Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kino domowe, czyli amp + głośniki do 4300zl


Jakub_65425

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak odetniesz na 80 to zagrają w górę a całe pasmo basowe przejmie sub co do stereo nie wypowiem sie bo nie słucham na ampli muzyki u mnie leci tylko w 100% KD. Amp ma tryby DSP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba,

Część twoich propozycji jest ciekawa ale z kolei idac w droższe można iść także w inne lepsze. Więc do przemyślenia.

Model taga 606 jest podobna z tym że sub gorszy.

Stx kolumny grające bardziej równo, w kinie mniej dynamiczne.

F150 od razu odpuść.

Magnat supreme 2002 dużo mocniejsze kolumny. Quadrale grają jaśniej. Magnaty mocno dołem brzmienie dociazone.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i ze jako jedyny z branży zaznaczyłeś że kolumny stx graja równo Ale są tez dynamiczne te co posiadam fronty są 88dB a central i tyły 89dB i u siebie na 20m pokoju graja dynamicznie i oglądł filmy na -27dB przy połączeniu z Yamszka 481. Dzięki tobie kupiłem też sub magnat bo mi doradziłeś większość branży piszę głupoty bez pokrycia testów to co wyczyta z tabliczek głośników czy ampilfów

 

jako jedyny sensowny z branży piszesz tu sensownie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zestawy do przetestowania w zakładanej cenie:

TAGA HARMONY TAV 606v3 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW.

Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW.

MAGNAT SUPREME II 2002/202/252/SUB302A 2 500 zł

 

Przyznam szczerze że jak na razie wertuje youtuba. Wiem że to śmieszne ale jak jest w miarę normalne nagranie to różnica np między KLIPSCH R-26F a MAGNAT SUPREME II 2002 jest przeogromna. Magnat faktycznie gra ciężko, zbyt masywnie chyba... Bez odsłuchu się nie obejdzie ale jako taki pogląd dają te filmiki...

 

idac w droższe można iść także w inne lepsze

Ile by trzeba dołożyć żeby dostać coś realnie lepszego?

Czy Zestaw Tonsil Siesta 5.0 za 3k jest znaczącym upgradem czy cena jest zawyżona i są lepsze propozycje? Zaznaczam że kolumienki poniżej metra wysokości odpadają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako jedyny sensowny z branży piszesz tu sensownie

 

Dziękuję za te ciepłe słowa. staram się doradzać a np. jak w Twoim przypadku jeśli nie kupisz u nas to i tak wsparcie masz :)

Normalne ludzkie podejście do człowieka.

Dobra zestawy do przetestowania w zakładanej cenie:

TAGA HARMONY TAV 606v3 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW.

Quadral Quintas 6500 + Klipsch R10SW lub nawet R12SW.

MAGNAT SUPREME II 2002/202/252/SUB302A 2 500 zł

 

Przyznam szczerze że jak na razie wertuje youtuba. Wiem że to śmieszne ale jak jest w miarę normalne nagranie to różnica np między KLIPSCH R-26F a MAGNAT SUPREME II 2002 jest przeogromna. Magnat faktycznie gra ciężko, zbyt masywnie chyba... Bez odsłuchu się nie obejdzie ale jako taki pogląd dają te filmiki...

No powiedzmy że jakiś obraz to daje.

Tyle że weź poprawkę. Każdy odtwarza co innego, w innym akustycznie pomieszczeniu i co najważniejsze nagrywa różnej jakości sprzętem. Akurat te filmiki nie przekłamują. Ale nie uraczysz na takich filmach jakości basu oraz to jak wysokie są wysokie.

Mogę Ci nagrać filmik gdzie kolumny za 6 razy mniej zagrają lepiej. Puszcze odpowiednie utwory i nagram to w odpowiedni sposob :)

chyba nie o to chodzi?

Jak nie masz gdzie odsłuchać korzystaj z możliwości wysłania sprzetu.

Ile by trzeba dołożyć żeby dostać coś realnie lepszego?

Czy Zestaw Tonsil Siesta 5.0 za 3k jest znaczącym upgradem czy cena jest zawyżona i są lepsze propozycje? Zaznaczam że kolumienki poniżej metra wysokości odpadają...

Quadral jest chyba ponizej metra:/ tak na wiase mówiąc.

Tonsil nie.

