Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  80 członków

Auralic Klub
IGNORED

Auralic Klub


Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.02.2022 o 18:19, Marcin99 napisał:

Drogo,ale ile radochy.Dlatego trzeba powoli upgrade-ować każdy element toru.Cierpliwy to i kamień ugotuje-jak to mawiał Pudzian😀

Widzę ze masz absorbery, akustyka to pierwsza i niezbędna rzecz,od której powinno sie zacząć budować system.Mam dyfuzory i absorbery portugalskiej firmy Artnovion,estetyka na wysokim poziomie, ale cholernie dobrą robotę zrobiły u mnie panele akustyczne na suficie (ecophon master)Polecam!!

Witam, na efekt nie trzeba było długo czekać. Właśnie przekonałeś mnie do kupna Vegi G2.1 ( trafiłem na zestaw powystawowy z pełną gwarancją za 22tys. Co daje odzczędność około 12 tys. więc taniej raczej nie będzie). 
czy możesz podać czym połączyłeś Vegę z Ma9000 - RCA czy XLR ?. Czy porównywałeś te dwa rodzaje połączeń i na koniec jakiej firmy masz połączenie między tymi urządzeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, klepek1 said:

Witam, na efekt nie trzeba było długo czekać. Właśnie przekonałeś mnie do kupna Vegi G2.1 ( trafiłem na zestaw powystawowy z pełną gwarancją za 22tys. Co daje odzczędność około 12 tys. więc taniej raczej nie będzie). 
czy możesz podać czym połączyłeś Vegę z Ma9000 - RCA czy XLR ?. Czy porównywałeś te dwa rodzaje połączeń i na koniec jakiej firmy masz połączenie między tymi urządzeniami?

Gratuluje!Będziesz zadowolony a i Vega fajnie się zgra z całym systemem!Jeszcze jak dojdzie z czasem zegar to już będzie kosmos!

Dobrze ze trafiłeś taniej,choc Auralic chyba już podniósł ceny.

Vege podłączona mam zbalansowanym kablem xlr nordost tyr2,nie porównywałem z rca,bo uważam ze to lepsze połączenie.Co do hdmi to wszystkie 3 urządzenia łącze hdmi wireworld silver sphere 0,6m.Napisz jak będziesz już miał Vege jak wrażenia.

Edytowane przez Marcin99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.02.2022 o 19:05, Marcin99 napisał:

Gratuluje!Będziesz zadowolony a i Vega fajnie się zgra z całym systemem!Jeszcze jak dojdzie z czasem zegar to już będzie kosmos!

Dobrze ze trafiłeś taniej,choc Auralic chyba już podniósł ceny.

Vege podłączona mam zbalansowanym kablem xlr nordost tyr2,nie porównywałem z rca,bo uważam ze to lepsze połączenie.Co do hdmi to wszystkie 3 urządzenia łącze hdmi wireworld silver sphere 0,6m.Napisz jak będziesz już miał Vege jak wrażenia.

Witam po tygodniowej przerwie. Chcę podzielić się z Tobą Marcinie kilkoma spostrzeżeniami. 
Vega dotarła, kupiłem kable hdmi AQ firebird 48 i xlr AQ fire. Podłączyłem cały zestaw w jedną całość tj. Aries+Sirius+Vega+Ma12000 i …TRAGEDIA, dźwięk stracił na błysku a niskie tony stały się płaskie. Wrażenie było jakby muzyka leciała za ścianą. Robiłem porównania bezpośrednie z Sirius i USB do Ma12000 i tu wszystko było pięknie. 
PS. Ten utwór Madonny przez Vegę tak samo jak u Ciebie nie da się słuchać jest ogromne przesterowanie.

Obecnie zwróciłem Vegę i xlr do sklepów, bo w moim przypadku poszedł bym w kierunku strasznego pogorszenia dźwięku. Czemu tak jest niewiem, być może ten Dac2 w MA12000 jest tak dobry?.

