Skocz do zawartości
IGNORED

Straszne zakłócenia z karty dźwiękowej


kksbartas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy umieszczamtemat w odpowiednim dziale dlatego proszę w razie czego o przeniesienie ;) Mam dość ciekawy problem, dotąd nie znalazłem podobnego problemu w internecie dlatego chciałbym poradzić się Was. Otóż gdy podłączę mikser (do którego podłączona jest końcówka mocy) przez mini jacka do zintegrowanej karty w laptopie pojawiają się straszne zakłócenia w głośnikach. Zaznaczam, że występują one nie tylko gdy podłączony jest zasilacz (wiele znalazłem takich tematów), ale również wtedy kiedy laptop pracuje na samej baterii. Wykonałem wiele prób tzn. podłączyłęm ten sam sprzęt do innego laptopa, do różnych telefonów wszystko przez te same kable i zakłócenia znikały. Co dziwne gdy podłączę mikser do smartfona, a smartfon przez kabel usb do komputera zakłócenia znów się pojawiają. Nasilają się one także kiedy podłączę monitor, czy jakikolwiek inny sprzęt przez zupełnie inne wejście. Czy macie jakiś pomysł na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podłączone pod jedno gniazdko?? (na jednej listwie)?? Słychać "dzwięki komputera"(szum wentylatora, praca dysku) w tych zakłóceniach?? Co to za karta?? Realtek??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podłączone pod jedno gniazdko?? (na jednej listwie)?? Słychać "dzwięki komputera"(szum wentylatora, praca dysku) w tych zakłóceniach?? Co to za karta?? Realtek??

 

Karta to Conexant hd audio. Wszystko jest podłączone pod jedno gniazdko, ale jak już pisałem laptop nawet na baterii generuje zakłócenia. Dźwięk jest taki sam jak podczas gdy wyjmiesz mini jacka z wejścia audio słychać wtedy takie "bzzzzzz" z tym ,że kiedy jest podłączony to ten dźwięk jest po prostu trochę cichszy. Natomiast kiedy podłączę jeszcze do tego laptopa monitor słychać też delikatny szum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
right click on the speaker device and select Properties , Enhancements place a tick in disable all enhancements select DTS effects and check that nothing is enabled now try it again and see if there is any change.

 

Może to? Chociaż widze ze u siebie w lapku(realtek) mam to domyślnie wszystko wyłączone...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może to? Chociaż widze ze u siebie w lapku(realtek) mam to domyślnie wszystko wyłączone...

 

Nie to nie to. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale gdy dotknę np metalowej obudowy miksera zakłócenia się zmniejszają, nie do zera ale wyraźnie. Może to uszkodzona karta dźwiękowa? Próbowałem także usunąć uziemienie z listwy - nic to nie dało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z innymi kablami sygnałowymi? Może słabo ekranowany i coś zbiera, albo masa się jakoś przerwała albo co. Jak lapek na baterii to raczej nie kwestia pętli masy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyczenie, które zmniejsza się po dotknięciu obudowy, to problem z masą. Skoro pomaga podłączenie dużej pojemności do obudowy miksera (podłączenie siebie) - spróbuj testowo podłączyć kabelkiem obudowę miksera np. do kaloryfera, a jeżeli pomoże, trzeba będzie przyjrzeć się od środka mikserowi. Kiedyś miałem podobne buczenie w jakimś starszym pre-ampie - okazało się, że odkręciła się w środku śrubka zwierająca obudowę z masą na płytce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, napisałem tylko co było u mnie (a objawy były podobne, tyle że bzyczało ciągle raz mocniej raz słabiej - podejrzewam że przez prawie odkręconą śrubę "masującą" obudowę, raz płynęło więcej prądu, raz mniej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe pętle mas. Dlatego tak lubię połączenia optyczne, które często rozwiązują tego typu problemy.

 

ps. pewnie ten laptop, przy zasilaniu z baterii już nie sieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe pętle mas. Dlatego tak lubię połączenia optyczne, które często rozwiązują tego typu problemy.

 

ps. pewnie ten laptop, przy zasilaniu z baterii już nie sieje

 

sieje przy wszystkim, nawet odłączony od zasilania i od czegokolwiek innego, w każdej pozycji, w każdym pomieszczeniu. Prosze czytac uwaznie mój pierwszy post. Sieje nawet kiedy telefon podłącze przez usb do kompa, a do telefonu podłączę sprzęt audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys sprzet ma uziemienie na scierzce? Jak tak to sproboj zrobic kabel bez masy (przetnij mase) i ewentualnie podlacz zasilacz do laptopa (zeby byl podpiety do tej samej masy, nie wiem czy to konieczne po prostu ja mam komputer stacjonarny). Ja u siebie mialem taki problem z monitorami odsluchowymi Behringera (ktore sa uziemione, wczesniej uzywalem glosnikow bez uziemienia i nie bylo problemu) Meczylem sie z rok zanim przez przypadek zle podlaczylem kabel tak ze masa nie stykala i problem znikl. Potem zrobilem sobie krotka przejsciowke z przerwana masa i teraz nie mam szumow. Podejrzewam ze taki setup wprowadza spore nieliniowosci w dzwieku bo masa musi byc w takim razie brana z zasilania czy cos ale sa to duzo mniej zauwazalne znieksztalcenia niz tragiczne szumy od calego sprzetu w komputerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.