Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kino domowe, czyli amp + głośniki do 4300zl


Jakub_65425

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do zakupu pierwszego kina domowego(5.0) z przyzwoitym brzmieniem muzyki. Nie chce samego stereo.

Zestaw będzie grał w pomieszczeniu 30m2. W przyszłości pewnie chciałbym 5.0 rozszerzyć do 7.0 lub nawet 7.1

Od amplitunera wymagam:

- obsługa DTS:X™ i Dolby Atmos( plus wszystkie te podstawowe dekodery dzwieku)

- radio - obojętnie jakie

- w salonie obsługiwać [5 głośników dookoła oraz 2 z suficie lub z tylu] oraz równocześnie [2 głośniki po RCA w innej strefie - edifiery r2600 w kuchni lub sypialni]

- żeby pracował cicho

- wi-fi plus te internetowe bajery

 

Z moich internetowych poszukiwań najtańszą opcją spełniającą te wymagania jest Onkyo TX-NR656.

Czy jest coś tańszego? Czy jeśli mam tv 4k to potrzebny mi upscaler w amplitunerze? Czy ten model jest w porządku? na zagranicznych forach jest sporo wpisów o problemach z nim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do głośników to :

- jamo s628 - jak dla mnie wyglądają idealnie, bardzo podobają się żonie, mam miejsce na ich rozstawienie. Na jakiekolwiek odsłuchy będę się wybierał później, najpierw chce skonsultować moje wypociny z fachowcami(wami). Kolumny te w cenie 2.1k+2.2k tamto onkyo to moj cenowy MAX czyli 4300 zł. Absolutnie nie chciałbym wydawać ani złotówki więcej, a wręcz wolałbym mniej, jeśli na horyzoncie pojawią się ciekawe propozycje.

- WHARFEDALE Obsidian 600

- Quadral Quintas 6500

- może tagi 606 lub 806

 

Czy wybrany zestaw jest ok jamo s628 + onkyo 656 czy macie lepsze propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod uwage biore tez zestaw onkyo 656 + Jamo S626+Jamo SUB210/ Jamo J10 lecz taki zestaw przekracza o stówe i tak juz naciągnięty budżet i nie wygląda już tak efektownie jak jamo s628. Jako ze podobno 628 ma lepszy bass sub mogłby chwile poczekac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - zdecydowanie pozostań przy Onkyo TX-NR656 (http://q21.pl/onkyo-tx-nr656.html). To wystarczająco mocny, w pełni wyposazońy i niezawodny amplituner, który w Twoim systemie sprawdzi się idealnie. Jakakolwiek konkurencja jest wyraźnie droższa.

 

Kwestia kolumn - także w założonym budżecie potwierdzę Twój wybór. Zewzgledu na to, ze pomieszczenie jest duże, sugeruję kolumny Jamo S 628 HCS (http://q21.pl/jamo-s-628-hcs.html), który zapewni mocny, bardzo dynamiczny dźwięk. Jedynie pewnym kompromisem na tak skonfigurowanymi systemie będzie odsłuch spokojniejszych gatunków muzycznych, to zestaw idealny do kina domowego i mocniejszej, dynamiczniejsza muzyki.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głośników to :

- jamo s628 - jak dla mnie wyglądają idealnie, bardzo podobają się żonie, mam miejsce na ich rozstawienie.

 

czyli gdzie, opisz je, ile będa miały miejsca wkoło siebie te kolumny,

 

A GDZIE SUBWOFER SKORO TO MA BYĆ KINO CO ???

 

Jeśli myślisz, że tymi głośniczkami z boku kolumn zastąpisz subwofer to się grubo mylisz. Nie wiem też czy te kolumny w parze z amplitunerem zagrają wystarczająco dobrze(efektywnie) , mowa konkretnie o basie, nie wiem czy amplituner da im porządną dawkę impulsu, żeby poruszyć te membrany , żeby wydobyc z nich odpowiednio szybki, dynamiczny, głęboki bas, głęboki jak na kolumnę nie subwofer.

 

Jeśli 606-tki to do kina dopiero potrzebny sub. Proponuję nazbierać ok 2 tys i nie żulic na niego bo z kina wyjdzie kiszka nawet z tymi kolumnami z głosnikiem basowym z boku. Nie rozumiem tylko ludzi biorących pod uwagę takie kolumny. Przecież fronty i tak odcina się na 80Hz minimum więc i głośnik basowy nie będzie przenosił takiego basu jaki powinien (jeśli da radę amplituner :) ) więc nie rozumiem po co kupować takie kolumny. Głośnik basowy w tych kolumnach nie będzie wykorzystany.

