Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego co napisalem wyzej odnosnie mojego pokoju moze I to nie ma dla niektorych sensu, ale tak jest. 

Jak chcesz posluchac to w obecnym domu mam ten sam problem. Zapraszam do siebie. A dla tych co mieszkaja daleko moge nagrac nawet i wstawic na YT o ile bedzie w ten sposob slychac roznice. Nie ma problemu. Pisalem juz o tym tutaj wczesniej. 

Jednak nie o tym temat. Mozesz sie do tego odniesc jak wstawie filmik albo mnie odwiedzisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Huberto1984 said:

Jak masz gruba wykladzine z underlay to juz masz 25%. Dodaj kanapy, poduszki, zaslony - wiem, ze wspolczynnik pochlaniania jest inny, ale jest to mozliwe nawet bez typowych "ustrojow". Nie mowie, ze mam racje na 100%, bo moge sie mylic, ale juz mialem takie przypadki w angielskim budownictwie. 

Mialem kiedys IC vdh. Fajne, cieple, troche przymulone, ale do tamtego systemu byly akurat. Na jakie kable polujesz? 

Kominek bede tylko rozwalal. Mam zaslepiony. Co znajde pod spodem sie dopiero okaze ?

Jakiego VDH  miałeś, ja czekam na The ROCK. A co do kominka to będziesz  robil cos takiego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ronaldo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mozna fale odbic albo rozproszyc. Nie wszystkie ustroje pochlaniaja fale. 

Pisales o „ogarnieciu“ poglosu. Czy poglos zredukujesz rozproszeniem?

 

Poglos to odbicia

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Pisales o „ogarnieciu“ poglosu. Czy poglos zredukujesz rozproszeniem?

 

Poglos to odbicia

 

Tu masz racje. Pokabinuje z obecnym pokojem to napisze co sie zmienilo i po czym. 

9 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Jakiego VDH  miałeś, ja czekam na The ROCK. A co do kominka to będziesz  robil cos takiego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mialem 102 i chyba first albo second. 102 lepiej mi gral. 

Co do kominka to tam gdzie jest palenisko mam obecnie zaslepione jakas plyta gipsowa. Musze to tylko rozwalic i zobaczyc co jest za tym. Tak jak na zdjeciu rozbierac nie bede bo do tego trzeba miec pozwolenie i obliczenia, zeby dom sie nie zawalil moj i sasiadow. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Co do kominka to tam gdzie jest palenisko mam obecnie zaslepione jakas plyta gipsowa. Musze to tylko rozwalic i zobaczyc co jest za tym. Tak jak na zdjeciu rozbierac nie bede

To wykorzystaj jako pułapkę strojoną ? na upierdliwy rezonans.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To wykorzystaj jako pułapkę strojoną na upierdliwy rezonans.


Mial bym lepszy pomysl

Jesli otwor/komin ciagnie sie w gore przez kilka kondygnacji, masz wystarczajaca dlugosc by przebudowac go na suboofer typu Transmision Line albo Tubowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, xajas napisał:

przebudowac go na suboofer typu Transmision Line albo Tubowy

Ale to niekoszerne ? dla audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi angielskimi budami to nie ogarniesz:) Ten sam sprzęt grał mi lepiej na drewnianym stropie, wykladzina na podłodze, ściany karton-gips. Kolumny na krótszej ścianie. W innym mieszkaniu, parkiet, sciany "bloczek" i cegła. Kolumny na dłuższej ścianie. Zupelnie inne granie... W drugim granie o wiele jaśniejsze, wzbudzajacy sie bas jakies takie wyprane z emocji. Trzeba było długo wlaczycz (zagracac pokój) i wahlowac ze sprzętem, ażeby jakoś to grało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 22:40, Mencjusz napisał:

Kiedyś już to powiedziałem pewnemu znakomitemu znawcy brzmienia ,że właściwie to on nie słucha muzyki tylko kabli ,Kolumn, źródła i wzmacniacza

Miałem napisać, że mi go żal, ale nie. Śmieję się z niego. Niezależnie - daj mu kontakt do dobrego psychiatry. Jak nie skorzysta - jego wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Meloman napisał:

Miałem napisać, że mi go żal, ale nie. Śmieję się z niego. Niezależnie - daj mu kontakt do dobrego psychiatry. Jak nie skorzysta - jego wybór.

Nie rozumiem, dlaczego to odrazu przypadek dla psychiatry. Rownie dobrze mozna by napisac, ze taki brak tolerancji i zrozumienia, ze inni moga miec inne hobby / priorytety i spogladaja na to z innego punktu widzenia, to tez przypadek dla psychiatry ?

