Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup wzmacniacza Xindak


_Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

@ AndrzejPiaseczno #20

 

Obejrzałem to półgodzinne wideo pana Bielewicza.

Określił to jako " typowa polityka współczesnych firm".

Najbardziej kłopotliwe to jest dla pogwarancyjnych serwisantów.

Poza tym jak sprawiać, żeby sprzęt był zadbany również po dekadzie lub dwóch ?

 

Taki brak rozwagi i partnerstwa producenta względem nabywcy widocznie dotyczy obecnych czasów.

Ale to przecież wada nie tylko tego jednego producenta i dystrybutora.

Mówisz o którymś odcinku ReduktoraSzumów - P.Bielewicz, tak?

Co do serwisówek to właściwie żadna firma ich nie udostępnia, mało, która daje schemat (właściwie to też nie znam takiego przypadku) a dokumentację serwisową to można zapomnieć, czasem ktoś coś przemyci i umieści w internecie ale to zwykła partyzantka a nie polityka danej firmy, tu hasło "komuno wróć" jest jak najbardziej na miejscu, kupowało się urządzenie i przynajmniej schemat z NAPIĘCIAMI zawsze był dołączony,

Podam dwie, które nie robią problemów, a jak prześledzisz mój ostatni post w temacie o NAD'ach, to będziesz wiedział co mam na myśli - NAD i Arcam (o którym pisałem) dają. Do Arcama możesz napisać samodzielnie i dostaniesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ pozytywnie zakręcony jesteś :)

Sorki za nieporozumienie w moim pierwszym poście- myślałem, że jesteś po prostu smakoszem muzyki, a z Ciebie taki bardziej wyczynowy gracz z wysokimi ambicjami.

Ten Twój wzmacniacz to chyba jednak mocniejsza maszyna niż to, co chciałeś wypróbować. Właściwie po wyglądzie to trudno oceniać ale zacnie się prezentuje.

Nie słyszałem o nim. Gratulacje, że tyle frajdy daje !

 

Mówisz o którymś odcinku ReduktoraSzumów - P.Bielewicz, tak?

Dokładnie, odc. # 145

 

PS.

Reduktor Szumu

(nie wiem, czemu wiecznie taką literówkę się stosuje :)

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Państwu powiem jak sytuacja wygląda. W Polpaku nie ma problemu z wypożyczeniem, do prezentacji. Dealer lub klient musi tylko zapłacić za transport w jedną i drugą stronę.W wypadku A-600 to raczej jest transport paletowy. Być może pan Marek uznał że to mu się nie opłaca i zgonił na dystrybutora. Ot i cala tajemnica. :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to już wyjaśnia sprawę, ale cofnąłem się do pierwszego postu w temacie, a tam pod linkowanym obrazkiem:

"XA6950(II) Hybrid Integrated Amplifier"

Autor tematu może nie spodziewał się wielkości i ciężaru również tego elementu.

A do tej wielkiej 600-ki to już chyba trzeba 2 osób :)

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu może nie spodziewał się wielkości i ciężaru również tego elementu.

 

Nie spodziewał się to Pan Romek jak przytargałem dzisiaj mój piec do odsłuchu. Powiedział że trzeba postawić wzmacniacz na podłodze, bo się półka zawali : ) A i tak by się nie zmieścił na półce.

 

Józek odsłuchiwał kolumienki. : )

post-51219-0-11312000-1499958719_thumb.jpg

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam dwie, które nie robią problemów, a jak prześledzisz mój ostatni post w temacie o NAD'ach, to będziesz wiedział co mam na myśli - NAD i Arcam (o którym pisałem) dają. Do Arcama możesz napisać samodzielnie i dostaniesz.

Nie specjalnie wiem gdzie ten temat jest (już znalazłem).

Piszesz o schemacie ideowym czy o dokumentacji serwisowej? Jeśli udostępniają dokumentację serwisową końcowemu klientowi to czapki z głów przed NADem i Arcamem, swoją drogą niemalże wszystkie znane brytyjskie marki audio są w tej chwili w chińskich rękach, nie wiem jak NAD i Arcam ale jeśli też już chińskie to może i XINDAK pójdzie po rozum do głowy, a może kwestia dokumentacji jest w gestii Polpaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszator, na litość boską, przecież pisałem Ci na początku, że jak dzwonilem do Polpaku to nie było żadnego problemu z wypożyczeniem. Co prawda nie o ten konkretny wzmacniacz pytałem (600), ale to nie ma znaczenia, trzeba było tylko dograć termin.

Poza tym pisałem też, ale wyjaśnię jeszcze raz, w prostych słowach - możesz mieć serdecznie w dupie co się komu wydaje, kupując "w sieci" przysługuje ci prawo zwrotu.

Inaczej się sprawa ma, jeżeli transakcja dotyczy podmiotów prawnych, czyli np. sklep-dystrybutor.

Skoro zakochałeś się w p. Marku, to nie miej pretensji do całego świata, że nie działa tak jak p.Marek by sobie zażyczył.

Weź telefon, zadzwoń albo napisz do Polpaku i masz sprawę załatwioną.

Po co odkrywać Amerykę na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie specjalnie wiem gdzie ten temat jest (już znalazłem).

Piszesz o schemacie ideowym czy o dokumentacji serwisowej? Jeśli udostępniają dokumentację serwisową końcowemu klientowi to czapki z głów przed NADem i Arcamem, swoją drogą niemalże wszystkie znane brytyjskie marki audio są w tej chwili w chińskich rękach, nie wiem jak NAD i Arcam ale jeśli też już chińskie to może i XINDAK pójdzie po rozum do głowy, a może kwestia dokumentacji jest w gestii Polpaku?

Arcam dał nam dokumentację serwisową związaną z toroidem.

 

NAD nie jest w rękach chińskich. To jest kanadyjska firma, co ciekawe, czasami na Allegro są ich wzmacniacze - wyglądają identycznie, jak NADy. Firma AMC, a ich wzmaki to np. AMC XIA.

 

A ja Państwu powiem jak sytuacja wygląda. W Polpaku nie ma problemu z wypożyczeniem, do prezentacji. Dealer lub klient musi tylko zapłacić za transport w jedną i drugą stronę.W wypadku A-600 to raczej jest transport paletowy. Być może pan Marek uznał że to mu się nie opłaca i zgonił na dystrybutora. Ot i cala tajemnica. :).

Z ciekawości - na poważnie idzie to na palecie? W sumie, to i nawet lepiej bo, jak wiecie, paczki potrafią "latać"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszator, na litość boską, przecież pisałem Ci na początku, że jak dzwonilem do Polpaku to nie było żadnego problemu z wypożyczeniem.

 

A ja mam " wyjebane " z tym wypożyczaniem na telefon. Już bazgroliłem wcześniej. Piec na " testy " mogę odebrać z salonu wyłącznie osobiście, z możliwością zwrotu.

 

Poza tym pisałem też, ale wyjaśnię jeszcze raz, w prostych słowach - możesz mieć serdecznie w dupie co się komu wydaje, kupując "w sieci" przysługuje ci prawo zwrotu.

 

I później się okaże że wzmacniacz wrócił " z mojej strony " podrapany do dystrybutora. Widziałem już " gdzieś kiedyś " takie tematy. Nie tylko na temat wzmacniaczy. Kolumny też się zdarzają.

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.