 

806-tki muszą dostać porządny "zastrzyk" prądu, żeby te podwójne 8"-owe basowce zagrały basem jak trzeba w stereo (też nie będa wykorzystane, amplituner będzie za słaby, pisali już tu ludzie, którzy zakupili te kolumny, że mimo, ze mają one te dwa duze głosniki basowe basu wcale nie mają za dużo, a dlaczego, podłączone były do ampla) a w kinie to to samo co napisałem przy 606-tkach.

 

Odnośnie kolumn z bocznym basowcem poczekam co napiszesz odnośnie miejsca dla nich. A dodatkowo to co pisałem wcześniej (czy amplituner da radę odpowiednio ruszyć membranę) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie na której jest tv jest w zasadzie tylko on, kolumny miały by ponad metr wolnego miejsca po bokach.

Czyli co,

- do jamo s628, onkyo 656 może być za słabe?

- do taga 806, onkyo 656 może być za słabe?

- typ kolumn z głośnikiem z boku jest do kitu bo i tak głośniki basowe nie zostaną wykorzystane?

Rozumiem, że te jamo s628 nie zastąpią suba z prawdziwego zdarzenia - jego zamierzam dokupić później ale

a) nie miałem nigdy kd, a najlepsze co miałem to głośniki pc edifier r2600. Chodzą opinie ze te jamo mają całkiem fajny bass a ja nie jestem fanem mocnego 'łupnięcia' wiec łudziłem się że może mi wystarczą wogóle / na początek, a jeśli nie...

b) jeśli będzie mi mało basu to dokupię suba później, Jamo SUB210/ Jamo J10 może być?jeśli nie to co proponujecie? pozatym...

c) dla żony która nie podchodzi do tego zakupu tak entuzjastycznie jak ja 4300 zł i tak zostało naciągnięte z początkowych 3k... więc dokupienie suba jeśli faktycznie okaże się potrzebny będzie wyglądało lepiej w dłuższej perspektywie czasu.

 

Jaki więc amplituner sprawi że to jamo 628 zagra tak jak powinno?

Jakie masz inne porpozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie zmartwic. W tym przedziale cenowym zaden nie da satysfakcjonujacego brzmienia. One zagraja bo jakas tam moc maja jednak bedzie brakowalo dynamiki. Piszesz, ze nie jestes fanem mocnego uderzenia ale "powiedz" jak wyobrazasz sobie dzwieki wybuchow podczas seansu powiedzmy filmu wojennego, jak wyobrazasz sobie dzwiek walacego sie wiezowca w filmie katadtroficznym bez najnizszego basu jaki daje subwofer. Ja sobie nie wyobrazam. Sa to przeciez nieodzowne dzwieki dla zobrazowania danej sytuacji w jak najnaturalniejszy sposob. Zatem SUBWOFER MUSI BYC JESLI CHCE SIE MIEC PELNOWYMIAROWE KINO. Jest on fundamentem calej sciezki dzwiekowej. Masz duzy metraz wiec dla pelnej satysfakcji musi byc dosc mocny i z jak najwieksza membrana (12" minimum)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub musi być zakupiony później( no chyba że sie zmieszczę w budżecie), nie ma opcji żebym kupił wszystko za jednym razem.

Jaka więc inna kombinacja amp+zestaw 5.0 ma sens do tych max 4300 i jaki sub w przyszłości do tego dołożyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Później to znaczy kiedy?

W tym budżecie zmieścisz się z całością od razu.

Onkyo 656 + Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW.

Jamo odpuść, dużo góry mało dołu jeśli to ma być tylko kino to przejdzie z tym że trzeba by wybrać lepszy sub

Wharfedale Obsidian dużo lepsza konstrukcja, chodź nadal będzie miałą problem z ustawieniem.

Lepiej jest wybór kierować na klasyczne klocki czyli Quadrale czy wspomniane Tagi. Ze względu na obecną cenę do jakości polecam po prostu model Quadrala wypada lepiej. Model Taga 606 również ciekawa propozycja w swojej cenie.

 

Możesz u nas kupić całość w założonym budżecie. I nie martwić się żę kino nie gra tak jak powinno.

 

Pozostaje do dyspozycji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki też będzie używany. Ja chce głównie kino + muzyka , żona odwrotnie. Suma summarum, musi być jakaś wersja kina, a nie samo stereo.

