Skocz do zawartości
IGNORED

Czarna farba na sufit głęboki mat?


Bipo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na suficie istniejące zabudowy k-g na końcu salonu jak i w jego środkowej części wiec myślę że uda mi się w nich poukrywać i poprzepychac kable tak aby ich zbytnio nie uszkodzić. Jak obliczyLem potrzebne mi będzie ok. 52m kabla do 4 kolumn... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla kolegi i jego żony :) Jeszcze tylko ta kaseta ekranu i będzie git :)

Jakbyś pokazał całą perspektywę (odcięcie) bieli i czerni na suficie .

Montowałeś już głośniki do Atmosa ?

 

Za rok pomaluj ścianę za ekranem na czekoladę , za dwa lata boczne ściany :)

 

Co do odcięcia, istniejącej zabudowy i ukrycia kabli to mam coś takiego na suficie i chcę to wykorzystać aby nie robić remontu salonu od nowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco inc62 głośniki instalacyjne chciałbym na sufit, na dole mam heco music style i celan gt, ampli denon 6200..tak mi się wydawało że nowe ampli już nie powinny mieć problemu z obsługą kolumn 4ohm. Ale wole się upewnić czy nie będą miały problemu jak będą jednocześnie pracować z innymi kolumnami 8ohm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz te sufitowe to daj znać jak efekt. Tak w ogóle szkoda, że Atmos dopiero teraz wszedł, rok temu miałem robiony podwieszany sufit i nawet nie pomyślałem o głośnikach sufitowych a te Heco co piszesz nie są drogie, tylko kwestia rozciągnięcia 4 kabli pod sufitem, tak myślę do sufitu z kablami, żeby je ukryć nie byłoby problemu, a na suficie jedynie wywiercenie dziury gdzieś w rogu i przeciągnięcie przy pomocy druta. Tylko czy jest to gra warta świeczki? Sprzęt mam przygotowany pod Atmosa - Marantz 7009 plus 7 kanałowa końcówka mocy Marantza a na przody wzmacniacz stereo, amplituner nie jest obciążony w mojej konfiguaracji 9 kanałowej tylko dwoma subami, teraz bym musiał go obciążyć znowu 4 głośnikami dla Atmosa, filmów z Atmosem jest na tę chwilę mało, czy dodatkowe sufiowce coś wnoszą dla zwykłych filmów 5.1, 7.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie idziecie w Auro ? Możecie dokupić upgrade . Fakt , że koszty rosną ( 4 monitory , uchwyty , kabel wyjdzie ten sam plus jeden sufitowy głośnik ) , ale efekt może być ciekawszy .

Fajny wątek o Auro jest na drugim forum .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki instalacyjne mają jedną zasadnicza wadę aby dobrze zagrały trzeba je zabudować tj: zrobić odpowiednie Skrzyneczki np. ze sklejki i wygluszyć je w środku wata a do tego dopasować zabudowę z k/g. Samo zainstalowanie głośnika w zabudowie k/g da bardzo słaby płaski dźwięk... i tu mam problem bo posiadam w obecnej zabudowie tylko 80mm miejsca. :-(.

Odnośnie filmów z atmosem to tak jak ze zwykłymi filmami w 5.2/7.1 jedne mają bardzo dobre efekty inne słabe Ponadto filmy nie posiadające atmosa oglądasz z upmix em dźwięku tj. ampli rozdziela Ci dźwięk na poszczególne głośniki dopasowując je do tego co się dzieje na ekranie. Twój ampli w upmix spisuje się z tego co czytałem bardzo dobrze. Na innym forum jeden kolega użytkuje go od bardzo długiego czasu i każdy film ogląda z upmix em do systemu 7.1.4 po za org.ścieżka atmos i bardzo jest z tego zadowolony.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 monitory , uchwyty , kabel wyjdzie ten sam plus jeden sufitowy głośnik

Jakie najlepsze monitory się sprawują w Auro ? Kolejna rzecz uchwyty- podwieszany sufit z regipsu lekkie ryzyko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Auro jest ten problem że nie ma praktycznie w tym filmów... Z napisami pl znam tylko Pixels a w atmos juz troszkę tego powstało, ponadto w UHD też widzę sam atmos....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek2 , monitory (uchwyty) montujesz do ściany nad frontami i nad sourandami.

Jakie masz tylnie głośniki ?

Ja mam Klipsch RF 62II i RS 52II , pasowałoby dodać RB51II. Ale Onkyo nie ma Auro :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konfigurację 9.1, nad frontami mam przednie górne, dalej boczne i tylne. Niestety boczne i tylne mam blisko sufitu ze względu, że mam nisko sufit, kolumny to Ushery S - 520. Tak w ogóle jak Auro spisuje się na zwykłych filmach 5.1, 7.1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok kupilem 2x2,7L pojade po calosci na konkretny czarny, nawet zakupilem plakat batmana ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił już gotowa farbę zmieszaną w mieszalniku w sklepie. Ja jak kupowałem brali taką mdłą substancje jak rostopione mydło i dodawali do tego czarny pigment. Nastepnie wrzucali to do elektronicznego mieszalnika I powstaje kolor taki jak sobie zarzyczysz na prubniku... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ekranem jest zabudowa k-g w której jest zamontowane oświetlenie, które oświetla kamień. Od strony pokoju jest zaślepka nadblatowa z przesuwanym otworem przez którą jest wypuszczony kabel do ekranu (na biurkach takie zaślepki są monotowane i puszczany są kable np. od monitora).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Za ekranem jest zabudowa k-g w której jest zamontowane oświetlenie, które oświetla kamień. Od strony pokoju jest zaślepka nadblatowa z przesuwanym otworem przez którą jest wypuszczony kabel do ekranu (na biurkach takie zaślepki są monotowane i puszczany są kable np. od monitora).

Dzięki za odp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Tikurilla to kolor zbliżony do czarnego zamszu ?

Obecnie mam pomalowane ściany na czarno, jednak ta czerń jest wypłowiała, nie ma tej głębi.

W kolumnach mam na przednich ściankach wyłożony czarny zamsz i w porównaniu do ściany jest przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to czarna matowa czerń, na pewno nie wypłowiała...;-) Nie wiem skąd Ci przyszło porównanie do zamszu ale to na pewno nie ma nic z tym wspólnego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.