Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze kina domowego


fluid77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Stoję przed dylematem zakupu kina domowego 5.0

Pokój ok 15m2, z tym że w przyszłości może być większy więc chciałbym aby kolumny miały moc w zapasie.

 

Przeznaczenie 50% film / 50% muzyka, choć przyznam że jestem większym kinomanem niż audiofilem.

Muzyka przede wszystkim pop, R'n'B, soul.

 

Budżet w granicach 5-6 tyś, przy czym wolałbym by kwota była jak najniższa, zakup tv uszczuplił znacząco moją kieszeń.

 

Waham się między dwoma modelami amplitunera:

1. Onkyo TX-NR676

2. Yamaha RX-V683

Przyznam że bardziej skłaniam się ku Onkyo.

 

Największy dylemat to zestaw kolumn, na chwilę obecną 5.0.

Proszę Was o radę, i ewentualnie forumowiczów branżowych o oferty sprzedaży.

 

Raczej będzie to kupno w ciemno, odsłuchy raczej odpadają, więc liczę na pomoc.

 

 

Pozdrawiam

fluid77

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Fajnie grający zestaw z kolumnami, które zdobyły nagrodę EISA to Yamaha RX-V683 i zestaw kolumn ELAC DEBUT (duża dynamika fajny niski bas)

http://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/rx-v683-debut-f5-c5-b5.html

Zwróć też uwagę na kolumny Indiana Line Nota (ciepłe, melodyjne brzmienie) http://www.tophifi.pl/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/musiccast-rx-v481-nota-550-nota-740-nota-240.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo i yamaha to konkurenci - więc co byś nie wybrał - będziesz zadowolony

Top Hi-fi polecało Elaci.

Ja słuchałem tych elaców z Onkyo 676 - i grały ładnie brzmieniowo - natomiast minusem tych kolumn jest wykończenie. Myślę, że gdyby wzornictwo byłoby ładniejsze (jakiś połysk, może nie takie mocne kanciaki) - to te kolumny dużo lepiej by się sprzedawały.

Urodą nie powalają, ale mają ładne brzmienie, warto te kolumny brać pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, rzeczywiście zwróciłbym Twoją uwagę na amplituner Onkyo TX-NR676 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr676e.html), który oferuje świetne, dynamiczne, pełne brzmienie, które sprawdzi się bardzo dobrze tak w stereo jak i w kinie domowym. Natomiast Yamaha RX-V683 (https://www.q21.pl/yamaha-rx-v683.html) jest bezpośrednią konkurencją Onkyo. Obydwa urządzenia są bardzo bogato wyposażone.

Większą uwagę zwróciłbym natomiast na kolumny. Spójrz proszę na dwa polskie zestawy, które moim zdaniem świetnie sprawdzą się w Twoim systemie - STX Electrino 250 Set (https://www.q21.pl/stx-electrino-250-150-e-150-c.html) oraz Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25-center-sat.html). W swoim budżecie są to brzmieniowo moim zdaniem najciekawsze konstrukcje.

Alternatywnie dobrą opcją będzie także zestaw Audio Pro Avanto HTS 5.0 (https://www.q21.pl/audio-pro-avanto-hts-5-0.html), chociaż w tym przypadku raczej dedykować będę taką konfigurację do kina domowego. Natomiast przy trochę wyższym budżecie warto jeszcze rozważyć Monitor Audio MR6 Set (https://www.q21.pl/monitor-audio-mr6-mr1-mr-center.html) oraz koniecznie świetny duński zestaw Dali Zensor 7/1/Vokal (https://www.q21.pl/dali-zensor-7-1-vokal.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych zestawów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiele osób decydując się na zakup kina stawia większą część kasy na ten element , który jest mniej ważny, tzn nie mający aż tak dużego wpływu na jakość. Fakt obraz jest ważny ale nie , żeby np robić tak, że na kino przeznaczam powiedzmy 8 tys z czego telewizor pochłonie połowę. No niestety coś za coś. Ja czy to będzie 50" LG czy Samsung czy Panasonic za 5, 7 czy 3 tys osobiście wolałbym tego za 3 a większośc wolałbym wydać na konkretny subwofer, fundament dzwięku. Bez dobrego suba nawet dwukrotnie drozsze kolumny na jakie chcesz wydać kasę nie dadzą takiego basu jak dobry subwofer. Tym bardziej, że napisałeś, że

 

Pokój ok 15m2, z tym że w przyszłości może być większy

 

więc trzeba wziąć go lekko na wyrost. Te 2,5 tysiące minimum musisz na niego przeznaczyć inaczej nie będzie tego łał. Żadnego łał i temu podobnego wrażenia nie będzie więc zaczniesz się po czasie zastanawiać po co wydałem tyle kasy skoro jest kicha. A to , że po połowie będzie muza/kino jest następną przeszkodą bo i pod tym względem trzeba patrzec na kolumny frontowe a tego jest od czorta na rynku. A 5-6 tys to mało bo za sam amplituner musisz wydać połowę (za te które podałes). Po drugie kolumny te ( Elac zapodane przez Kolegę TOP Hi Fi Posnania) mają małą skuteczność ( tylko 85,5 dB) wiec do pary z nimi musi byc wzmak (najlepiej wzmacniacz) z wydajnym zasilaczem (amplituner musiałbyś niezle odkręcać, żeby zagrały głośniej). następna sprawa, te Elac-i mają bardzo małe głośniki niskotonowe więc nie wiem jak niski bas mogą wygenerować takie pyrdki ale napewno nawet na te 42Hz będą musiały się niezle napracować (nie słuchałem ich więc to tylko moje domysły jednak fizyki nie oszukasz :) ) a podczas słuchania muzyki tego gatunku jaki słuchasz chcąc byc zadowolonym z brzmienia będziesz musiał wspomagać je subwoferem a to podnosi jego cenę bo nie każdy subwofer nadaje się do muzyki. Dobra, na amplituner ok 3 tys, na zestaw kolumn 5.0 musiałbyś wydac ok 4 tys a na subwofer te 2,5 minimum. Ale jeśli nie potrzebujesz jakichś wodotrysków i nowinek typu Atmos i jemu podobne to proponuję popatrzeć za amplitunerami z wcześniejszych serii, ktore są tańsze a w niczym nie ustępują tym najnowszym. Te z kolei sa stosunkowo drogie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo nawet ten

