Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade do 5k


tyfoon

Rekomendowane odpowiedzi

Należę do grupy, która bardzo sceptycznie podchodzi do wszelakich audiofilskich polepszaczy dźwięku, lecz transport moim zdaniem ma ogromne znaczenie.

Pisząc, że bity bitami można równie dobrze napisać, że prąd ze wzmacniacza prądem i to też to samo.

Albo jeszcze iść dalej i napisać, że ruch membrany w głośnikach to ruch membrany więc każde zagrają tak samo jeśli się tylko membrana wychyla.

 

Standardowy, nawet "czysty", nie przeładowany niczym i nie zaśmiecony programami laptop w roli transportu jest po prostu kiepski.

To nie są "idealne i czyste" bity czy jak tam to zwią niektórzy i dlatego gra tak jak gra (a raczej nie gra).

Też nie wierzyłem kiedyś w rolę transportu i męczyłem się z komputerami, do momentu aż nie spróbowałem czegoś innego.

Mogę stanąć do ślepego testu laptop vs malina, w dowolnym, w miarę przyzwoitym systemie i bez problemu wskażę co gra.

 

A odpowiadając na pytanie tyfoona:

dla mnie największe zmiany w brzmieniu wnoszą kolumny ale w Twoim akurat zestawieniu największy przyrost jakości może dać wzmacniacz gdyż to on wydaje się być słabym elementem i bardziej on ogranicza potencjał kolumny niż odwrotnie, w drugiej kolejności pomyślałbym o transporcie.

Wspomniana malina będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli nie potrzebujesz ładnie wyglądającego, gotowego urządzonka.

Do tego kosztuje niewiele.

DAC Asusa jest OK na tym poziomie.

 

Ew. skoro masz 3-5 tys. to można pomyśleć o sprzedaży wzmaka i kolumn, dołożeniu wolnej gotówki i zakupie w tej kwocie dobrze dopasowanych do siebie kolumn i wzmacniacza, po odsłuchach, aby grało zgodnie z Twoimi preferencjami, w Twoim pomieszczeniu.

Kilka stówek z tej kwoty odłożyć na transport.

Asusa zostawić.

W kable na tym poziomie się nie bawić.

 

Przyrost jakości będzie zdecydowanie największy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę stanąć do ślepego testu laptop vs malina, w dowolnym, w miarę przyzwoitym systemie i bez problemu wskażę co gra.

 

Ale wiesz, że są różne laptopy? Hehe, może mi jeszcze powiesz, że wszystkie laptopy grają tak samo?

 

Ludzie skończcie z tą żenadą. Dane w waszych komputerach pochodzą z serwerów np. w Australii i skoro przebyły tysiące kilometrów bez strat, to przebędą jeszcze ten dodatkowy jeden metr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak stosowalem się do instrukcji. Nie mniej jednak nie działała. Pomimo reakcji diody

 

Kolumny kupiłem nowe półtora roku tenu, więc ich najtrudniej będzie mi sie pozbyc Z uwagi na stratę wartosci. Tak jak pisałem, jestem raczej zdecydowany na kupno samej końcówki mocy. Wiem że heco nie jest zbyt popularne, ale może jakieś sprawdzone połączenia ze wzmakiem końcówka, znacie ?

 

Laptop na razie zostanie, trochę sceptycznie podchodzę do dyskusji, nie mam silnych argumentów za i przeciw. W przyszlosci chce zakupic jakis streamer pełniący też rolę dac. Ostatnio czytałem o oppo sonica dac. Jest tego trochę na rynku na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepsza rada tyfoon, która powinna być dawna "z urzędu" *wszystkim logujacym się po raz pierwszy to słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać jak najwięcej różnych konfiguracji w swoim pomieszczeniu przed zakupem czegokolwiek.

 

Malina za cenę 500zl to na pewno jest warta próby. Do tego wzmak i już będzie wyrazna różnica. Tylko nie kupuj jakiegoś rotela jak tu Ci radzą. Za 5tys możesz mieć naprawdę dobre wzmocnienie jak nie zamykasz się na rynek angielski a dilerzy z UK wysyłają do PL bez problemu. Z ebay UK też. Obojętnie czy nowe czy ex demo czy używane na gwarancji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że są różne laptopy? Hehe, może mi jeszcze powiesz, że wszystkie laptopy grają tak samo?

 

 

Nie, ale pewnie wszystkie są tak samo szybkie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że są różne laptopy? Hehe, może mi jeszcze powiesz, że wszystkie laptopy grają tak samo?

 

Ludzie skończcie z tą żenadą. Dane w waszych komputerach pochodzą z serwerów np. w Australii i skoro przebyły tysiące kilometrów bez strat, to przebędą jeszcze ten dodatkowy jeden metr.