Czyli jak rozumiem w kolejności od najbardziej sensownego rozwiązania prezentuje się to następująco:

Jeśli klasyczny zestaw to:

1. Onkyo 656 + Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW - ok 4 300 zł całość

 

Jeśli z głośnikiem basowym z boku to w lepszej wersji

2. Onkyo 656 + Wharfedale Obsidian 600 + później sub ( z pół roku ) tylko jaki? 4 200 + sub

 

w gorszej:

3. Onkyo 656 + jamo s628 + później sub ( z pół roku ) tylko jaki? 4 300 + sub.

 

To w zasadzie samo nasuwa się pytanie, po co są te głośniki z bassem z boku jeśli ich potencjal nie zostaje wykorzystany?

Czy cokolwiek zyskuje wybierając wersje 2 lub 3? Cenowo to co najmniej 1k więcej a czy są jakieś zalety?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie samo nasuwa się pytanie, po co są te głośniki z bassem z boku jeśli ich potencjal nie zostaje wykorzystany?

 

Dla mnie to czysty marketing w takich konstrukcjach i tak nie uzyskasz takiego basu i zejścia jak z klasycznego osobnego suba wiec szkoda kasy i ładowania sie w takie konstrukcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co,

- do jamo s628, onkyo 656 może być za słabe?

- do taga 806, onkyo 656 może być za słabe?

 

już wiem dlaczego Twoje zdziwienie skoro podają, że amplituner ma ponad 100Wna kanał. Ok. Ale popatrz, że z wysterowanym tylko jednym kanałem czyli przy podłączonej tylko jednej kolumnie. Podczas podłączania każdej następnej moc spada by zatrzymać się w granicach 5x powiedzmy 50 kilka Watów, w porywach 60 kilka więc niewiele. W stereo jest ciut lepiej bo może to być nawet 2x90W. Wydawałoby się, ze powinno starczyć, teoretycznie tak ale zasilacz nie ma na tyle zapasu mocy (prądu), żeby dać porządny impuls na przetworniki (głośniki), żeby te zagrały z odpowiednią dla nich dynamiką (co przekłada się na głęboki,szybki, sprężysty bas, głównie chodzi o bas bo najwięcej prądu idzie na głośnik basowy).

 

Słuchaj, te kolumny zagrają o czym już wspomniałem wcześniej jednak do porządnego dynamicznego grania raczej mocny wzmacniacz by się przydał. Będzie tym kolumnom brakowało tej werwy, kopa, szybkości na basie. A jeśli do tego dojdzie przymulający amplituner to wyjdzie kiszka.

 

To w zasadzie samo nasuwa się pytanie, po co są te głośniki z bassem z boku jeśli ich potencjal nie zostaje wykorzystany?

 

a właśnie dla takich jak Ty co nie za bardzo się znają, żeby kupili a póżniej niech się martwią bo myślą, że te głosniki basowe zastąpią subwofer.

 

Tak, ten pierwszy zestaw byłby bardziej optymalny ale z subem R12SW. Fronty odcinasz na 80 tyły na 120, głosność na subwoferze max godz 11:00. Grubość kabli do frontów 2x2,5 a nawet może byc 2x4 mm na tyły 2x2mm i w cenie tak do 10 zł za metr , nie ma co szaleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra głośniki z bocznym bassem idą w zapomnienie. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu i uświadomienie.

 

Za bazę ze względów funkcjonalnych dalej przyjmuję onkyo 656.

 

Czy są jakieś sensowne alternatywy dla tych qq 6500? (przyznam ze wizualnie tamto jamo s628 wyglądało rewelacyjnie,może przez to że były takie wysokie a ten qq jakos tak zwyczajnie, może wydziwiam...). Sub dalej byłby R10SW lub nawet R12SW

 

Co jest od nich na tyle lepsze żeby było warto dołożyć? i ile by trzeba dorzucić ? Heco Victa Prime 702/202/102/252A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna wazniejsza sprawa, którą trzeba brać pod uwagę kupując kolumny - impedancja kolumn , musi odpowiadać tej jaką obsługuje amplituner więc te Heco Victa odpadają bo amplituner musi obsługiwać kolumny 4-ro ohmowe. A ten 656 wątpię, żeby taką obrobił. Minimalna to 6 łomów :) I to jest następne ograniczenie tańszych klocków (amplitunerów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem o tym ale zapomniałem:) za dużo nowości na raz;)

Jako że tego klocka nie zmienię, jakie są alternatywy / małe upgrady jeśli chodzi o głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak spytam co to jest moc dynamiczna IHF co u mnie jest w Yamasce Front L/R(6,4,2 oma) 110/130/160w to jak mam to rozumieć czy w takim razie na froncie mogę stosowac kolumny 4 omowe jak mam w manualu ? bo w systemie surround mam mak 6omowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny z bocznym basem od razu odpuść. Problem z ustawieniem i nagłośnieniem w stereo przy amplitunerze.