Jeden slucha "muzyki", inny slucha kabli, a jeszcze inny tylko koncertow live,...   Czy to powod, by sie z tych jednych albo drugich smiac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jeżeli chodzi o mnie to muzyka jest zawsze najważniejsza....ile to już razy musiałem wyjaśniać dlaczego wybrałem Harbeth a nie Sonus Faber....muzykalność i naturalność grania to dla mnie dwa najważniejsze elementy i do tego są mi potrzebne m40.2 + dobry wzmacniacz, CD, kable, podstawki antywibracyjne....no i oczywiście (przepraszam że na samym końcu ) zrobiona akustyka.....w dobrze złożonym/grającym systemie wszystko jest ważne nawet kable.....przynajmniej tak jest u mnie....dla kogoś kable i inne tam podstawki mogą nie mieć kompletnie znaczeni - jego sprawa...tylko dlaczego drugiemu który ma inne zdanie/podejście do audio mówić że jest głupi....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xajas napisał:

ze taki brak tolerancji i zrozumienia,

Ja już zaczynam rzygać tą całą "tolerancją" i poprawnością polityczną. Zdania nie zmienię.

23 minuty temu, Miroslav1 napisał:

.....jeżeli chodzi o mnie to muzyka jest zawsze najważniejsza....ile to już razy musiałem wyjaśniać

Oczywiście, że kompletujemy sprzęt pod słuchanie samej muzyki. Przynajmniej tak być powinno.

Po drugie - czemu się tłumaczysz? To Twój wybór. Masz fajny sprzęt, ale najważniejsze, że Tobie sprawia frajdę. Ale gdyby nawet system z półki niższej, ale nadal sprawiał Ci przyjemność to co z tego?

Na forum jestem już ponad 15 lat i też na początku myślałem, że opinie doświadczonych będą bardzo pomocne. Szybko jednak zrozumiałem, że słuch jest tak subiektywny, intymny, że opinie innych dla mnie nie mają znaczenia.

Zresztą - jak myślisz, dlaczego właśnie w dziedzinie audio mamy tyle mitów, których nie ma praktycznie w ogóle w video high-endzie? Bo słuch jest subiektywny duuuużo bardziej niż wzrok i można "wcisnąć" potencjalnemu klientowi dużo więcej.

Nie twierdzę, że kable nie grają, ale ich znaczenie jest drugorzędne. To tylko dopieszczenie systemu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam:

Z kolei często rozmieszczenie kolumn czy podstawa jaką jest akustyka pomieszczenia woła o pomstę do nieba. 

Z całym szacunkiem, ale okablowaniem nie zmienisz Technicsa w Luxmana.

Jeżeli zmieniać bezpiecznik np. we wzmacniaczu, to dlaczego nie zmieniać całego wewnętrznego okablowania, które często jest "no name" (np. w "high-endowych" głośnikach?).

Godzinę temu, xajas napisał:

Czy to powod, by sie z tych jednych albo drugich smiac?

To jak kupić Sim2 i oglądać poszczególne klatki obrazu, a nie cały film. To nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji. To wyśmiewanie głupoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Meloman napisał:

Z całym szacunkiem, ale okablowaniem nie zmienisz Technicsa w Luxmana.

Jestem tego samego zdania, ale to nie powod wysylac tych, ktorzy w takie cuda wierza, do psychologa ?

56 minut temu, Meloman napisał:

To jak kupić Sim2 i oglądać poszczególne klatki obrazu, a nie cały film. To nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji. To wyśmiewanie głupoty.

Jesli ktos jest zainteresowany ogladaniem poszczegolnych klatek (bo takkie ma hobby/paasje), to nie jest to glupota. 

A jesli ktos uwaza, ze wszyscy musza ogladac caly film (tylko dlatego, ze on tak robi), a ogladanie pojedynczych klatek jest bez sensu, to jest to brak tolerancji.

Nie jestem pewny, kto tu kogo powinien wysmiewac

 

Rownie dobrze mozna by wysmiewac zwolennikow potraw jarskich, bo nie jedza miesa, antyalkoholikow, bo nie pija wina, muzulmanow, bo nie wierza w Chrystusa,...  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

 

Oczywiście, że kompletujemy sprzęt pod słuchanie samej muzyki. Przynajmniej tak być powinno.

Po drugie - czemu się tłumaczysz? To Twój wybór. Masz fajny sprzęt, ale najważniejsze, że Tobie sprawia frajdę. Ale gdyby nawet system z półki niższej, ale nadal sprawiał Ci przyjemność to co z tego?

Na forum jestem już ponad 15 lat i też na początku myślałem, że opinie doświadczonych będą bardzo pomocne. Szybko jednak zrozumiałem, że słuch jest tak subiektywny, intymny, że opinie innych dla mnie nie mają znaczenia.

