Skocz do zawartości
IGNORED

Klub L.K.S Audio


acid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, EMiL napisał:

Jak zwykle "to zalezy", aby korzystać z cyfrowej regulacji głośności w optymalny sposób gain systemu musi być niski.

Podłącz i posłuchaj. Jeżeli normalne poziomy głośności osiągniesz na np -50dB to nie jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Gdy używałem regulacji głośności z Mytek ( od -99 do 0 ) przy wieczornych odsłuchać miałem od -45 do -40, w dzień do -30 i było całkiem głośno już.

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2022 o 10:52, peciol napisał:

Witam szanownych użytkowników L.K.S-a. Mam pytanie odnośnie wersji 003 tej pierwszej i 004 tej 2 -giej. Tak na pierwszy strzał jaka jest różnica między nimi. Głębia, przestrzeń, gra bliżej dalej średnica etc.

 

 

 

Panowie , wklejam ponownie 🙂

dzięki za cenne info 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, peciol napisał:

Panowie , wklejam ponownie 🙂

dzięki za cenne info 

Miałem 003. Zaletą tego modelu jest łatwa zmiana charakteru brzmienia poprzez zmianę opampow na konwersji I/V i buforach wyjściowych. Na scalonych opampach 003 jest to jasno grający DAC, po zmianie opampow na dyskretne 003 zbliża się charakterem grania do 004. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EMiL napisał:

Najlepsze na konwersji będą Ticha 994 Sonic Imagery Labs, można dobrać inne.

witaj pisałem wcześniej z soberowy odnośnie wersji 004 i pytałem się czy u niego działa na pilocie przycisk z kółeczkiem przekreślonym odpisał że tak że jak wciśnie wyświetla mu się Pojawia się na ekranie "swap dsd channel YES" u mnie jak wcisne nic nie działa tylko kontrolka na pilocie się zapala od czego to zależy a może jest coś popsute a jak jest u ciebie i i nnych użytkownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Sebastian23 napisał:

witaj pisałem wcześniej z soberowy odnośnie wersji 004 i pytałem się czy u niego działa na pilocie przycisk z kółeczkiem przekreślonym odpisał że tak że jak wciśnie wyświetla mu się Pojawia się na ekranie "swap dsd channel YES" u mnie jak wcisne nic nie działa tylko kontrolka na pilocie się zapala od czego to zależy a może jest coś popsute a jak jest u ciebie i i nnych użytkownikach

W instrukcji http://www.mu-sound.com/files/MH-DA004.pdf

jest napisane  NO USE, u mnie da się zmienić swap no | yes

Ja mam ostatnią wersję 004 z 06.2020 i niby najgorsza ale usb gra wspaniale 🙂

Edytowane przez mik_

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mik_ napisał:

mam ostatnią wersję 004 z 06.2020 i niby najgorsza ale usb gra wspaniale 🙂

W Twojej wersji zasilacz dla amanero jest zdecydowanie lepszy niz u kolegów, samo amanero tez jest inne - oparte o chinskie zegary. To czego brakuje to separacja galwaniczna wejscia usb, obecna we wczesniejszych wersjach 004 i w 005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mik_ napisał:

W instrukcji http://www.mu-sound.com/files/MH-DA004.pdf

jest napisane  NO USE, u mnie da się zmienić swap no | yes

Ja mam ostatnią wersję 004 z 06.2020 i niby najgorsza ale usb gra wspaniale 🙂

masz ustawione na - NO ?

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, peciol napisał:

Panowie, czy wersja mh004 ta najlepsza v2 jest lepsza od tej sprzedawanej na clear- components?

Najlepsza jest Gen2, jeżeli chcesz używać wejścia usb warto zmienić zasilacz dla amanero.

Gen3, sprzedawane obecnie przez clear components, powstało po wypuszczeniu 005 jako wersja, która miała być wyraźnie słabsza od nowszego, topowego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, EMiL napisał:

Gen3, sprzedawane obecnie przez clear components, powstało po wypuszczeniu 005 jako wersja, która miała być wyraźnie słabsza od nowszego, topowego modelu.

To skrajne nieuczciwe delikatnie mówiąc. Zdegradować technicznie model aby lepiej wykazać zalety vs. mh005. Jakby tak postawić w szranki mh004 z wypasem w ślepym teście mogło by być różnie. A tak a propos jak wypada ten model 004 V2  do mh005? czy ktoś miał okazję porównać do innej marki nad którą jest też dużo zachwytów Martrix X sabre Pro. Te dwa modele wychodziły chyba lub prawie jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, peciol napisał:

To skrajne nieuczciwe delikatnie mówiąc. Zdegradować technicznie model aby lepiej wykazać zalety vs. mh005. Jakby tak postawić w szranki mh004 z wypasem w ślepym teście mogło by być różnie. A tak a propos jak wypada ten model 004 V2  do mh005? czy ktoś miał okazję porównać do innej marki nad którą jest też dużo zachwytów Martrix X sabre Pro. Te dwa modele wychodziły chyba lub prawie jednocześnie.

X sabre pro to DAC robiony pod pomiary, ktory wyprzedził swoje czasy, obecnie ma konkurentów w postaci wypromowanych przez ASR topping, gustard, smsl. Obstawiam, że x sabre pro będzie osuszony barwowo na tle lks 004.

Co do podejścia LKS do 004 to trudno to pochwalić, warto jednak pamiętać, ze pierwsze 004 były dużo droższe od Gen3.

Na head fi są opisy modyfikowanych 004 vs 005, autorstwa xoverman, w skrócie 005 będzie lepszy od 004 a gorszy od modyfikowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, EMiL napisał:

Na head fi są opisy modyfikowanych 004 vs 005, autorstwa xoverman, w skrócie 005 będzie lepszy od 004 a gorszy od modyfikowanego.

A masz na myśli modyfikowanego V2 czy V2 plus zasilacz czy myślisz jeszcze o innej modyfikacji która robił pewien forumowicz od jakiegoś czasu nieaktywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, peciol napisał:

A masz na myśli modyfikowanego V2 czy V2 plus zasilacz czy myślisz jeszcze o innej modyfikacji która robił pewien forumowicz od jakiegoś czasu nieaktywny.

Zasilacz jest częścią rekomendowanych modyfikacji. Zainteresowanych odsyłam do wpisów b0bb i xoverman na forum head-fi, wszystkie elementy do zmiany są podane. Schemat 004 jest bardzo dobrze rozpracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.