 

Jako alternatywy dla quadralami masz:

Taga 606 większe z delikatnie łagodniejszy dźwiękiem

Heco victa ale to zestawy nieco droższy. Łagodniejszy grający lepiej średnica, mniej basem.

Magbat supreme 1002 więcej basu mniej góry od quadrali.

 

Onkyo 656 bez problemu obsługuje kolumny 4 omowe. Sprawdzone. Z quadralami no radzi sobie bez żadnych zaduszek.

 

O ile dobrze to rozumiem bo różnie to producenci podpisują to jest to moc chwilowa. Czyli 160w przy dwóch omah pójdzie przed sekundę a później kaput :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tez zależy w jakim pasmie sa spadki Bo oglądałem odcinki RS o impedancji kolumn od danych kolumn bo tu mówimy o pasywnej zwrotnicy to jest największy mankament naszych kolumn i tu wystepuja spadki jak czytam testy kolumn w AV to większość nie trzyma swojej impedancji w dnym pasmie co podaje producent na swoich tabliczkach a dla czego to ukrywa jak robi sam testy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tez zależy w jakim pasmie sa spadki Bo oglądałem odcinki RS o impedancji kolumn od danych kolumn bo tu mówimy o pasywnej zwrotnicy to jest największy mankament naszych kolumn i tu wystepuja spadki jak czytam testy kolumn w AV to większość nie trzyma swojej impedancji w dnym pasmie co podaje producent na swoich tabliczkach a dla czego to ukrywa jak robi sam testy ?

 

znalazłem fajny wpis , który myślę zaspokoi Twoją ciekawość :)

 

cyt

 

Wiele (ale nie wszystkie!) obecnie produkowanych wzmacniaczy posiada wbudowany układ zabezpieczający przed zbyt dużym obciążeniem prądowym, gdyż ich producenci wiedzą, że sporo kolumn głośnikowych, oferowanych jako 8-omowe, są tak naprawdę 4-omowe.

Jest to nieładny chwyt marketingowy w celu pokazania większej głośności zestawów w porównaniu do produktów konkurencji o tej samej impedancji.

 

Myślę, że to starczy co , ale mnie zastanawia jedna sprawa, popatrzmy na wykres impedancji pojedynczego głośnika średnioniskotonowego i co wychodzi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, że jego impedancja jest można powiedzieć , że prawie stała w pewnym zakresie częstotliwości a poza nim rośnie czy w wyższych czy w niskich i żeby to wyrównać stosuje się w zwrotnicy jakieś chyba to się nazywa dławiki tak, mogę się mylić więc jak to może być, że impedancja całej kolumny może zmalec podczas grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla tego piszą jak u mnie w Yamaszce moc konsumencka na tyle 260W a w maualu max obciążenia 600w w .5.1 tak jak umie w 481 dla czego to ukrywają ekologia czy co i to twierdzę że wielu producentów ukrywa moc rzeczywistą klocku produkowanych teraz ?

To samo potwierdza naczelny Kulpa z testu i to nie jednego ze moce nowych ampli są zaniżane niż moga przyjąć

a taki sklep RMS pisze że nowe Yamachy mają smieszą moc sami nie przetestują patrzą na tylnią ścinkę i piszą głupoty tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:

 

Impedancja głośnika nie jest stała w całym zakresie częstotliwości .W typowym głośniku impedancja wzrasta wraz ze wzrostem częstotliwości od niskiej wartości, aż osiągnie punkt rezonansu mechanicznego Fs . Po nim, impedancja spada do minimum a następnie zaczyna ponownie wzrastać.

Głośniki są zazwyczaj przeznaczone do pracy na częstotliwościach powyżej ich rezonansu i z tego powodu jest powszechną praktyką określanie nominalnej impedancji w tym minimum. Różnica między maksymalną a minimalną wartościa impedancji może wynieść nawet 4:1.

 

ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Baza' i jako punkt odniesienia traktuje

Onkyo 656 + Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW. 4300 całość( wg s4home) (W x S x G) 90 x 21 x 31,2

 

lecz znalazłem kilka propozycji, raczej z tych wyższych kolumn(takie mi sie bardziej podobają) i jestem ciekaw czy jest tu cos wartego uwagi. Zestawy sa raczej z subami gdyż potrzebowałem jakiegoś punkt odniesienia cenowego( z subami było taniej) poza tym nie mam pojęcia czy zaporoponowany powyżej 'R10SW lub nawet R12SW' moge równiez traktować jako 'baze' bo wszędzie pasuje i szukać już tylko kolumn...