Zresztą - jak myślisz, dlaczego właśnie w dziedzinie audio mamy tyle mitów, których nie ma praktycznie w ogóle w video high-endzie? Bo słuch jest subiektywny duuuużo bardziej niż wzrok i można "wcisnąć" potencjalnemu klientowi dużo więcej.

Nie twierdzę, że kable nie grają, ale ich znaczenie jest drugorzędne. To tylko dopieszczenie systemu.

 

....czasami trudno komuś zrozumieć dlaczego wybrałem m40.2, jakbym nie miał świadomości że w tej cenie mogę mieć wiele innych kolumn...doświadczony audiofil nie powinien zadawać takich pytań.....i wcale nie chodzi o zadowolenie z mojego dźwięku....jesteś wiele lat na forum i Twoje i opinie doświadczonych ludzi zawsze są i będą pomocne.....zostawiając akustykę na boku to właśnie kolumny, wzmacniacz i CD (niekoniecznie w tej kolejności) mają największy wpływ na brzmienie, natomiast kable są dodatkiem....to tak jak w smacznej potrawie potrzebna jest szczypta soli czy pieprzu aby podkreślić smak....właśnie tak jest z kablami....jak napisałeś to jest ,,dopieszczenie systemu,,  i z całą pewnością za pomocą dobrych kabli nie zrobimy z Techniksa Luxmana ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Jestem tego samego zdania, ale to nie powod wysylac tych, ktorzy w takie cuda wierza, do psychologa

Psycholog czy psychiatra to też LEKARZE, podobnie jak np. ortopeda. Dlaczego tylko oni potrafią wzbudzić takie "oburzenie"? Gdy ktoś kogoś "wysyła" do ortopedy, już nie jest piętnowany...ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna logika

 

Czy podmiotem wzbudzajacym „oburzenie“ byl psycholog czy wysylajacy do psychologa? To nie to samo.

 

Napisz cos na temat wysylania do ortopedy, to sie ustosunkuje

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

Napisz cos na temat wysylania do ortopedy, to sie ustosunkuje

Coś Cie boli?

Kolano? Stopa może? Kiedy i w jakich okolicznościach?

Wystarczy?

Nie, nie musisz (mimo wszystko) się "ustosunkowywać".

Mamy na powyższy temat odmienne zdania, wyraziliśmy je i na tym koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bola mnie plecy, wczoraj chcialem podniesc moja najnowsza konstrukcje i sie przeliczylem.

Chcesz decydowac i mi dyktowac, kiedy jest „koniec“?

Czy to tez taki przyklad „tolerancji“?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:

Chcesz decydowac i mi dyktowac, kiedy jest „koniec“?

Nadinterpretacja - napisałem "koniec" tzn. koniec z mojej strony.

Ty przecież możesz sobie pisać dalej, do upojenia. O ile autor wątku się nie wkurzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem.

Autor tez tego watku nie kupil

Pogladowe pdejscie do tego, co to jest tolerancja jeszcze nikomu nie zaszkodzilo. A w Polsce szczegolnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

 

Rownie dobrze mozna by wysmiewac zwolennikow potraw jarskich, bo nie jedza miesa, antyalkoholikow, bo nie pija wina, muzulmanow, bo nie wierza w Chrystusa,.

To jednak nie to samo. Ale okej - zostańmy przy swoim. Pewnie nikt nie zmieni zdania. Skończmy proszę ten temat.

3 godziny temu, Miroslav1 napisał:

natomiast kable są dodatkiem....to tak jak w smacznej potrawie potrzebna jest szczypta soli czy pieprzu aby podkreślić smak....

Bardzo trafne określenie.

Wracając, jak subiektywny jest odbiór muzyki.

Kiedy w kwietniu kupiłem sobie nowy zestaw i czekałem prawie miesiąc na stolik, jak pierwszy raz podłączyłem i go usłyszałem, to się załamałem.

Ktoś powie - nie wygrzany. Więc użyję mojego popularnego zwrotu - gówno prawda. Sprzęt był już wcześniej wygrzewany i był wygrzany.

Od tej pory zdarzyło mi się to tylko raz, pomimo, że miałem podobne przerwy w słuchaniu muzyki.

Czemu wtedy tak brzmiał? SZCZERZE NIE WIEM...

I to jest cały świat audio... A potem wciska się klientowi, żeby kupił sobie podstawki pod kable... (w to akurat powiem szczerze nie wierzę, jak nie słyszę różnicy w zależności jak kable są ułożone).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Jestem tego samego zdania, ale to nie powod wysylac tych, ktorzy w takie cuda wierza, do psychologa


Bo te przypadki to już raczej jednak do leczenia farmakologicznego, czyli psychiatra miałby tu coś do powiedzenia.

No offence, lepiej niech bawią się kabelkami/bezpiecznikami niż gorzej.

