Skocz do zawartości
IGNORED

Klub L.K.S Audio


acid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, patefonik napisał:

Mam 004. Myślę o zmianie.

Szukając następcy, trafiłem na takie porównanie.... 

https://forum.audiogon.com/discussions/review-holo-may-l2-dac-and-the-musetec-audio-lks-audio-mh-da005-da

Dało mi do myślenia... Więc dla porządku wkleję żeby nie uciekło. 

W internecie znajdziesz wszystko... problemem z markami typu musetec jest to, że nie posłuchasz przed zakupem a może być różnie.

Na head-fi jest Niemiec xoverman, modowal swojego 004 (na maxa) i 004 kolegi (skromny mod), ten drugi w dobrym systemie był w opinii xoverman lepszy od 005. Także sam widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, patefonik napisał:

Mam 004. Myślę o zmianie.

Szukając następcy, trafiłem na takie porównanie.... 

https://forum.audiogon.com/discussions/review-holo-may-l2-dac-and-the-musetec-audio-lks-audio-mh-da005-da

Dało mi do myślenia... Więc dla porządku wkleję żeby nie uciekło. 

Ile będziesz chciał za 004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sebastian23 napisał:

A co to za tajemnica

Żadna tajemnica. 

Po prostu podawanie ceny bez innych informacji, stan, historia, wersja jest bezsensowne moim zdaniem. Opisywanie tego wszystkiego w wątku uważam za robienie bałaganu. 

Jak masz konkretną propozycję, zapraszam. Na pewno ją rozważę. Nie mam jeszcze następcy, nie ciśnie mnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, patefonik napisał:

Żadna tajemnica. 

Po prostu podawanie ceny bez innych informacji, stan, historia, wersja jest bezsensowne moim zdaniem. Opisywanie tego wszystkiego w wątku uważam za robienie bałaganu. 

Jak masz konkretną propozycję, zapraszam. Na pewno ją rozważę. Nie mam jeszcze następcy, nie ciśnie mnie. 

 

Ok odezwę się bo jestem zainteresowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2022 o 07:24, Sebastian23 napisał:

Witam wszystkich mam lks 004 i nie wiem czy to jest wersja poprawiona czy starsza jak to poznać???

Kolekcjonujesz te przetworniki? 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat. 

Od kilku miesięcy używam LKS'a DA004, trochę się oswoiłem z tym brzmieniem, próbowałem różnych konfiguracji. 

Na chwilę obecną używam regulacji głośności z LKS, choć od czasu do czasu przełączam Atolla na integrę, jednak zawsze wracam pre z LKS. Różnic w brzmieniu jest kilka. Przede wszystkim scena robi się głębsza, większa. Jest bardzo fajny efekt. Niskie tony są bardziej dociążone, jest ich też trochę więcej co akurat nie przy każdym repertuarze mi odpowiada. Razem z basem przychodzi cieplejszy, muzykalniejszy dźwięk, brzmienie jest spójne z wysoką kulturą przekazu. 

Sprawdzałem również wejścia coax i USB. Po coaxie z Allo Digione 1.2 natomiast z Rpi4 po usb. Nie usłyszałem różnicy. Natomiast jest różnica kiedy podłączyłem laptopa po usb do LKS. Dźwięk był mniej detaliczny oraz było jakby mniej powietrza, bardziej stłumiony ? Nie wiem jak to odpisać. 

W planach mam sprawdzenie LKS z innym wzmacniaczem oraz końcówką. Wówczas będę miał pewność, że regulacja w nim to nie pic na wodę 🙂

Pozdrawiam posiadaczy 

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, soberowy napisał:

W planach mam sprawdzenie LKS z innym wzmacniaczem oraz końcówką. Wówczas będę miał pewność, że regulacja w nim to nie pic na wodę 🙂

Regulacja jest doskonała, ale jak każda regulacja cyfrowa trzeba pod nią zbudować system - przyda się końcówka mocy z regulowanym gain. W ten sposób mniej ściszamy na drodze cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zakresu między -40 a -20, przez chwilę zaszalalem na -12 ale było już bardzo głośno choć utwor tego wymagał. Fear of the dark live in Rio nie da się słuchać po cichu 🙂

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, soberowy napisał:

Ja używam zakresu między -40 a -20, przez chwilę zaszalalem na -12 ale było już bardzo głośno choć utwor tego wymagał. Fear of the dark live in Rio nie da się słuchać po cichu 🙂

To otwiera przed Tobą łatwy upgrade systemu w postaci końcówki mocy np. AM300 lub 400.