Obecnie zatrzymuję się na obecnym etapie i zaczynam się cieszyć z tego co mam.
ps. Został mi nowy kabel z dokumentami zakupu Top HiFi na AQ hdmi firebird 1m . Sprzedam w dobrej jak nie bardzo dobrej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 2/26/2022 at 11:06 AM, klepek1 said:

Witam po tygodniowej przerwie. Chcę podzielić się z Tobą Marcinie kilkoma spostrzeżeniami. 
Vega dotarła, kupiłem kable hdmi AQ firebird 48 i xlr AQ fire. Podłączyłem cały zestaw w jedną całość tj. Aries+Sirius+Vega+Ma12000 i …TRAGEDIA, dźwięk stracił na błysku a niskie tony stały się płaskie. Wrażenie było jakby muzyka leciała za ścianą. Robiłem porównania bezpośrednie z Sirius i USB do Ma12000 i tu wszystko było pięknie. 
PS. Ten utwór Madonny przez Vegę tak samo jak u Ciebie nie da się słuchać jest ogromne przesterowanie.

Obecnie zwróciłem Vegę i xlr do sklepów, bo w moim przypadku poszedł bym w kierunku strasznego pogorszenia dźwięku. Czemu tak jest niewiem, być może ten Dac2 w MA12000 jest tak dobry?.

Obecnie zatrzymuję się na obecnym etapie i zaczynam się cieszyć z tego co mam.
ps. Został mi nowy kabel z dokumentami zakupu Top HiFi na AQ hdmi firebird 1m . Sprzedam w dobrej jak nie bardzo dobrej cenie.

 

Oo proszę, to żeś mnie zaskoczył. Pytanie ile czasu dałeś Vedze na wygrzanie?Urządzenie, kable ..to wszystko wymaga czasu.Ja,porównując Vegę z Dac1 to totalna przepaść w kazdym aspekcie!Ale może faktycznie ten dac2 taki dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś porównywal auralic altair starszy do nowej wersji altair g1? Czy ten nowy gra gorzej pytam bo podzielili serię na kilka modeli i zastanawiam się czy w g1 nie poszli w downgrade dźwięku? 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie poszli. Zarówno w dźwięku, jak i budowie. Mam oba modele. Można powiedzieć, że technicznie Altair przy Altair G1 to „zabawka”. Dźwiękowo różnica nie jest jakaś przepastna, ale jednak na korzyść nowszej wersji. Moim zdaniem Altair G1 jest bardziej naturalny i detaliczny. Starszy również gra nieźle, jednak jest nieznacznie cieplejszy w odbiorze. Nie polecałbym Altaira G1 do bardzo jasnych systemów. 

Obecnie Altair G1 to podstawowy model Auralica. Wcześniej niżej był jeszcze Aries Mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 13.02.2022 o 20:24, klepek1 napisał:

Właśnie przekonałeś mnie do kupna Vegi G2.1 ( trafiłem na zestaw powystawowy z pełną gwarancją za 22tys. Co daje odzczędność około 12 tys. więc taniej raczej nie będzie). 

 

W dniu 26.02.2022 o 11:06, klepek1 napisał:

Witam po tygodniowej przerwie. Chcę podzielić się z Tobą Marcinie kilkoma spostrzeżeniami. 
Vega dotarła, kupiłem kable hdmi AQ firebird 48 i xlr AQ fire. Podłączyłem cały zestaw w jedną całość tj. Aries+Sirius+Vega+Ma12000 i …TRAGEDIA, dźwięk stracił na błysku a niskie tony stały się płaskie. Wrażenie było jakby muzyka leciała za ścianą. Robiłem porównania bezpośrednie z Sirius i USB do Ma12000 i tu wszystko było pięknie. 
PS. Ten utwór Madonny przez Vegę tak samo jak u Ciebie nie da się słuchać jest ogromne przesterowanie.

