Skocz do zawartości
IGNORED

uszkodzony SONY TA-FB920R kto pomoże?


TMX Studio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Jestem lub bardziej byłem szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza SONY TA-FB920R. Niestety w wyniku zwarcia kabla głośnikowego (kotka się zaplątała w przewodach i wyrwała z zacisków z głośnika) poleciała końcówka mocy i przestał grać (zabezpieczenie zadziałało, ale coś mnie podkusiło i włączyłem jeszcze raz ... i tym razem nie zadziałało). Wzmacniacz powędrował do znajomego po dłuższej walce odpuścił. Tranzystory mocy i sterujące zamawialiśmy w chinach, bo ponoć w Polsce są niedostępne. Po zamontowaniu grał normalnie (cichy odsłuch), ale jak się zrobiło głośniej znów się paliły. Z tego co tłumaczył to wina słabej stabilizacji napięcia jaka jest zastosowana we wzmacniaczu i chińskie tranzystory tego nie wytrzymują. Ponoć sprawdzał elementy, które mogłyby być uszkodzone, ale wszystko było sprawne.

Nie znam sie na tym zupełnie. Kupiłem już nowy wzmacniacz, ale chętnie ten reanimuję. Grał naprawdę rewelacyjnie. Czy możecie mi polecić jakiś serwis, który będzie w stanie usunąć uszkodzenie? Ale ktoś naprawdę ogarnięty a nie eksperymentator. może ktoś ma doświadczenie i byłby w stanie pomóc. Mogę ewentualnie rozważyć opcję sprzedaży w takim stanie jak jest choć wolałbym go uruchomić.

Dziekuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ?

Ten wzmak to 500 zł max.

Ale jeśli się już upierasz to poszukaj po serwisówkach i kup tańszy wzmak Sony za 200-300 zł. na tych tranzystorach.

Wyjdzie Ci najtaniej....

Acz w tej klasie cenowej to bym się nie bawił w naprawy.....

 

P.S A wzmacniacz - solidna półka budżetowa.... Acz dla niektórych Sony to jak PIS (pardon za porównanie - chciałem żeby było dosadne ;P )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ?

Ten wzmak to 500 zł max.

Ale jeśli się już upierasz to poszukaj po serwisówkach i kup tańszy wzmak Sony za 200-300 zł. na tych tranzystorach.

Wyjdzie Ci najtaniej....

Acz w tej klasie cenowej to bym się nie bawił w naprawy.....

 

 

Zapłaciłem za niego 700zł i jakoś chyba ciężko by mi było wystawić go na śmietnik. Może naprawa nie będzie aż tak droga. Sprawny pewnie jeszcze sprzedam, a z uszkodzonym może być gorzej. Szczególnie, ze jest w bardzo ładnym stanie wizualnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego radzę Ci kupić taniego dawcę organów....

A przy okazji jeśli po wymianie tranzystorów te zdechły ponownie, to przyczyną ich śmierci jest to samo co przyczyną śmierci paru tysięcy pacjentów - błędna diagnostyka (lekarz/serwisant do d.....), a nie wada konstrukcyjna - porównanie specjalnie dla desperado...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie byl pomogl ale dawno temu powiedzialem sobie ze nie bede grzebal w sprzecie ktory juz ktos przedemna probowal naprawic, wtedy trzeba dojsc najpierw do stanu sprzed glownej awarii a dopiero zabrac sie za naprawe wlasciwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystory mocy i sterujące zamawialiśmy w chinach, bo ponoć w Polsce są niedostępne. Po zamontowaniu grał normalnie (cichy odsłuch), ale jak się zrobiło głośniej znów się paliły.

Podróby. Spróbujcie zastąpić innymi podobnymi, skoro te są niedostępne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia tego na czym byly sprawdzone oryginalne tranzystory? tam siedza chyba J200 i K201 te tranzystory naparwde ciezko ubic, robilem kiedys 690ES pelne napiecie stale na wyjsciu, na mierniku tranzystory niby zwarte, tester z kolei pokazywal ze sa sprawne, a przyczyna zamieszania byla para roznicowa na wejsciu obu kanalow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia tego na czym byly sprawdzone oryginalne tranzystory? tam siedza chyba J200 i K201 te tranzystory naparwde ciezko ubic, robilem kiedys 690ES pelne napiecie stale na wyjsciu, na mierniku tranzystory niby zwarte, tester z kolei pokazywal ze sa sprawne, a przyczyna zamieszania byla para roznicowa na wejsciu obu kanalow

Chcesz powiedzieć,że nie pomożesz Młodemu Koledze?Zapewne dasz radę!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witaj. Jeżeli będziesz poszukiwał w sieci jakiegoś dawcy części, chętnie będę partycypował w kosztach zakupu takiego sprzętu - ja z kolei poszukuję elementów obudowy i - jakby się dało - pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.