Jump to content
IGNORED

Kolumny podstawkowe Arcus

krysztek

Recommended Posts

AS4 to konstrukcja 2-drożna z pasmem od 35Hz

TS 45 już lepiej bo 3-drożna ,pasmo od 32Hz

TM 85 również 3-drożnna ,schodzi najniżej - 30Hz.

Pierwsze dwie mają 4 Ohm i nie wiem ,czy są wersje 8 Ohm. TM 85 są 4 Ohm jak i 8ohm. Będzie to z pewnością zestaw najdroższy ,ale ja bym się nawet nie zastanawiał.

Zakaz skrętu w lewo

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam serdecznie

Pytanie do forumowiczów którzy mieli styczność z firma arcus, mam zamiar kupić kolumny

ARCUS TM 86

ARCUS AS 4

Arcus TS45

Które nadają się do pokoju ok 20m?

Mam model TM95 i TS45

TS-y sa bardzo szczegółowe mają bardzo dobra średnice jak i górę

Jedynie co mi w nich u mnie przeszkadza to niskie tony przy cichym słuchaniu, jest ich trochę za mało. Potrzebują dostać kopa to wtedy potrafi zadrżeć wszystko. Ale to też zależy od wzmacniacza i źródła. Gra to u mnie w sypialni na Onkyo integra A-8650 z Denonem DCD-1460.

Ostatnio podłączałem inny wzmacniacz marki Universum model HIFI 6000 który udało mi się kupić Nowy w kartonie

Musiałem tylko przesmarować kontaktem wszystkie potencjometry i teraz działa jak nowy z fabryki.

Odnośnie do szczegółowości jest on bardzo fajny gra troszkę ostrzej od integry i ma lepsza przestrzeń. Basu jest za to pod dostatkiem, ale nie jest on taki szybki i soczysty.

Dla tego jeżeli jest możliwość to wzmacniacz do kufra albo pod pachę i najlepiej odsłuchać, bo te same kolumny na innych wzmacniaczach zagrają inaczej. do tego pomieszczenie i akustyka.

U mnie stoją oba na podstawkach i oba modele grają dobrze, dla mnie.

Co do Tm-ów potrzebują czasu żeby się rozegrać ze względu na zainstalowane w zwrotnicach kondensatory olejowe.

Jak da się im rozgrzać to potrafią zawstydzić w połączeniu z sony ta-f707es i cd x505es nie jeden sprzęt warty powyżej 10kzł.

To tylko moje i moich znajomych odczucia oparte na doświadczeniach.

• 1 month later...

ja miałem Arcusy TM88, podłaczone do Yamaha M4 + pasywny preamp Yamaha natural sound. wg mnie super kolumny, ale nie mialem ich jak ustawic. Zamienilem na t+a criterion t100 i jesli chodzi o niskie częstotliwości to lepsze są w t+a, ale jeśli chodzi o sposób budowania sceny i ogólną przyjemność słuchania to arcusy wg. mnie lepsze. Udało mi się wyrwać jeszcze ATL HD 312 w idealnym stanie i te kolumny dopiero mnie rozłożyły :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.