😄Tak się właśnie kończą „okazje” cenowe. „Sprzęt powystawowy”, chyba raczej testowany wcześniej przez setkę potencjalnych kupców i niestety popsuty przez któregoś.

W dniu 5.03.2022 o 19:46, Marcin99 napisał:

może faktycznie ten dac2 taki dobry...

Jak karta slotowa, czyli płytka 15cm2 z kilkoma elementami elektronicznymi może być lepsza od pełnoprawnego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/3/2022 at 9:25 AM, MarekzMarek said:

 

😄Tak się właśnie kończą „okazje” cenowe. „Sprzęt powystawowy”, chyba raczej testowany wcześniej przez setkę potencjalnych kupców i niestety popsuty przez któregoś.

Jak karta slotowa, czyli płytka 15cm2 z kilkoma elementami elektronicznymi może być lepsza od pełnoprawnego urządzenia?

Dla mnie vega g2.1 wymiata,choc nie testowałem takiego kozaka jak DCS.Dzis może uda mi się pożyczyć Leo gx.1 .Będę miał wszystkie 4 urządzenia Auralica i zobaczymy, ile  da się  jeszcze z Serii G2.1 wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Marcin99 said:

Dla mnie vega g2.1 wymiata,choc nie testowałem takiego kozaka jak DCS.Dzis może uda mi się pożyczyć Leo gx.1 .Będę miał wszystkie 4 urządzenia Auralica i zobaczymy, ile  da się  jeszcze z Serii G2.1 wycisnąć.

Jesli ktoś posiada cala serie G2.1 to podzielcie się wrażeniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2022 o 08:53, bkeram napisał:

Nie, nie poszli. Zarówno w dźwięku, jak i budowie. Mam oba modele. Można powiedzieć, że technicznie Altair przy Altair G1 to „zabawka”. Dźwiękowo różnica nie jest jakaś przepastna, ale jednak na korzyść nowszej wersji. Moim zdaniem Altair G1 jest bardziej naturalny i detaliczny. Starszy również gra nieźle, jednak jest nieznacznie cieplejszy w odbiorze. Nie polecałbym Altaira G1 do bardzo jasnych systemów. 

Obecnie Altair G1 to podstawowy model Auralica. Wcześniej niżej był jeszcze Aries Mini.

Ok w takim razie szukam g1 bo po testach lumina d2 stwierdziłem że potrzebuje więcej detali i przejrzystości a mniej ocieplenia.

Oby g1 nie okazał się przeciwnoscia i nie poszedł za bardzo w drugą stronę.  Zobaczymy co z tego wyjdzie po testach czy zostanie czy szukamy dalej. Bo ważna jest jeszcze pełnia dźwięku.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic ma m. in. dodatkowo equalizer, którym możesz dostosować poszczególne pasma dla potrzeb swojego pomieszczenia i systemu. Korekcję możesz robić w zakresie 20Hz-20kHz oraz od -24db do +24db.

Jeżeli będziesz wypożyczał z salonu audio to proś o jakiś „wygrzany” model. To dość istotne.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, konfiguracja przez przeglądarkę internetową po wpisaniu adresu ip (połączenie lan).

Obsługa muzyki przez np. Tidal Connect, Spotify Connect lub aplikacje na Android: oprogramowania kompatybilnego ze standardem OpenHome takiego, jak Linn Kazoo, Lumin czy BubbleUPnP.

https://auralic.pl/jak-moge-odtwarzac-muzyke/

Ale najlepsza jest firmowa aplikacja DS Lightning (ios).

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc tak podłączyłem auralica i dysk hdd przeskanowalo bibliotekę. 

Uruchomilem aplikację lumin ktora znalazła serwer lightning A więc aurelica wchodzę na dowolne nagranie wszystko jest ale jak chce włączyć to nicnie reaguje nic się nie dzieje. Wifi nie ustawiłem bo mam podłączone po kablu. Mam nadzieję że nie trzeba?

