Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór projektora i ekranu


mirfak

Rekomendowane odpowiedzi

Ekran wisi, projektor wisi. Zaczęła się zabawa :-)

No i co w końcu konkretnie zakupiłeś? Pasowało by napisać choćby z szacunku dla wszystkich którzy tu się udzielali...... Od razu odpowiem – nie jesteś oczkiem w…. i przynajmniej mnie nie chce się powtórnie czytać całego wątku

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zapatruje na hw45.... foto Twojej adaptacji tez bardzo chetnie zobacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie kolumny byście polecili do marantz sr6010? Dokładniej fronty, centralny i sourround? Na razie nie podaję budżetu, ale bez szaleństw. Kino + Spotify w tle.

 

Wysłano z Commodore 64

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod wątek z takim pytaniem. Jaka jest opinia o projektorach Infocus. Poszukuję pierwszego projektora do filmów, cena do 4500 zł. Co polecacie? Myślę nad BenQ W2000, InFocus IN3138HDa lub używce Optoma HD82 (cena 3200, 1400 przebiegu lampy).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ekran ramowy byście polecili do pokoju, w którym ściany i sufit są ciemne (kolor jak niżej)? Chodzi mi o producenta oraz czy powierzchnia szara czy biała (gain). Projektor to aktualnie Optoma HD20 a w przyszłości coś z wyższej półki.

 

antracyt-okna-pcv.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kauber lub Adeo powierzchnia grey.

 

aaa zapomnialem dodac.... jak masz duzo siana to mozna porwac sie na MS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa zapomnialem dodac.... jak masz duzo siana to mozna porwac sie na MS

 

Czytałem wątek o nim ale wydaje mi się, że on pokazuje pazurki w jasnych pomieszczeniach więc pytanie czy warto przepłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz całował w projektory z mniejszymi lumenami (JVC) , to polecam Adeo Reference White , ale jak "żarowka" , to Reference Grey.

Sprawdzone produkty.

 

Możesz kupić sam materiał i dorobić sam ramę , jak masz zdolności manualne . Jaki rozmiar Cię interesuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg kalkulatora wyszło mi 100" - odległość widza od ekranu to ok. 3,6 m. Dokładny pomiar zrobię jak pokój będzie już skończony i podłączę projektor. Może uda się wyciągnąć 110" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątek o nim ale wydaje mi się, że on pokazuje pazurki w jasnych pomieszczeniach więc pytanie czy warto przepłacać?

Zwróć uwagę co napisał Maciek w teście tego ekranu... " różnicę na kożyść MS widać nawet w ich bardzo dobrze przystosowanym pomieszczeniu, w którym ściany i wyposażenie pokoju są czarne "

Kolejna sprawa to jakość obrazu... ( głębia, nasycenie kolorów oraz wiele innych ), to też jest zależne od ekranu jaki zastosujemy... i tu kolor ścian nie ma znaczenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę co napisał Maciek w teście tego ekranu... " różnicę na kożyść MS widać nawet w ich bardzo dobrze przystosowanym pomieszczeniu, w którym ściany i wyposażenie pokoju są czarne "

Kolejna sprawa to jakość obrazu... ( głębia, nasycenie kolorów oraz wiele innych ), to też jest zależne od ekranu jaki zastosujemy... i tu kolor ścian nie ma znaczenia...

 

Przeczytałem test jeszcze raz i mam zagwozdkę z jasnością ekranu MS, która wg testu wynosi 1.3-1.4. Wg kalkulatora w moim przypadku optymalnie jest 0.8 czyli przy zastosowaniu MS teoretycznie będzie "żarówka" ale mogę się mylić bo to tylko cyfry a w praktyce może być całkiem inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wynaleźć test HD20 z rzeczywistymi pomiarami jasności w trybie kinowym i niskim trybie lampy. Jasność będzie znacznie niższa od katalogowej, o którą w znacznej mierze opiera się kalkulator.