 

Zestawy tańsze

5.1 STX KD 200 F-200 N SUB K3 1 800 zł 4-8om (W x S x G) 100 x 18,5 x 22,8

5.1 TAGA HARMONY TAV 606v3 + TSW120 2 000 zł 4-8om (W x S x G) 98 x 23 x 25

 

Zestawy może podobne cenowo w pakiecie z ampli

5.1 YAMAHA NS-F150 + NS-P150 + SW030 2 450 zł 6om (W x S x G) 103 x 20 x 36,2

5.1 MAGNAT SUPREME II 2002/202/252/SUB302A 2 500 zł 4-8om (W x S x G) 108 x 26,7 x 33,5

5.1 Taga Harmony TAV-806 + TSW120 v3 2550 zl 6 om (W x S x G) 108 x 24,5 x 31,2

 

Zestaw chyba lepszy, warty kasy i rozkładania w czasie?

5.0 TONSIL Maestro II 180 + sub pózniej Aktiv 250 całość 3 649ł 8 om (W x S x G) 100 x 24 x 32,5cm

lub

5,1 HECO VICTA PRIME 702 202 102 + sub pózniej 252A całość 3400 zł

 

Sub dokupie na 100% tylko póżniej.

Czy jest tu coś wartego uwagi / z ew zamiana suba z zestawów na cos innego

Szukam z 2 dodatkowych typów żebe miec co porównać na przyszłych odsłuchach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą skoro z tym bocznym głośnikiem to taka lipa to czemu tu je polecają od 13:59

? tamten wzmacniacz jest już wystarczający żeby się rozkręciły czy jak?

I tak odpuściłem temat z bocznym głośnikiem pytam z ciekawości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak w KD lepiej kupić jest głośniki z większą efektywnością niż jakis mocarny ampli i tak odcinasz kolumny na 80hz sub tak samo albo jak ma mozliwość to na 120hz.Paki w KD to głupota bo starczą monitory jak ja mam ale sub jest wymagany a głośniki z bocznym głośnikiem odpuść sobie chcesz sam sie przekonać to kup potem opisz wrażenia i przyznaj racje jak nie uzyskasz takiego basu jak klasycznego porównują nawet konstrujcje 20cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o głośniki podstawkowe inaczej monitory do KD jak nie chcesz słuchać na nich muzyki takie w KD wystarczają i tak je odcinasz na 80hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jedną i chyba najważniejszą prawidłowość. Każdy zestaw kolumn był proponowany ze wzmacniaczem a nie z amplitunerem. I to popatrz, każdy zestaw kolumn miał dobrany do siebie wzmacniacz a nie jak to w kinie, ludzie kupują jakiś zestaw kolumn i obojętnie jaki amplituner bo i tak z kazdym innym zagrają podobnie. Ze wzmacniaczem jest inaczej. Każdy ma swoją charakterystykę jak kolumny. Tak, tamten wzmacniacz wystarczy do tych kolumn. Każdy wzmacniacz ma duży zapas prądu potrzebnego do wysterowania kolumn przy skokach impedancji nie to co amplituner.

 

monitory do KD jak nie chcesz słuchać na nich muzyki takie w KD wystarczają i tak je odcinasz na 80hz

 

a tu zależy z jakiej wielkości głośnikiem śrenioniskotonowym są. Z 16-tką lub większym dałbym te 80 ale z mniejszym to gdzieś 120Hz. Albo i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i wole odcięcie w kD na 110hz razem ze subem magnata ale tu bardziej są preferencje aby po eksperymentować z danym sprzętem

Tu jest chyba woofer 15 w tych stc ale mogę sie mylić dla tego ustawia mi na duże przy kalibracji bo testowałem 10 calowe genus kolumny to ustawił mi na małe a gwizdek chyba jest 8 ale mogę sie mylić jak porównywałem głośniki oddzielne w konstrukcji stx

 

bo jest słaby opis stx jaka jest zastosowana konstrukcji głośnika ale katalogowo można dojść jaki typ głosników jest zastosowany w stx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyjaśnienie.

Czy amplitunery maja jakieś tryby typu KD i stereo? Bo jak ustawie odcięcie na 80hz to jak rozumiem przednie kolumny zagraja tylko pasma ponad 80hz a wszystko co poniżej odgrywał bedzie sub? A jak wtedy zagra taki zestaw w stereo?

 

Co z tymi propozycjami z postu #23 Jest coś konkurencją dla quadral quantis 6500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.