Za 3k Tonsil nie ale:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Indiana Line Nota 5551X tyle że małe.

Polk Audio T50 na front tylko z subem Magnata

 

Ale czy to w kinie zagra lepiej niż Quadral 6500 + Klipsch R12.

Hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tyle że weź poprawkę
Biorę :)

Wiem ze qq6500 jest poniżej metra, dlatego szukam alternatyw( a może i w ostateczności one będą ok) .

Wykorzystywane będą do kina i do muzyki, gdzieś po drodze o tym napisałem, ja bardziej kino, żona bardziej muzyka wiec tak czy tak musi być KD a nie stereo.

Indiany za drobne,

Te polki są bardzo ładne ale ciut niskie , potraktuje je jako opcjonalny upgrade qq6500.

 

Te Heco victa prime 702 wygląda coraz ciekawiej... coś wiecej o nich? Nadawały by się do kina i muzyki?

 

PS. Co jest nie tak z Tonsil Siesta 5.0? za drogie?. Podobno ciężko o odsłuch, ale za to polska firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska firma, grają bardzo wysoko, sucho trochę męcząco jeśli chodzi o odsłuch muzyki.

Z kolei co do Heco model 702 całe set. Gra bardziej równiej od Quadrala czy też Polka. Dzwięk jest spojny bardziej delikatny, ale niczego mu nie brakuje. Jest to nieco tańsza wersja bardzo chwalonego modelu Magnat Quantum 67. Ram są lepsze obudowy i inne przetworniki ale że to ta sama firma to wzajemnie wymieniają się doświadczeniami.

Obudowy skonstruowane w bardzo dobry sposób. Na pewno w muzyce sprawdzą się najlepiej. Kino zatem nie będzie odstawać.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dla tego piszą jak u mnie w Yamaszce moc konsumencka na tyle 260W a w maualu max obciążenia 600w w .5.1 tak jak umie w 481 dla czego to ukrywają ekologia czy co i to twierdzę że wielu producentów ukrywa moc rzeczywistą klocku produkowanych teraz ?

To samo potwierdza naczelny Kulpa z testu i to nie jednego ze moce nowych ampli są zaniżane niż moga przyjąć

a taki sklep RMS pisze że nowe Yamachy mają smieszą moc sami nie przetestują patrzą na tylnią ścinkę i piszą głupoty tu

 

Zmierzona moc na 5 kanałach 54W, na dwóch 130W. Pobór z końcówek nie przekracza 300W.

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2636-yamaha-rx-v681

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tamtym forum jest to samo co kikiego czyli demagoga pisać co jest żeby tylko sprzedać podobnie jak na tamtym forum pisałem tu w innym temacie Mod RoRo jak wytkałem mu błędy że pisze banialuki moje posty zaczął kasować tam tak samo się oszukuję jak na forum kigiego co na audio co dla branży jest właściwe aby sprzedać to pisze głupoty pozatym RSM juz nie pierwsze raz piszecie banialuki i promujecie sprzęt co wam jest wygodny i to nie tylko ja dostrzegłem To co naczelny Kulpa testował to pomiary wziął sobie z palca poza tym manualu jest napisane 600w 5.1 i to samo potwierdzają testy z AV i na forum elektrodzie

 

Poza tym dałeś linka do modelu 681 ja cały czas piszę o którym mam 481 widać jak jesteście ogarnięci bo nawet nie czytacie ze zrozumieniem kupcie gazetki av i poczytajcie testy potem sie wypowiadajcie

 

Tu pisałem i nie tylko ja to zauważyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem mocniejszy i wyższy model, żeby dać mocniejszy wyraz temu, że coś z tą firmą jest nie tak. No ale dobrze Audio robiło też pomiary RX-V581, czyli model wyżej od 481

http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/2681-yamaha-rx-v581

 

5x38W oraz 2x90W, pobór mocy z końcówek nie przekracza 200W....

 

Także chetnie zobaczę te pomiary RX-V481 z Audio-Video. Wydaje mi się, że ich nie ma, bo nie było takiego testu i nie ma co się zbędnie zapowietrzać. Pozdrawiam i życzę spokoju ducha!

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha w tym roku faktycznie dziwnie ulokowała swoje zasilacze.

Co nie zmienia fakty że amplitunery są w porządku, chodź lampka "dlaczego?" się zaświeca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.