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a z subwoferów proponuję tego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz od razu kabel do suba :) no i głośnik 12" więc i walnięcie będzie dosć niskimi z dobrym impulsem więc może "kopnąc w klatę" podczas seansu (mam nadzieję, ze masz filmy z dobrą ścieżką dzwiękową, np oryginały i że ot blu-ray-e :) , wiesz. DTS HD MA lub Dolby TrueHD ).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to bardzo dobre kolumny i dobra cena i dadzą sobie spokojnie radę same w muzie bez suba więc zestawiając je z tymi Yamahami z linków nawet zmieścisz się w budżecie natomiast na dwieście procent będziesz musiał jak najszybciej zakupić subwofer. Ja filmy na sprzęcie zacząłem oglądać dopiero po zakupie suba bo bez niego było nijak, beż jakiegokolwiek tapnięcia itp.

 

Powodzonka :)

 

Set z Electrino to też świetna propozycja ale je raczej wolałbym posłuchać w parze ze wzmakiem nie z amplitunerem

 

Ja to bym Ci proponował jednak wybrać się na odsłuch kolumn chociaż w stereo bo każdy ma inne preferencje i to że komuś coś się podoba niekoniecznie może się Tobie podobać. To tak nie działa. Trzeba samemu ocenić brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Do takiego pomieszczenia wybrał bym onkyo 656 lub 676. 5ka będzie tańsza. Oraz monitory. Na przód elac b6 dalej centralny b5 i suba od kompletu. To dźwięk mocny na dole, nieco ciepły.

Lub quantum 673 z subem 6725. Tu z kolei będzie wyraźnie i jaśniej.

Podjedz na odsluch albo wypożycze ci ten sprzęt do domu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Intensywnie myślę nad każdą opcją.

Zdecyduję się na Onkyo TX-NR676

 

Co do kolumn rozważam:

1. Dali ZENSOR 7/1/VOCAL

2. Klipsch Reference (R-26F + R-15M + R-25C)

3. Ostatnio ktoś mi polecił Heco Music Style

 

Dylemat trwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676 z heco music style zagra najlepiej. Dlatego że najbardziej uniwersalne. Mocno w kinie i stereo kiedy trzeba delikatnie w scenach spokojnych.

Klipsch to granie mocne cały czas. Z dużym uderzeniem , dynamika, jasnością.

Dali z kolei bardziej delikatnie miłym srodkiem.

Zapraszam cię na porównanie wszystkich modeli. Możesz też wypożyczyć od nas amplituner z dowolnymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

676 z heco music style zagra najlepiej. Dlatego że najbardziej uniwersalne. Mocno w kinie i stereo kiedy trzeba delikatnie w scenach spokojnych.

Klipsch to granie mocne cały czas. Z dużym uderzeniem , dynamika, jasnością.

Dali z kolei bardziej delikatnie miłym srodkiem.

Zapraszam cię na porównanie wszystkich modeli. Możesz też wypożyczyć od nas amplituner z dowolnymi kolumnami.

 

Proszę mi jeszcze doradzić czy do mojego pokoju, obecnie 15m2, rozważać 500tki czy 900tki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie konstrukcję wejda.

500 są bardziej naturalne. 900tki grają mocniej na basie. Przez co są bardziej dociazone. O dziwo swobodniej, lżej grają 500tki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W związku z tym że jestem dopiero co zalogowany na forum, serdecznie witam wszystkich.

Proszę o poradę w doborze kina domowego najlepiej z atmos. Jestem po przesłuchaniu Focal sib evo 5.1.2 , FEF T205 5.1 oraz Monitor Audio bronze. Wszystko testowane na Onkyo 676 taki jak mam w domu. Niestety wydaje mi się że wszystkie z tych głośników brzmiały mało szczegółowo i mało metalicznie co bardzo lubię. Dodatkowo przesłuchałem Q Acustic 3020 które z wszystkich powyżej brzmiały najlepiej. Jednak wydając kilka tysięcy chciałbym jednak być zadowolony z zakupu i jakości. Wszystko będzie podłączone pod telewizot 65" 4K, XBOX one X z Atmosem i 4K dlatego chciałbym aby głośniki choć trochę fajnie grały. Niestety nie mam miejsca na głośniki podłogowe, wchodzą w gre tylko monitorki + centralny + sub + atmos. Czytając powyższe zainteresował mnie komplet składający się z HECO Music Style 200 (4 szt.) + sub. Heco + centralny Heco + Atmos Heco AM200. Czy myślicie że będzie to dobry zestaw ? Z parametrów Heco wynika że mają niskie pasmo przenoszenia bo już od 34Hz. Tak jak mówiłem zależy na szczegółowości. Będę oglądał zazwyczaj 60TVi filmy oraz 40% muzyka Spotify i Radio. Zwróciłem uwagę ze że te Heco mają najniższe pasmo przenoszenia z powyżej wymienionych. Będę wdzięczny za poradę, może coś innego polecacie.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.