Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV Philips 55PUS9002 vs QLED TV Samsung Q7 - 29:1


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

FlatpanelsHD zapowiada test tego TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie publikują wielce ciekawą listę TV pod HDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pięć pierwszych TV ze stajni OLED. Mimo, że LEDy Z9D i Q9 mają dwukrotnie większe jasności.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa oni zbyt obiektywni, pamietam jak nisko oceniali niektore modele, bo przyszly nie do konca udane sztuki. Nie mowiac juz ich rekomendowanych ustawieniach ktore sa dalekie od idealu. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje zrodla, kazdy ma swoje wzorce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale w sumie jak dostali "nie do końca udane sztuki", to takie ocenili. Dla mnie cała ta idea "Golden sample" jest chora. Klient, zwłaszcza w Polsce też nie ma do końca wyboru i to co dostanie musi zaakceptować albo przejść cały proces oddania TV, czekania na pieniądze i kupować od nowa. Rzadko kiedy sklep pozwala na wymianę na inną sztukę wg własnego "widzi-mi-się" (tj. nie ma wad fabrycznych, tylko clouding czy banding przeszkadzający użytkownikowi, wszak to tylko "cecha")

 

Nawet jak w sklepie TV z każdej strony obejrzysz, to w domu mogą wyjść inne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowy w sensie ogólnej sytuacji rynkowej. ;) A praktyka pokazuje, że obraz to nie tylko sama matryca, ale i elektronika oraz oprogramowanie, i da się na tym ugrać sporo więcej niż stosowanie tylko i wyłącznie dobrej jakości matryc.

 

"Budżetowy w sensie ogólnej sytuacji rynkowej" - masz na myśli rynek TV OLED, gdzie na większą skalę jest praktycznie jeden dostawca matryc (LG), które sprzedaje w zasadzie on sam w swoich TV i nieliczni inni w postaci pojedynczych modeli-rodzynków? Jak już ten rynek będzie jako tako dojrzały to będzie można mówić o klasie budżetowej, średniej, premium itd. a na razie to wg mnie nie ma sensu.

 

Tak, masz rację, że TV to nie tylko matryca, sam o tym napisałem w kontekście Philipsa i jego problemów z oprogramowaniem i elektroniką znanych z poprzednich lat. Tym niemniej matryca to jednak wciąż podstawowa sprawa jeśli idzie o jakość obrazu, a w przypadku Philipsa można mieć nadzieję, że używając matryc OLED od LG nie będzie takich cyrków jak np. z modelem 6561 z zeszłego roku, gdzie w rozmiarze 65" włożyli matryce VA ale co z tego, skoro w sieci mnóstwo jest opisów jakie są z nimi problemy.

 

Ogólnie ten OLED od Philipsa prezentuje się ciekawie wg mnie. Ambilight to naprawdę przyjemna rzecz (tak, wiem że dla purystów oglądających w "jaskiniach" to pewnie zbrodnia :)) do tego Android działający wreszcie tak, jak od początku powinny działać "smart TV" (szkoda że przez kilka lat wciskano nam namiastki w postaci paru aplikacji sztywno zainstalowanych przez producenta i nigdy nie aktualizowanych) no i solidna matryca OLED. Ja w każdym razie będę obserwował opinie o tym TV i może trafi się jakaś sensowna oferta cenowa, promocja, wyprzedaż za cenę mniej obarczoną "podatkiem od nowości" :)

 

Aha nie jestem opłaconym przez przedstawicieli Philipsa ani wiadomy sklepik wychwalaczem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 65 calach masz najpewniej na myśli model 6521, chyba jakoś tak, tam faktycznie znajdowała matryca VA zamiast IPS. Ambilight nie jest obowiązkowy - nie ma co rezygnować z dobrego telewizora, jeśli ktoś deklaruje, że ambilighta używać nie będzie, można go po prostu wyłączyć.

 

Android to nie tylko kwestia producentów telewizorów. Jak się w czasie okazało, to poprawki oprogramowania okazały się rozwiązaniem problemów ze stabilnością, a hard ciągle przecież pozostaje ten sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chyba ten Philips w 65" miał inne oznaczenie tj. tak jak piszesz 6521. O problemach z tą matrycą w tym modelu nie sposób nie znaleźć informacji jeśli ktoś śledził premiery Philipsa. Wcześniej też się Philipsowi zdarzały wpadki, a to z mulącym softem, a to źle spasowane TV ze szparami... Tak czy siak ja aktualnie mam Philipsa i Ambilight bardzo sobie chwalę, do takiego "casualowego" użytkowania i wspólnego oglądania w salonie daje on naprawdę sporo przyjemności tworząc przyjemny klimat. Do tego Philips odrobił lekcje z modeli które miały słaby soft i postawił na Androida, który teraz chyba jest najlepszym co można włożyć do TV będącego poniekąd kombajnem multimedialnym. Te dwa plusy to dla mnie osobiście powód dla którego wciąż się interesuję tym co pokazuje Philips i dlatego cieszy mnie, że próbują już modeli z OLED, bo to mam nadzieję oznacza że pójdą w tym kierunku i będzie więcej TV od nich z takimi matrycami. A dla całego rynku to dobrze, że kolejny producent pokazuje TV z OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie cenowej Oled Philipsa nie ma sobie równych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie cenowej Oled Philipsa nie ma sobie równych :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i jak ktoś ma nie pisać, że nachalnie reklamujesz produkt jeśli nawet w temacie, w którym jesteś linkujesz do...tego samego tematu o "zwycięstwie" Philipsa. Trochę dystansu i szacunku dla potencjalnego kupującego byłoby naprawdę mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Q7 wypada zdecydowanie gorzej od XE93 ktory jest tanszy. Wiec polecam ochlonac. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że sknocili ambilight w tym modelu.

Górne diody są nisko, więc są skierowane do góry i oświetlają sufit.

Oby to poprawili w następnych TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.