 

Mam używany do testu więc ewentualnie przywróce dziś ustawienia fabryczne i powtórzę to samo. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w domu i pierwsze co to przywrócilem ustawienia fabryczne i wszystko wróciło do normy i aplikacja lumin uruchomiła odtwarzacz. 

Może dziś uda mi się ocenić jakość dźwięku ale po tych 5 minutach stwierdzam że gra jakby był przytlumiony ale na razie nicnie oceniam bo trzebaposłuchać i sprawdzić ustawienia.  Ale jak nic się nie zmieni to niestety nie zostanie bo szukam otwartej wyraznej i szczegółowej góry. A jak nie zostanie to następny będzie dac hord tylko lepszej klasy.

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinnym odsłuchu na ustawieniu precision stwierdzam że nie ma przytlumienia ale dźwięk jest tak jakby trochę przesterowany na głośno nagranych płytach. Tak jakby producent próbował podmaxowac ilość dźwięku (bas wysokie średnie) przez co trochę dodatkowo mamy dźwięk wyostrzony. 

Dziś wyłączam w ustawieniach regulację głośności i testujemy dalej na ustawieniu precision.  Później na balance. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie będę robił wykładu o czułości wejść wzmacniacza oraz wyjść analogowych źródła. Doczytaj sobie w internecie.

Nie pisałeś jaki masz wzmacniacz. Auralic ma dość wysokie "napięcie wyjściowe" na wyjściach analogowych i widocznie "przeszkadza" to trochę wzmacniaczowi. Prosty paten. Jeżeli słuchasz Altair'a na włączonej regulacji głośności to nie ustawiaj jej na max. Ustaw na nie więcej niż 80-90%. Ewentualnie druga opcja (dotyczy głównie słuchania na wyłączonej głośności) w ustawieniach zmienić poziom wyjścia z "normal" na "-6db". Wtedy niezależnie od ustawionej głośności "na pokrętle volume", czy też przy ustawieniu głośności "na stałe" powinno być bez przesterów na wzmacniaczu.

Edytowane przez bkeram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok na razie dałem na 90% głośność i mam pytanie dlaczego po podłączeniu sieci nie widzi serwera NAS czy potrzeba coś robić po stronie serwera? Na razie podłączyłem dysk przez USB ale wolałbym nas tym bardziej że może zagrać lepiej no i mogę łatwo dodawać czy zmieniaćbibliotekę muzyki. 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok gra z nas w sumie nie wiem jak. Większość problemów pewnie przez to że obsługuje na androidzie na innych aplikacjach jak np. lumin. Ale puki nie wiem czy zostaje na stałe nie chce kupować dodatkowo tableta od Apple bo wolę androida. 

W przeglądarce mam library parts 1 A pozostałe czyli liczba utworów i pojemność biblioteki po 0.

Ale na aurelicu działa może przesyła z telefonu. Jutro sprawdzę wyłączając wifi w telefonie i sterujące z pilota muzyka z nas jak zagra to w końcu będzie spokój z konfiguracją i będzie można słuchać i przy okazji ocenić jakość dźwięku. 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Szukam dobrego transportu plików A testowałem tylko altair z DAC wersja z 2017 chyba i było całkiem nieźle ale może jest coślepszego albo tańszego z auralic co zagra lepiej lub podobne? Jak prezentują się pod względem jakości transportu od najlepszego do najslabszego?

Panowie czy jest ktoś kto porównywal różne modele auralica jako transport plików? 

 

Ciekawi mnie jak wypada aries mini vs femto (już dość stary) vs altair z 2017 vs g1? A może jeszcze coś wartego posłuchania z auralic jako transport plików? 

 

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altair g1.

Mój altair ma wyjścia cyfrowe spokojnie mogę podłączyć DAC poprzez USB.  Mówię o starszej wersji przed g1.

 

Ciekawe jak femto wypada na tle powyższych. 

Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.