Skocz do zawartości
IGNORED

Czy i co z tego wybrać?


endrju63

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić coś nowego i jak każdy stanąłem przed odwiecznym dylematem - co wybrać?

 

Sprzęt będzie grał w pokoju z otwartą kuchnią o pow ok 25 m2. Kolumny MUSZĄ być w układzie pionowym, czyli chude, bo tylko na takie mam miejsce i nikt i nic tego nie zmieni. Mam wnękę w której stoi TV i cały sprzęt i kolumny staną koło niego. Tylko stereo 2.0.

 

Muza słuchana raczej cicho, wieczorem, bo w dzień ... nie ma kto słuchać Filmowa, trochę jazzu, blues, metal, hard rock.

 

Znalazłem takie zestawy, które mieszczą się w budżecie czyli max. 4000 zł. Nie mam czasu szukać i kompletować zestawu z klocków różnych i dlatego wybrałem gotowce ale jeżeli ktoś mi zaproponuje jakiś sensowny zestaw ampli/wzmak + cd+ kolumny to może się skuszę

 

Oto moje typy:

 

1.TEAC A-R630MKII + CD-P650 + VX-3

2.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NOTA 550

3.YAMAHA R-S202D + CD-S300 + NOTA 550

4.YAMAHA A-S201 + CD-S300 + NS-555

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

4000 pln to sporo np: dla mnie kasy i trochę szkoda wydać ją na sprzęt budżetowy minimum. Twoje propozycje są spoko przyzwoicie zagrają, nie masz dużych wymagań będziesz zadowolony. Zadowolony do czasu, aż dostrzeżesz niedostatki i zachcesz więcej. Kto to odkupi?

Myślę, że warto poszukać widziałem na alledrogo tannoy Mercury roczne za 2000 z kawałkiem, Heco Aleva gt602 2400 czy pylony godne zainteresowania. Wzmak chociażby Yamaha a-s 500 to 900 a cd-n300 1000 i już masz zestaw dwie klasy lepszy a zabawa dopiero się zaczyna. Może tą drogą warto pójść.

 

P.S. Gdybyś w tym dziale napisał że 4000 chcesz przeznaczyć na cd to pewnie odpowiedzi i mądrzejszych i ciekawszych miałbyś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to zacznijmy od d... strony czyli mam MAX.4000 (więcej nie ma i nie będzie, a im mniej tym lepiej) zł i szukam: CD + Ampli/wzmak + kolumny podłogowe.

Ma być to obsługiwane z pilota :) , tego nie odpuszczę, bo nie będę łaził żeby dotknąć klawisza.

A może założę osobny temat na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używany wzmacnacz Denon PMA1500R plus używane CD Denon DCD1450AR, a resztę przeznacz na używane kolumny, np. Tannoy Revolution R3. Na początek drogi będziesz zadowolony, a jeżeli przyjdzie ochota na zmiany, to odsprzedasz bez znaczącej straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw zbudowany na bazie elektroniki Pioneer A-30 + PD-30 + STX Electrino 250 (https://www.q21.pl/pioneer-a-30-pd-30ae-stx-electrino-250.html). To konfiguracja, która zapewni Ci dynamiczny, otwarty dźwięk a także, co w Twoim przypadku jest bardzo ważne, dobrą jakość i świetną dynamikę także przy niższych poziomach głośności. Jako alternatywa zwróć także uwagę na kolumny Indiana Line Tesi 560 (https://www.q21.pl/indiana-line-tesi-560.html), które w połączeniu z elektroniką Pioneer także zapewnią Ci dobry dźwięk.

W przypadku zestawów opartych na elektronice Yamaha, zdecydowanie namawiałbym na zestaw oparty na wzmacniaczu, a nie amplitunerze. Spójrz proszę na konfigurację Yamaha A-S201 + CD-S300 + Indiana Line Nota 550X (https://www.q21.pl/yamaha-a-s201-cd-s300-indiana-line-nota-550x.html), ewentualnie ze zmianą na wyższy model wzmacniacza Yamaha A-S301 (https://www.q21.pl/yamaha-a-s301.html), który to oferuje zdecydowanie lepszą jakość brzmienia.

Na koniec propozycja moim zdaniem zdecydowanie najlepszego brzmieniowo zestawu - elektronika NAD C326 BEE (https://www.q21.pl/nad-c326-bee.html) z odtwarzaczem C516 BEE (https://www.q21.pl/nad-c516-bee.html) oraz zestawem kolumn Pylon Audio Pearl 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html) lub jako trochę tańsza alternatywa elektronika Onkyo A-9030 (https://www.q21.pl/onkyo-a-9030.html) z odtwarzaczem C-7030 (https://www.q21.pl/onkyo-c-7030.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W naszym salonie poza wymienionymi powyżej konfiguracjami masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poczytałem o tych STX-ach i nie ukrywam, że chętnie bym ich posłuchał. Jednak małe one nie są i mogą w mojej ciasnocie nie zagrać. Czy

ta firma produkuje takie, które można na podstawkach ustawić? Czy i jaki model tej firmy zagra podobnie jak duże 250? Może są inne równie ciekawie grające?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę zaczynam od zestawów :

1. Yamaha A-S 301 oraz CD-N 301.

2. Nad C316 oraz CD516

3. Denon PMA-720 oraz DCD-720.

Nie kupiłem, bez obaw ;) , pytam się póki co czy i który, a jak nie to dlaczego i co zamiast tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę zaczynam od zestawów :

1. Yamaha A-S 301 oraz CD-N 301.

2. Nad C316 oraz CD516

3. Denon PMA-720 oraz DCD-720.

Nie kupiłem, bez obaw ;) , pytam się póki co czy i który, a jak nie to dlaczego i co zamiast tego?