Znając jasność i gain oraz powierzchnię ekranu, obliczysz jasność obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katalogowe dane jeśli chodzi o jasność proja , zawsze podawane są dla trybu najjaśniejszego czyli np. dynamicznego, który to nie ma nic wspólnego z trybem kinowym zarówno w kwestii jasności jak i jakości obrazu... nastepna sprawa to jest to pomiar podawany przy nowej lampie , a jak wiadomo jasność żarówki ucieka wraz z przebiegiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podbije temat

Ostatnio dowiedzialem sie, ze w pewnym salonie na trzy sprzedane hw45 wszytkie mialy efekt banana najmniejszy 7mm najwiekszy az 2,5cm! Jedne maja wiecej drugie mniej kwestia szczescia w nieszczesciu.

Sony nie uznaje tego za wade fabryczna... yhmm tak jak ich przegrzewajace sie aparaty 6300, 6500 czy problemy z matrycami tv.

Widac w przypadku firmy sony gwarancja jest na papiorku a jak co do czego przyjdzie to patrza tylko jak sie wykrecic.

Coz na jvc x500 mnie nie stac a zakrzywione ekrany mnie nie rajcuja:/

Chyba pogodze sie z gorsza czernia i kupie lcd, albo trafie jakis lepszy uzywany dlp. Jeszcze poczekam bede obserwowac rynek.

W kazdym razie sony za ta kase i z takim problemem sobie odpuszcze.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije temat

Ostatnio dowiedzialem sie, ze w pewnym salonie na trzy sprzedane hw45 wszytkie mialy efekt banana najmniejszy 7mm najwiekszy az 2,5cm! Jedne maja wiecej drugie mniej kwestia szczescia w nieszczesciu.

Sony nie uznaje tego za wade fabryczna... yhmm tak jak ich przegrzewajace sie aparaty 6300, 6500 czy problemy z matrycami tv.

Widac w przypadku firmy sony gwarancja jest na papiorku a jak co do czego przyjdzie to patrza tylko jak sie wykrecic.

Coz na jvc x500 mnie nie stac a zakrzywione ekrany mnie nie rajcuja:/

Chyba pogodze sie z gorsza czernia i kupie lcd, albo trafie jakis lepszy uzywany dlp. Jeszcze poczekam bede obserwowac rynek.

W kazdym razie sony za ta kase i z takim problemem sobie odpuszcze.

.. a moze zależy to od stopnia uzycia ustawienia Lens Shift... jeden z Kolegów wspominał że u niego przy maks.nastawach lensa występował banan, natomiast gdy był blizej neutralnego ustawienia banana nie było... :) .... ale fakt jest taki ,ze w moim hw55 banan ma maks. 7mm i nie zwracam na niego uwagi , ale 2,5 cm chyba bym nie zniósł... wychodzi na to ,że teraz czym nowszy sprzęt tym gorszy....

 

@HIFIblok ..poszukaj nowej hw40... a naprawdę nówki mozna nieźle wyrwać.... to prawie to samo co hw55 tylko nie ma dynamicznej przysłony i czegoś tam, nie pamiętam... :)... i jeszcze nie ma dwóch par okularów 3D....

...pamiętaj tylko LCoS.... :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Kauber lub Adeo powierzchnia grey.

 

Wrócę do tematu, ponieważ remont zakończony i czas na ekran :) Kolega hifibloke napisał że do ciemnych pomieszczeń ekran gray i na forum taka opinie też panuje. Natomiast pytałem w jednej firmie, która zajmuje się KD i twierdzą, że white...

 

A pokój bez sprzętu wygląda tak:

 

image002.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się , tylko biały. Jaki projektor ?

 

W planach był Sony ale przekroczyłem budżet przy budowie i na razie muszę zostać przy starej Optomie HD20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pracy włożonej w pokój i ... HD20?

 

Łatwiej wymienić projektor niż wyremontować pomieszczenie...

 

Jak nie używasz 3D i konsoli , to polecam JVC , Reference White i kalibrację .

 

Konsoli używam, filmów 3D nie trawię i tak jak napisałem wcześniej był w planach nowy projektor ale budżet się skurczył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dobry biały ekran, bo projektor zmienisz na lepszy a ekran będzie wisieć ten sam.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.