Skocz do zawartości
IGNORED

Trzaski między utworami odtwarzanymi z USB/pendriv'a


Wojtek Jakubowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem . . .

Mam problem z odtwarzaniem utworów z pendriv'a podłączonego do portu USB w YAMACHA RX-V461. Pliki mp3 są odtwarzane bezproblemowo, natomiast pomiędzy plikami *.wav słychać krótkotrwały trzask/szum. Jest to b.irytujące zwłaszcza przy cichym słuchaniu muzyki.

Kłopot w tym, że nie jest to permamentny objaw, tylko pomiędzy niektórymi utworami słychać to trrrrrzassssk.

Wszystkie pliki konwertowałem z flac'ów, tym samym programem, przy takich samych ustawieniach, więc powinno trzaskać pomiędzy wszystkimi, lub żadnymi, a tu całkowita loteria . . .

Może ktoś miał podobny problem lub wie co jest nie tak i pomoże wyeliminować tę przypadłość.

 

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam nadzieję, że dobrze trafiłem . . .

Mam problem z odtwarzaniem utworów z pendriv'a podłączonego do portu USB w YAMACHA RX-V461. Pliki mp3 są odtwarzane bezproblemowo, natomiast pomiędzy plikami *.wav słychać krótkotrwały trzask/szum. Jest to b.irytujące zwłaszcza przy cichym słuchaniu muzyki.

Kłopot w tym, że nie jest to permamentny objaw, tylko pomiędzy niektórymi utworami słychać to trrrrrzassssk.

Wszystkie pliki konwertowałem z flac'ów, tym samym programem, przy takich samych ustawieniach, więc powinno trzaskać pomiędzy wszystkimi, lub żadnymi, a tu całkowita loteria . . .

Może ktoś miał podobny problem lub wie co jest nie tak i pomoże wyeliminować tę przypadłość.

 

pozdrawiam

Wojtek

 

Jak masz możliwość to sprawdz na innym pendrivie, lub tez sformatuj na Fat32 i zobacz jeszcze raz. Moze tu jest kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też taki objaw miałem właśnie na Wav przy odtwarzaniu z Androida na Chromecasta przez Bubble UPnP - Flac i inne formaty idą ok.

Ten sam plik w fioobar na windosie nie ma takich trzasków.

Ostatecznie przerobiłem wszystko w foobarze na Flacki i po kłopocie - mniej zajmuja a jakość ta sama.

 

Ten trzask to najczęściej 1 sekunda na końcu utworu z tym że praktycznie na każdym pliku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

@Oxygenethief - na każdym penrdaku jest tak samo, są sformatowane na FAT32 (innych ta YAMAHA nie czyta) . . .

 

@AndrzejPiaseczno - niestety, ta YAMAHA nie czyta FLAC'ów, tylko *.mp3 lub *.wav . . . :-(

 

@przemak - wszystkie pliki konwertowałem na 44100kHz . . . ale to może jest "za dużo" . . . spróbuję ustawić na niższą i sprawdzę wówczas.

 

pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie pliki konwertowałem na 44100kHz . . . ale to może jest "za dużo" . . . spróbuję ustawić na niższą i sprawdzę wówczas.

No i niestety - "lipa". Przekonwertowałem kilka plików z ustawieniem 24kHz [768kb/s] i efekt identyczny: niektóre utwory "przechodzą" niemal bezgłośnie, a przy innych trzaskoszum wali po uszach . . . no ręce i uszy opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na forum, że wielu słuchaczy nie odróżnia jakości utworów *.flac od *.mp3 (a w każdym razie, przy poprawnie skonwertowanych plikach jest ona prawie niesłyszalna), więc chyba jedynym wyjściem dla mnie jest zgranie utworów do mp3 . . .

A swoją drogą, aż dziwne, że tylko u mnie objawia się taka przypadłość . . . Czy mogliby odezwać się inni posiadacze ampli YAMAHY ?

Spróbuję jeszcze zanieść pendraka do MM i poprosić aby tam podłączyli do jakiegoś sprzętu - wówczas wyeliminuję chyba błędy konwersji programowej (o ile ichniejszy sprzęt będzie odtwarzać bez zakłóceń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Sorki, że powracam do tematu, ale czy rzeczywiście nikt z użytkowników YAMAH'y nie zetknął się z podobnymi objawami ?

Pendriv'a sprawdziłem na ONKYO 8050 i z tego samego pendriv'a odtwarzane są utwory bez jakichkolwiek dodatkowych atrakcji, a więc problem jednoznacznie tkwi w ampli . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej mam podobnie między utworami pojawia się 1s trzasków. zestaw Pioneer 160 tylko po dlna jak sle wavy. Przekonwertowalem wszystko na flacka i chula.

 

U ciebie jest to samo blad w oprogramowaniu miedzy utworami wraca do jakichś innych ustawień i zanim dekoder zatrybi nie jest w stanie zdekodowac.

 

Pokombinuj z formatem plikow.. na pewno flacka czy wave nie złapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo soft w urządzeniu nie radzi sobie z nimi? To dotyczylo mojego sprzętu - aktualizację mam najnowszą.

 

Kolego sprzęt nie czyta flacka tylko mp3. Ale fskt warto wgrać najnowszy soft i zobaczyć. Lub napisać do serwisu msila może znają antidotum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.