 

 

Przebędą , i dotrą - ale nigdy w życiu nie zagraja tak samo na różnych transportach ( jak i DAC'ach)

 

Tak stosowalem się do instrukcji. Nie mniej jednak nie działała. Pomimo reakcji diody

 

Kolumny kupiłem nowe półtora roku tenu, więc ich najtrudniej będzie mi sie pozbyc Z uwagi na stratę wartosci. Tak jak pisałem, jestem raczej zdecydowany na kupno samej końcówki mocy. Wiem że heco nie jest zbyt popularne, ale może jakieś sprawdzone połączenia ze wzmakiem końcówka, znacie ?

 

Laptop na razie zostanie, trochę sceptycznie podchodzę do dyskusji, nie mam silnych argumentów za i przeciw. W przyszlosci chce zakupic jakis streamer pełniący też rolę dac. Ostatnio czytałem o oppo sonica dac. Jest tego trochę na rynku na pewno.

 

 

Malina w roli transportu + nowoczesny DAC - przebije na głowę większość "gotowych" streamerów + DAC

i to o wiele niższym kosztem

żaden laptop nie ma szans w konfrontacji z malina + digi pro +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebędą , i dotrą - ale nigdy w życiu nie zagraja tak samo na różnych transportach ( jak i DAC'ach)

 

 

To ciekawe, czyli kilkadziesiąt różnych urządzeń i tysiące kilometrów kabli nie będą miały wpływu na dźwięk. Tylko ostatnie urządzenie i ostatni metr kabla będzie miał wpływ? To jak to jest robione, że można przesłać te dane z jednego końca świata na drugi bez strat, a nie można przesłać ich na jeden metr?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, czyli kilkadziesiąt różnych urządzeń i tysiące kilometrów kabli nie będą miały wpływu na dźwięk. Tylko ostatnie urządzenie i ostatni metr kabla będzie miał wpływ? To jak to jest robione, że można przesłać te dane z jednego końca świata na drugi bez strat, a nie można przesłać ich na jeden metr?

 

 

nie ma znaczenia ile kilometrów bity przelecą,

ale ma bardzo duże znaczenie na końcu jak zostaną przetworzone - i wyleci do głośnika

dźwięk lepszy lub gorszy, mniej lub bardziej przestrzenny, mniej lub bardziej dynamiczny,

mniej lub bardziej wypełniony .... dociążony..... z lepszą lub marniejszą barwą ,,, z takimi lub innymi wybrzmieniami ... itd

temat morze .....

 

jeśli ktoś nie słyszy różnicy w różnych transportach i źródłach - to albo słabo słyszy, albo system na którym słucha ma duże

ograniczenia w którymś elemencie - i po prostu co nie podłączy --- nie ma różnicy

Też kiedyś to przerabiałem.... można się bardzo zdziwić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia ile kilometrów bity przelecą,

ale ma bardzo duże znaczenie na końcu jak zostaną przetworzone

 

Ale wiesz, że transport niczego nie przetwarza? :D Dlatego się nazywa TRANSPORT?

 

jeśli ktoś nie słyszy różnicy w różnych transportach i źródłach - to albo słabo słyszy, albo system na którym słucha ma duże

ograniczenia w którymś elemencie - i po prostu co nie podłączy --- nie ma różnicy

 

 

A router też słyszysz? Bo wiesz, jak ktoś słyszy rzeczy których nie ma, to albo ma schizofrenię, albo sprzęt na którym słucha ściąga wojskowe radiostacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś słyszy rzeczy których nie ma, to albo ma schizofrenię, albo sprzęt na którym słucha ściąga wojskowe radiostacje...

 

Bez przesady, tak działają ludzkie zmysły. Jak nie ma wystarczających fizycznych bodźców, to umysł sobie uzupełnia wrażenia na podstawie wiedzy, oczekiwań, poprzednich doświadczeń, sugestii itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A router też słyszysz?<br />

No slysze jak sie tnie internet przez niego I muza zamula :)

 

A tak na serio bity to bity jak ktos napisal...z dzwiekiem jest jak z obrazem bo, na roznch telewizorach obraz wyglada tez inaczej a niby signal/bity itp ten sam :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że transport niczego nie przetwarza? :D Dlatego się nazywa TRANSPORT?

 

 

 

A router też słyszysz? Bo wiesz, jak ktoś słyszy rzeczy których nie ma, to albo ma schizofrenię, albo sprzęt na którym słucha ściąga wojskowe radiostacje...

 

no rutera nie

ale każdy DAC i transport tak - i od razu zmienia jak gra cały system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, tak działają ludzkie zmysły. Jak nie ma wystarczających fizycznych bodźców, to umysł sobie uzupełnia wrażenia na podstawie wiedzy, oczekiwań, poprzednich doświadczeń, sugestii itp.

To jest właśnie największy problem...dlatego branża ma się dobrze...sprzedając magiczne kabelki, podstawki, kołeczki, bezpieczniki, dywaniki i inne duperele, które nie mają żadnego wpływu na dźwięk...zresztą, skoro ktoś wpadł na pomysł sprzedaży audiofilskich past do styków i scalaków (!) to chyba nie ma sensu drążyć tematu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.