Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz,końcówka mocy


Sławo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Szukam od jakiegoś czasu wzmacniacza,ze wskaźnikami wychyłowymi. Ceny ich jak wiadomo są wysokie. Są i tańsze. Jeden z nich od czasu do czasu pojawia na aukcjach. Nazywa się LENCO 3302 choć spotkałem się z także z innymi nazwami(Uher by HAN-TOR 1500)I nie mają podobno dobrej opinii,jeżeli chodzi o jakość i możliwości. Jednak wyglądają jak te inne,wiele droższe. Podobno były robione jako tańsze zestawy na Europę . Co do samego sprzętu. I tu nie bardzo rozumiem. Widziałem,bowiem sam wzmacniacz z tymi wskaźnikami,a czasem do niego(węższy,niższy zdecydowanie,bodajże przedwzmacniacz,jeżeli dobrze zrozumiałem. Czy one musza być w komplecie? Czy mając już wzmacniacz(mam już wzmacniacz Sony) wystarczył by tylko ten ze wskaźnikami? Podłączając go,np.pod odtwarzacz cd. Czy ktoś z Was wie coś o tym sprzęcie,jego wadach i zaletach,usterkach. Może go posiada(ł) i może coś się tutaj wypowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem,jednak coś zmieniają w dźwięku,ale te wskaźniki... Dźwięk już mi się wydaje mam. Teraz szukam czegoś,aby jeszcze lepiej wyglądało. Na Sony TA-N77 ES mnie nie stać,a ich też za dużo nie ma w sprzedaży. Już pytałem znajomego elektronika,który wstawił by kupione duże,dobrze wyglądające wskaźniki,do obudowy,a już mam taką do wykorzystania. Podoba mi się jak to świeci. Sprzęt,który posiadam,ma wskaźniki,diody,itd. To trochę mało. Te duże wychyłowe,bajka. A coś gdzieś słyszałem,że taki zwykły wzmacniacz,końcówkę mocy(w dalszym ciągu nie wiem jak to nazywać-może ktoś to wyjaśni?)można połączyć bezpośrednio do cd i poprawić w jakimś stopniu dźwięk,jakby to był zewnętrzny DAC. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mają podobno dobrej opinii,jeżeli chodzi o jakość i możliwości. Jednak wyglądają jak te inne,wiele droższe

Najpierw zastanów się, czy w planach chodzi Ci o jakość muzyki, czy tylko o sam wygląd i jakąś dziwną chęć żeby wyglądało to na droższe niż jest .

Inna rzecz to poczytaj co to jest przedwzmacniacz, wzmacniacz/końcówka mocy, Dac, bo mam wrażenie że sporo mylisz. Kolejna rzecz jak takie klocki spiąć ze sobą czyli jakie muszą mieć wyjścia i wejścia,

 

Sprzęt,który posiadam,ma wskaźniki,diody,itd. To trochę mało. Te duże wychyłowe,bajka.

Tylko skupiasz się na stronie wizualnej ;/

coś gdzieś słyszałem,że taki zwykły wzmacniacz,końcówkę mocy(w dalszym ciągu nie wiem jak to nazywać-może ktoś to wyjaśni?)można połączyć bezpośrednio do cd i poprawić w jakimś stopniu dźwięk,jakby to był zewnętrzny DAC.

Owszem zwykły wzmacniacz podpina się pod odtwarzacz cd i nie tylko poprawia to dźwięk, ale w ogóle słychać ;)

Dac to konwerter cyfrowo analogowy, np. sygnał z cd wyprowadzasz nie klasycznym wyjściem RCA tylko cyfrowym do DAca, ten coś zmienia, lub nie(zależy od klasy) i dalej puszcza sygnał na wzmacniacz.

O przedwzmacniaczach i wzmacniaczach może sam już poczytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często bywa tak, że końcówka mocy ( takie coś, co ma tylko dwa wejścia o czułości ok 1 - 2 V

i oczywiście zaciski głośnikowe ) bywa dużo lepsza, niż nawet dedykowane jej przedwzmacniacze.

A to z kolei coś, co ma przełącznik wejść oraz regulację poziomu - reszta do uznania np. barwa, balans itp

oraz wyjścia właśnie na końcówkę mocy.

 

Można więc nawet bez DAC'a podłączyć do końcówki CD za pomocą kabla IC i cieszyć się dźwiękiem

mniej popsutym, niż przy użyciu dodatkowego klocka. Optimum to CD z regulacją poziomu na wyjściu.

Można też skorzystać po drodze z pudełka zawierającego ( w razie braku regulacji CD ) sam potencjometr.

DAC lepszy niż ten w CD kosztuje zwykle tyle co CD, albo więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odtwarzacz CD,z regulowanym wyjściem słuchawkowym wystarczy,aby podłączyć go z końcówką mocy? A wzmacniacz,który posiadam,wtedy by mógł być wyłączony,tak? To wtedy z tego przedwzmacniacza(co jest często do kompletu do końcówki mocy) mógłbym zrezygnować i nie kupować go,tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, żeby CD miało wyjście regulowane na cinchach.

Dorabiany kabel z końcówkami jack ( od CD ) i cinche ( do końcówki ) może trochę psuć dźwięk,

ale oczywiście można to podłączyć i żaden przedwzmacniacz nie jest potrzebny.

Ja robiłem sobie kiedyś taki drut, łączony oczywiście kablem solid 0,5 mm żeby nie psuć barwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Szukam od jakiegoś czasu wzmacniacza,ze wskaźnikami wychyłowymi. \

Poszukaj jakiegoś starszego wzmacniacza Technicsa, do tego miękko brzmiące kolumny, np. Indiana, Dali, Pylony i będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.