Zwłaszcza AM300 jest ciekawa z powodu czułości 1.7v, ma również wesjcia xlr, na których 004 będzie lepiej brzmial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będę zmieniał wzmacniacz/końcówkę mocy to na taki, który jest raczej szczupły na basie, z czysta średnicą i otwartą góra. Atoll pasuje do jasno grających kolumn, które grają bez masy, dociążenia. U mnie jest teraz aż za dużo tej masy, barwy, muzykalności. Brakuje mi żywszego, otwartego dźwięku, który niech nawet czasem zakłuje po uszach. 

Końcówka dual mono z XLR i jakby jeszcze grała w klasie A. Chyba muszę sporo kasy odłożyć. 😅

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soberowy napisał:

Atoll pasuje do jasno grających kolumn, które grają bez masy, dociążenia. U mnie jest teraz aż za dużo tej masy, barwy, muzykalności. Brakuje mi żywszego, otwartego dźwięku, który niech nawet czasem zakłuje po uszach. 

Kolumny masz nastrojone na mase i dociążenie, zobacz na wykresie z linku. Atoll czy inny wzmacniacz będzie tu najmniej winny przy tak nastrojonych monitorkach.

60283-xavian-perla-exclusiva-audiocompl-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chciałem ponieważ poprzednie Focal Arie 906 brzmiały chudo bez masy. Poza tym takie wysokie tony jak w tych Xavianach ciężko mi będzie znaleźć w podobnym budżecie. A i jeszcze stereofonia, znikanie kolumn też petarda. Chciałbym najpierw sprawdzić z inną końcówką, jeśli nie przyniesie to oczekiwanego efektu, wówczas przyjdzie pora na monitory. 

 

Denon DCD-3000 + Rotel A14 mk2 + Bowers & Wilkins 707 S3 // I'm the man on the silver mountain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kurcze, a czy nie ma jakiejś strony by np. po numerze seryjnym określić która to wersja?

Mam niby wersję drugą, czyli najlepszą, ale nigdy jej nie otwierałem. Patrzę z punktu widzenia potencjalnie kupującego. Ja osobiscie, jak kupuję sprzęt to lubię jak jest nieotwierany. Czy rzeczywiście jedyna droga na potwierdzenie faktu, ze jest to wersja 2 to rozkręcenie, zrobienie zdjęc i pokazanie ich na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

 

chciałem się przywitać. Właśnie skończyłem czytać 19 stron i jestem posiadaczem 004 v2.

Czy ktoś tu jeszcze jest aktywny?

Ciekawy jestem jaki teraz DAC jest na topie, pewnie tam jesteście aktywni.

 

Generalnie mam jedno pytanie jak ocenicie 004 V2 w porównaniu do Gustarda X26 PRO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam wszystkich mam lks 004 i jak przełączam na usb pokazuje mi usb pcm 44k na wyświetlaczu a komputer go nie widzi i tak samo podłączyłem streamer po usb i terz go nie widzico morze być przecież jak nie ma sygnału powinno być napisane unlock tak jak przełącze na coaxial czy na inne żródło jest unlock jak nie ma sygnału a tu nawet jak nie jest podłączony po usb wyświetla sie usb pcm 44k czy coś się zawiesiło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2024 o 22:29, Sebastian23 napisał:

Witam wszystkich mam lks 004 i jak przełączam na usb pokazuje mi usb pcm 44k na wyświetlaczu a komputer go nie widzi i tak samo podłączyłem streamer po usb i terz go nie widzico morze być przecież jak nie ma sygnału powinno być napisane unlock tak jak przełącze na coaxial czy na inne żródło jest unlock jak nie ma sygnału a tu nawet jak nie jest podłączony po usb wyświetla sie usb pcm 44k czy coś się zawiesiło??

U mnie bez podłączonego kabla usb tez pokazuje pcm 44k, inne unlock.

Macie jeszcze swoje 004 czy już zmienione na coś innego?

Edytowane przez mik_

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sebastian23 napisał:

tylko czy podłącze go pod komputer czy streamer przez usb to go nie widzi tak jak by usb nie działało

A poprawnie wgrałeś drivery?

Komputer w systemie widzi amanero jako urządzenie wyjściowe?

Player z którego odtwarzasz muzykę ma jako urządzenie wyjściowe ustawione amanero?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.