5c74c115f4e7ca4448405351b8f15bed.jpg



....czasami trudno komuś zrozumieć dlaczego wybrałem m40.2, jakbym nie miał świadomości że w tej cenie mogę mieć wiele innych kolumn...


I ja bym na tym poprzestał, bo kupujemy to co nam pasuje i tyle - bez wartościowania że to jest Hi-End czy coś tam.

PS. Bez czytania audiofilskich for słucha się dużo fajniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Meloman napisał:

Od tej pory zdarzyło mi się to tylko raz

Źle napisane. To w ogóle zdarzyło mi się tylko raz. Właśnie wtedy za pierwszym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/11/2020 at 7:08 PM, Huberto1984 said:

Mialem kiedys IC vdh. Fajne, cieple, troche przymulone, ale do tamtego systemu byly akurat. Na jakie kable polujesz? 

IC rock  będzie w towarzystwie  revelation 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przeszkadza Ci, że kolor inny od pozostałych klocków? Ciekawa jestem wrażeń z odsłuchu.


Ja również. Ronaldo kupiłeś Nu-Vista 800? Czy 600? A lampy to o ile pamiętam nie żarzą się - tj żarzą ale są podświetlane diodami bo bańka metalowa więc to tylko taki bajer efekt


Wysłane z miłości do muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2020 o 09:37, Miroslav1 napisał:

.....jeżeli chodzi o mnie to muzyka jest zawsze najważniejsza....ile to już razy musiałem wyjaśniać dlaczego wybrałem Harbeth a nie Sonus Faber....muzykalność i naturalność grania to dla mnie dwa najważniejsze elementy i do tego są mi potrzebne m40.2 + dobry wzmacniacz, CD, kable, podstawki antywibracyjne....no i oczywiście (przepraszam że na samym końcu ) zrobiona akustyka.....w dobrze złożonym/grającym systemie wszystko jest ważne nawet kable.....przynajmniej tak jest u mnie....dla kogoś kable i inne tam podstawki mogą nie mieć kompletnie znaczeni - jego sprawa...tylko dlaczego drugiemu który ma inne zdanie/podejście do audio mówić że jest głupi....

 

Mnei niekiedy dziwi że ludzie wydaja duże pieniądze na elementy które maja najmniejszy wpływ na brzmienie...nie jest to krytyka tego ze ktoś ma jakiś kaprys,słucha kabli czy sam decyduje  o swoim sprzęcie...to tylko najzwyklejsza fizyka + logika...Akustyka + głośniki to 80 %  dzwięku...potem żródło a reszta naprawde mało ważna...a ja ciągle widze odwrotne tendencje:) . Ale spoko jak kto uważa ...10 tyś włozone w akustyke przyniesie 90%  poprawy...te same pieniądze we wzmacniacz 5%...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, front247 napisał:

Akustyka + głośniki to 80 %  dzwięku...potem żródło a reszta naprawde mało ważna...a ja ciągle widze odwrotne tendencje:) . Ale spoko jak kto uważa ...10 tyś włozone w akustyke przyniesie 90%  poprawy...te same pieniądze we wzmacniacz 5%...

Prawie się zgodzę. Dodam tylko, że istotne są obok akustyki rozmieszczenie kolumn oraz na czym stoją.

Poza tym więcej dla mnie wnosi wzmacniacz niż źródło - przynajmniej od pewnego poziomu cenowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Meloman napisał:

Prawie się zgodzę. Dodam tylko, że istotne są obok akustyki rozmieszczenie kolumn oraz na czym stoją.

Poza tym więcej dla mnie wnosi wzmacniacz niż źródło - przynajmniej od pewnego poziomu cenowego.

 

No od pewnego poziomu to być może najmniejszy detal moze mieć znaczenie to prawda:)....ale dzisiejsze zródła mają tak szerokie i hiperstabilne pasmo że powoli zaczynam dochodzic do wniosku że nie maja one żadnego znaczenia..no chyba ze wrzucimy cos ze szpulowca...CD a potem jakis DAC to ma znaczenie...ale bardziej jakiej jakości jest plik zródłowy niz sm nośnik czy przetwornik...niektórzy maja sciany z płyty gipsowej...a szukają najlepszego kondensatora na wyjściu DAC - świat nie przestanie mnie zadziwiac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, front247 napisał:

niektórzy maja sciany z płyty gipsowej...a szukają najlepszego kondensatora

Ja np. nigdy nie słyszałem w rzeczywistości, aby jakiekolwiek kable - zasilające, interkonekty czy głośnikowe całkowicie pomagały na sybilanty.

Poza tym - jakbyśmy zapominali, że w ostateczności to dźwięk wydobywa się z głośnika. To ono jest źródłem dźwięku. Tak jak struny głosowe, skąd każdy z nas ma praktycznie niepowtarzalne brzmienie swojej mowy.

Zgodzę się więc, że głośnik to absolutna podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.