Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki Wilson do kina domowego?


leszek2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci konkretnie co jest moim zdaniem lepsze a ty mi na to że się można przyzwyczaić : D

 

Opieram się na tym że jako producent nr 3-4 pod wzgledem sprzedaży, na tym forum np. zdecydowanie najwięcej było mowy na temat usterek w Onkyo ! Więc wniosek z tego taki że musi mieć największą awaryjność wśród wiodących marek.

 

Gwarancję również dają krótszą niż Yamaha i Denon, to też o czymś świadczy.

 

Piszesz że wybierałeś sprzęt ze względu na awaryjność i nieświadomie wybrałeś ten najbardziej awaryjny w teorii ;>

 

Zatem skoro moje "rzeczowe" argumenty to także emocje. a twoje "kolega mi powiedział" nie to sam widzisz jaka to sensowna rozmowa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z tobą piszę, to wydaje mi się, że ty sam ze sobą rozmawiasz - w ogóle nie czytasz co ja pisze, a na pewno bez zrozumienia

napisałeś - "Piszesz że wybierałeś sprzęt ze względu na awaryjność i nieświadomie wybrałeś ten najbardziej awaryjny w teorii ;>"

pisałem, że podpytałem kolegów z branży - jak i branżowców i żaden nie stwierdził, że onkyo jest bardziej awaryjne niż denon - a nawet więcej - większość branżowców doradzała onkyo - i nie tylko mnie - bo śledze forum

jak ty tak słuchasz klientów jak mnie na forum - to tylko współczucia dla klientów

masz swoją wizję i nic jej nie zmieni

 

jak masz chwile, prześledź forum - odnośnie doradztwa amplitunerów - zobacz co polecają

myślisz, że branżowcy z tego forum doradzając onkyo - specjalnie wpuszczają klientów na minę?

gdyby polecany przez nich sprzęt psuł się nagminnie, na forum na pewno by to ktoś zauważył i głośno powiedział.

może da się zrobić ankietę ile ludzi z forum maonkyo ile denona, i ilu użytkownikom sprzęt się popsuł - okaże się, który z nas ma rację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu ponad 3 lata a ty 2 miesiące :)

To ciekawe dlaczego Cię okłamali skoro w ostatnich latach trzy generacje miały problemy z padajacymi płytami video a aktualnie w co drugim temacie komuś pyka w w amplitunerze Onkyo ;)

Takie są fakty :)

Ale ty wiesz lepiej bo masz...... Onkyo

Branżowcy polecają różne rzeczy, o ile nie robi tego jakiś automat ;)

Aktualnie każdy sprzęt jest dobry bo tak i już, się uważa, zbiorowe trendy są ;)

Zresztą o co tobie chodzi właściwie ? Ze nie mam prawa szkalować onkyo bo ty masz ?

Ja nie muszę robić ankiety bo jestem wystarczająco zorientowany ;)

A ty to przepraszam też z branży ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaku666, a co sądzisz o Wilsonach Raptor 7?

Czy to dobry wybór do amplitunera Denon'a? Zależy mi na prostym, optymalnym sprzęcie dla osoby, która dopiero zaczyna przygodę ze sprzętem tego typu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że po 15 latach pracy w branży jakieś doświadczenie mam, chodź i to cię pewnie nie przekona, bo ty wiesz lepiej...

to że ja mam onkyo nic nie znaczy

od dłuższego czasu denon, onkyo, yamaha to byli konkurenci - i najczęściej sprzedawane maszyny na rynku

przez tyle lat pracy z tym sprzętem nie zauważyłem większej awaryjności żadnej z wymienionych firm

 

branżowcy polecają różne rzeczy - ty przypadkiem nie zaliczasz się do tych branżowców?

czy może jesteś wyjątkowym branżowcem? :)

być może masz większą marżę na denona i więcej na nim zarabiasz niż na onkyo - dlatego szkalujesz onkyo? :P

ale niech ci będzie - onkyo jest najmniej przyjazną maszyną w obsłudze, a psuje się co drugi sprzęt tej firmy - i do tego z kilometra śmierdzi plastikiem - zapomniałem o czymś? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile lat jest ktoś na forum,to raczej nie ma znaczenia,ja już kilkanascie,i co z tego,pisałem z pięć lat temu na temat sprzętu,i napiszę to raz jeszcze.

Wszystko to podobne flaki w innych obudowach,nie ma o czym dyskutować.made in China i tyle,kupujemy co nam się podoba,i tu jest tylko kwestia dobrania całego zestawu,nie tylko amplitunera,lecz także odtwarzacz do kompletu.Tu akurat najlepszy stosunek,jakość cena to Pioneer,ma nie złe i tanie odtwarzacze,Yamaha,już droższe,podobnie Denon,o Onkyo nie wspominam,bo robią okropne odtwarzacze,za to Marantz to już zupełnie przegina z cenami ich odtwarzaczy,nie dość że w cenie Oppo,najwyższego Panasonica,to dodatkowo totalny badziew. Onkyo jest jednak bardziej awaryjne,niż inne firmy,teraz akurat to może być zrozumiałe bo sprzedają najwięcej,ale 8-9 lat temu nie królowali w sprzedaży,a ich 805,806,875,876,905,906 psuły się jak szalone. Według mnie najmniej zawodne Yamahy,lecz brzydkie jak cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła Denona X2400H + Wilson Raptor 7.

Dlaczego Denon? Byłem w sklepie słuchałem, wszystko jest tak jak oczekuje + faktycznie możliwość rozbudowy o HEOSa to dobry argument. Kto wie, może w przyszłości zestaw powiększe i wykorzystam możliwości.

 

Skoro i tak mówicie, że jakość zestawów jest podobna to chociaż drzwi zostaną otwarte o przyszłościowe rozwiązania...

 

Dziękuję wszystkim za wszelką pomoc, pozwolę sobie napisać kilka zdań jak zestaw zamontuje i będę miał w domu. Pytanie jeszcze o kable czy na coś szczególnego należy zwrócić uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła Denona X2400H + Wilson Raptor 7.

 

Gratuluję wyboru :)

 

Pytanie jeszcze o kable czy na coś szczególnego należy zwrócić uwagę.

 

Jeżeli ma to być gotowe rozwiązanie to proponuję konfekcjonowany kabelek QED`a QE1412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich,

 

Chciałbym odświeżyć temat głośników. Czy są jakieś znaczące różnice między Wilson Viper, Estrada, Movix. Jedynie co zauważyłem to rozmiary i Estrada chyba nie ma bass reflex. Wszystkie te 3 modele są w tych samych cenach. Które polecacie do kina?

 

Dzięki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wilsona to tylko Grand Slamm. Do mniejszych pomieszczeń Sophia ;-)

 

Z "naszego" Wilsona słuchałem tylko Raptora- grał w miarę, choć dupy nie urywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.