Podtrzymuję swoje zdanie że będziesz zadowolony z brzmienia zakupioneh z drugiej ręki elektroniki Denona PMA1500R oraz DCD1450AR. A z budżetu jeszcze zostanie na np. garść płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie o tym troszkę. Opinie jak zwykle skrajne, a na temat DCD nic nie znalazłem. Po naszemu, bo po obcemu coś tam jest. Ale szukam dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W top-hifi była niedawno (może nadal?) jest promocja na Yamaha R-N602 + B&W 602 + CD S300 za 4999. Więcej niż Twój budżet, ale w ratach 50%. Gra to fajnie, bo słuchałem swego czasu, jeśli chcesz nowe.

 

Poza tym zdecydowanie polecam kupić używany wzmcniacz za 2k + używane CD jak McGyver sugeruje.. W ogóle nie ma co porównywać z nowym. Z innych marek można Roksana wyrwać tanio, albo Arcama jakiegoś czy Sugdena. Dużo jest tego. Jak masz 2500 to wybór spory. Poczytaj spokojnie, a najlepiej umów się do jakeigoś kolegi forumowego z kolumnami posłuchać albo jeszcze lepiej do salonu audio tej Yamah 201 I jakiegoś wzmaka za 5k nowego, co oznacza że używany dostaniesz w okolicach 2k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Nie znam tych klocków które poleca Mac<br />

A chcesz poznać? No to się musimy umówić na kawiszcze.

<br />+ używane CD jak McGyver sugeruje.<br />

McGyver sugeruje również by kupując używanego cedeka zwracać uwagę oprócz tego jak gra, także na dostępność lasera na wymianę. W razie wątpliwości które cedeki jakie mają lasery i jak jest z dostępnością, można pytać McGyvera, najlepiej na PM, bo McGyver nie ma czasu żeby śledzić całe forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac dobrze prawi 1500R i 1450AR (1550AR moim zdaniem lepszy) da radę i będziesz zadowolny z tego zesatawu. Nie dawno kupilem 1500R z 1550AR za 1400zł, ale to była okazja. Normlnie z 1800zł trzeba zapłacić za taki set.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zdanie na te tematy?

 

Denon PMA1500R oraz DCD1450AR

 

Yamaha R-N602 + CD S300

 

Harman Kardon HK 3490 - przypadkowo trafiłem na sympatyczne opisy tego sprzętu + CD ale nie wiem jaki model.

 

TEAC A-R650 + Teac CD-P650

 

TEAC AI-1000. Coś o nim wiecie? W top hifi jest wyprzedaż. Może warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować więc powtórzę z małym uzupełnieniem.

 

 

Denon PMA1500R oraz DCD1450AR

 

Yamaha R-N602 + CD S300

 

Harman Kardon HK 3490 - przypadkowo trafiłem na sympatyczne opisy tego sprzętu + CD ale nie wiem jaki model.

 

TEAC A-R650 + Teac CD-P650

 

TEAC AI-1000. Coś o nim wiecie? W top hifi jest wyprzedaż. Może warto?

 

ARCAM AVR280 + CD73

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Teac pojecia nie mam, Denona nie słyszałem ale strzelam ze gra duze lepiej niz rn602.

Jezeli chodzi o avr280 to mialem w domu avr300 i rn602 i było podobnie, z lekka przewaga Arcama.

 

Avr ma dobre stereo ale w video to juz zabytek, ale samo stereo lepsze od podstawowych wzmacniaczy za kilkaset pln.

Porównywałem rowniez z Primare A10, podobna klasa grania, główna roznica to charakter a nie jakość była w tym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />1550AR moim zdaniem lepszy<br />

To jest to samo co DCD835, jeno przepakowane w inną obudowę, i z dołożonym wyjściem słuchawkowym oraz dołożonym drugim, regulowanym wyjściem RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STX-y 140 wracają skąd przyszły.

Zaczynamy od nowa. Kolumny podłogowe, nie podstawkowe. Wąskie, max szerokość to 20 cm. Więcej po prostu nie wejdzie. Wysokość ok. 100-110 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> max szerokość to 20 cm. Więcej po prostu nie wejdzie.<br />
To gdzie Ty te kolumny zamierzasz wtłoczyć? I jak to ma zagrać takie wtłoczone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest to samo co DCD835, jeno przepakowane w inną obudowę, i z dołożonym wyjściem słuchawkowym oraz dołożonym drugim, regulowanym wyjściem RCA.

835 też miałem, dawno temu. Jak dziś pamiętam zapłaciłem chyba z 200zl za niego. Fajnie grał z PM7000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecono mi kolumny Melodika BL30, a ja mam na oku taki zestaw Onkyo TX-DS575X + DX-7211 za jakieś tam relatywnie niewielkie pieniądze. Warto w to wchodzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.