grzegorz Ci podpowie, przy produkcji jakich SS jest używana.

drugie; Crescendo, czyli : narastając, coraz głośniej - troszkę trzeba się naumieć, jak to robić. ;)

pzdr

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku,

Bardzo dziękuję za tę niezwykle cenną dawkę informacji, człowiek uczy się całe życie :)

 

co do "topowych" Seas'ów to ja swoje zdanie mam ponieważ mogłem sobie ich u siebie w domu spokojnie posłuchać a i z Grzegorzem o nich rozmawiałem.

Ja podobnie jak użytkownik BOBSAPP zdecydownie preferuję inne średnio-niskotonowe przetorniki Seas'a a kopułki to już najlepiej od Dynaudio - ale co ja Ci będę pisał ja Ty to doskonale wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, Ty wiesz, ale czy musisz nabijać się z mojej farby, hę?

:))))))))) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? Przecież tak mam na drugie. ;)

A Pan co wypisuje?:

(...) jakies tam nieokiełznane blaszaki - pomimo, że to ten sam Seas :)

 

Jednym wychodzi, innym nie. To "banalna" kwestia zestrojenia zwrotnicy i reszty toru. Okiełznany blaszak odwdzięczy się niebanalną reprodukcją brzmienia zarówno perkusji jak i miękkiego powabu skrzypiec. nie tracąc przy tym na rozdzielczości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ja? Przecież tak mam na drugie. ;)

A Pan co wypisuje?:

 

 

Jednym wychodzi, innym nie. To "banalna" kwestia zestrojenia zwrotnicy i reszty toru. Okiełznany blaszak odwdzięczy się niebanalną reprodukcją brzmienia zarówno perkusji jak i miękkiego powabu skrzypiec. nie tracąc przy tym na rozdzielczości ;)

 

Masz całkowitą rację ....ale nie słyszałem jeszcze takiego ( Thiel / Harpia / Hansen Audio (kompozyt) / Vivid audio /Monitor Audio / Elac / nowy Tannoy / nowy KEF....itd ) który by się nie wyłożył na wokalu w porównaniu z plastikiem...

Oczywiście moim zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym wychodzi, innym nie. To "banalna" kwestia zestrojenia zwrotnicy i reszty toru. Okiełznany blaszak odwdzięczy się niebanalną reprodukcją brzmienia zarówno perkusji jak i miękkiego powabu skrzypiec. nie tracąc przy tym na rozdzielczości ;)

 

Nareszcie napisałeś coś sensownego :-)

 

Mów jakiego blaszaka masz u siebie? i w jakim modelu kolumn gł. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? Przecież tak mam na drugie. ;)

A Pan co wypisuje?:

 

 

Jednym wychodzi, innym nie. To "banalna" kwestia zestrojenia zwrotnicy i reszty toru. Okiełznany blaszak odwdzięczy się niebanalną reprodukcją brzmienia zarówno perkusji jak i miękkiego powabu skrzypiec. nie tracąc przy tym na rozdzielczości ;)

 

raz taki słyszałem ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę :)

 

Masz całkowitą rację ....ale nie słyszałem jeszcze takiego ( Thiel / Harpia / Hansen Audio / Vivid audio /Monitor Audio / Elac /....itd ) który by się nie wyłożył na wokalu w porównaniu z plastikiem...

Oczywiście moim zdaniem...

 

skąd w takim razie wiesz, że ma rację :) ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie napisałeś coś sensownego :-)

 

Alton, jak Cię spotkam w realu, to za ten wpis dostaniesz mukę .:)))

 

raz taki słyszałem ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę :)

 

To i pewnie będziesz miał okazję jeszcze sobie posłuchać.;)

 

(…) który by się nie wyłożył na wokalu(…)

 

A widzi Pan, blaszaka można tak zestroić, że po odsłuchu właściciel systemu Kondo i najwyższych monitorów AN wyraził krótką opinię: „piękne wokale”. To autentyk, nie wizja lub opinia przeczytana w internecie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

AN wyraził krótką opinię: „piękne wokale”

 

Wcale mnie to nie dziwi skoro do tej pory słuchał wokali "tylko" na papierze z dodatkiem konopi.

AN - mnie nie zachwyciło.

 

A widzi Pan, blaszaka można tak zestroić

 

Ale jeżeli da się zmusić twardy materiał do referencyjnej reprodukcji wokalu - to fajnie czyli jakiś postęp jest i gratuluję.

Wierząc na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi skoro do tej pory słuchał wokali "tylko" na papierze z dodatkiem konopi.

 

Bardziej na tym "plastiku", co go tak lubicie. ;)

 

Wierząc na słowo.

 

No to zaglądnij - zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

No to zaglądnij - zapraszam.

 

Ja już jestem uzależniony od plastiku....nic tego nie zmieni / zawsze coś mi nie pasuje w innym materiale na średnie tony.

Na wystawach jest doskonały ogląd sytuacji .... i postęp mnie interesuje ( oceniam / wnioskuję / wychodzę ) ale nie kręci ....dawno straciłem nadzieję na coś lepszego od dobrego....

Mój prywatny osąd udziału materiałów w głośnikach na AVS :

 

membrany sztywne 30 %

membrany papierowe 40 %

sandwicze (kanapkowe) 20 %

plastik 8 %

inne 2 %

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

A teraz coś w temacie ....ciekawe jak taki woofer w Electa-ch zabrzmiał by dziś ?

 

http://www.audiotechnology.dk/iz.asp?id=4|a|134|||#

 

15Hst.jpg

 

http://www.audiotechnology.dk/iz.asp?id=4|a|135|||

 

18Hst.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, jak Cię spotkam w realu, to za ten wpis dostaniesz mukę .:)))

 

Cyrus-ie, chyba za dużo Cytrus-ów się naszamałeś .:) i coś Ci zaszkodziło, bo chciałbyś w realu dostać kontrę po której przez miesiąc byś nie dał rady nic napisać :D

 

Daj z tych swoich 20 ''muk'' (takich maksymalnych) dla artw, to będziesz gość :-)

 

Ty odpisuj na pytanie, co za blachy masz i w jakich popierdółkach / kolumienkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.