Skocz do zawartości
IGNORED

SVS subwoofers nowa seria 16-Ultra Series


hifibloke

Rekomendowane odpowiedzi

taaa,

gdyby u nas też kosztował 1500$...

;)

chwilowo męczę sb12nsd, a w zasadzie on męczy mnie... w sumie manager basu w moim rotelu męczy najbardziej

Mógłbyś napisać coś więcej na temat tego suba z odsluchu, możesz z czymś porównać i czy w końcu kupiłeś 1 cz2? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj niewiele mogę napisać, nie mam z niczym porównania - to pierwszy sub.

na razie próbuję sensownie ustawić, testuję różne kombinacje, chyba przydał by się miernik SPL

ale działa, w kinie czuć efekty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pb4000 - 1900$

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zly "kolor" jak dla mnie za te suby. Chociaz z drugiej strony jakby jeden svs byl lepszy od 2 monolithow to moznaby myslec xF
Jeden svs ten 4000 czy ultra bedzie zdecydowanie lepszy od 2mono+ takie opinie mozna znalesc od uzytkownikow na zagranicznych forach co zmienili z bk na svs(ultra), ale czy akustycznie dobrze sie zgra to juz zalezy od pomieszczenia. Jak akustyka lezy to najlepszy dsp nic nie da...

Ja mam dwa i do jednego juz nie wracam nawet...svs, no a cena takich dwoch sztuk...ojjj to juz grubo .

 

 

 

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że SoundClub wchodzi w amerykańskie marki, jest Emotiva, jest SVS, jest Oppo.

 

Zauważyłem, że SVS chyba jedyna firma, która nie każde dopłacać sobie do wersji lakierowanej.

 

Z tymi najmocniejszymi SVSami jest jeszcze jeden problem, one są po prosu ogromne, taki SVS PB13-Ultra ma 70cm głębokości.

Ten najnowszy SVS PB-4000 76cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale wy tu o jakichś popierdółkach gadacie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największy na świecie domowy subwoofer tubowy zbudowany jest pod podłogą pokoju odsłuchowego o wymiarach 6.95 x 8.70. Tworzy go 16, 18 calowych głośników niskotonowych, które zasilane są z 4 wzmacniaczy BLU EYES Single Ended o mocy 50W każdy. To stosunkowo niewielka moc jak na rozwiązania spotykane w marketowych rewelacjach. Subwoofer, dzięki tubie o długości 20.5m (długość fali 16Hz wynosi 21.5m) i wysokiej efektywności samych głośników, a także ich konfiguracji, posiada zdolność wytworzenia ciśnienia 120dB przy zasilaniu mocą 1W. To właśnie tłumaczy zastosowanie stosunkowo niewielkich wzmacniaczy zasilających. Wystarczy wysterować wzmacniacze tak by oddawały na głośniki 10W i ciśnienie wywarzane przez subwoofer, nawet w ultra niskim zakresie pasma (poniżej 20Hz), wynosić będzie 130dB. Głośność z jaką mielibyśmy wówczas do czynienia jest znacznie wyższa niż ta której doświadczamy na najlepiej nagłośnionych wielkich koncertach.

 

Każdy z głośników zamontowanych w systemie ma moc znamionową 400W. Cały agregat ma więc 6400 W. Gdyby zostały one zasilone mocą znamionową, subwoofer wytworzyłby ciśnienie na poziomie 160 dB, co z pewnością zabiłoby słuchającego i zniszczyło cały budynek.

 

Jakby by mu się tak ręka omsknęła o potencjometr... :)

 

 

Jeden svs ten 4000 czy ultra bedzie zdecydowanie lepszy od 2mono+ takie opinie mozna znalesc od uzytkownikow na zagranicznych forach co zmienili z bk na svs(ultra), ale czy akustycznie dobrze sie zgra to juz zalezy od pomieszczenia. Jak akustyka lezy to najlepszy dsp nic nie da...

Ja mam dwa i do jednego juz nie wracam nawet...svs, no a cena takich dwoch sztuk...ojjj to juz grubo .

Nie sądzę aby jeden 4000 (to chyba tylko nowa nazwa dla nieco odświeżonego SB/PB13 Ultra, z tym sterowaniem DPS jak w nowych 16-stkach) miażdżył dwa Monolithy. Gdzieś widziałem wykresy dla tego BK i ładnie to też wyglądało. Podejrzewam, że gra nie jest warta świeczki z uwagi na cenę do (niewielkiego) przyrostu SPL. Czytałem trochę maniaków DIY z AVS i osobiście napaliłem się na kilka projektów, mała kasa a efekt może być zabójczy :) Ostatecznie chyba będzie coś większego na 18" Dayton, głośnik już mam choć trochę zniechęca mnie litraż optymalnej obudowy. Czy ktoś może polecić kogoś lub firmę wykonującą solidne obudowy (frezy na głośnik, wzmocnienia wewnątrz) na zlecenie, w rozsądnej cenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.