Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do kolumn KEF Q4


zygo74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Obecnie posiadam zestaw kina domowego Denon AVR-1804 + zestaw kolumn KEF Q Compact, Q4 i Q6c.

Specyfikacja kolumn jest na stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałem sprzęt wymienić na wzmacniacz stereo + kolumny ale zastanawiam się czy może wystarczyła by wymiana samego amplitunera na wzmacniacz stereo i podłączenie go do kolumn Q4.

Kolumny Q6c wykorzystam do sypialni a w salonie pozostały by kolumny Q4 tylko jaki wzmacniacz z nimi by dobrze brzmiał?

Salon mam około 22m2 (3,5x6,5m) odległość od głośników 3m przestrzeń odsłuchowa 3,5x3,5m z prawej strony otwarta przestrzeń na pozostałą część salonu.

 

Nie słucham głośno muzyki i zależy mi na dobrym basie przy umiarkowanej głośności, muzyka jaką słucham to pop lata 80’te.

 

Na używany wzmacniacz chciałbym przeznaczyć do 800-1000zł. Zastanawiałem się nad wzmacniaczami: Cambridge Audio Azur 640A, Pioneer A-30, Marantz PM-5003 (lub PM-5004 ale nie wiem jak się ma ten model do wcześniejszego) lub Audiolab 8000S (to już wyższa półka cenowa). Z używanych nie ma dużego wyboru a szczególnie w mojej okolicy abym mógł podjechać do sprzedającego na odsłuch.

 

Proszę o informację z jakim wzmacniaczem najlepiej by brzmiały kolumny KEF Q4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dorzuć do zestawu wzmacniacz Denona one mają z tego co pamiętam tryb końcówki mocy, przynajmniej te wyższe modele i zostaw zestaw, który masz.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z CA może być bezpłciowo.Dopisz do listy Yamahę. Seria 700 będzie strzałem w dziesiątkę (jeśli znajdziesz po okazyjnej cenie na rynku wtórnym). Do tego modelu warto zwiększyć trochę zakładany budżet. Dobrym wyborem może się okazać także TEAC A-R6300 MKII.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek7, ciekawa propozycja.

 

A co powiecie na temat Marantz PM-7000 lub PM-7200 jak te wzmacniacze by się sprawdziły z KEF Q4?

A może jakiś Rotel lub NAD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.