Skocz do zawartości
IGNORED

Preamp MM do CA A500


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkim zwolennikom Creeka polecam stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na której opisano przedwzmacniacz gramofonowy niby autorstwa M.Creeka. Najciekawsze fragmenty tej strony dotyczą kwestii doboru elementów i konstrukcji zapożyczonej z ruskiego kaseciaka sprzed 20 lat. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea: nie narażaj córki na nieprzyjemności, jeśli ma przywieźć klocka bez deklarowania, a jeśli z deklarowaniem, to nie narażaj jej na dźwiganie. Nasłuchałem się o traktowaniu Polaków (i nie tylko) przez angielskie służby celno-graniczne, a w gazecie opisywali nawet jak zamknęli w areszcie dwie dziewczyny za niewinność (nie mówię o dziewictwie, tylko o tym, że niczego nie zrobiły, a wszystkie papiery miały w porządku). Co do tajemniczego wzmaka bez obudowy to będziemy cierpliwi, chociaż teraz to brzmi jeszcze bardziej tajemniczo niż przedtem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea29 -> Marco

(Konto usunięte)

Powiem otwarcie, że w spr. preampu do patefonów jestem cienki. Nie sądzę też, że zaraz rzucę się do słuchać pasjami analogu, choć ...kto wie ?

Że lepszy zewn. preamp i zasil. to powszechnie ogólnie wiadomo. (Nie chce brnąć w banały.)

Jednak: kupując za niewielkie pieniadze płytkę w EL. Pom., czyli "Elektrycznej Pomarańczy" to są punkty sprzedaży sprzętu audio, współpracujące z "Decibelem"( dystrybutorem m.in. CA., Castli, Cable Talków, Arcama, AE, i in. robiących dobrze na uszy ;-)

 

Wszyskto zależy jakie masz oczekiwana, zasobnośc portfela i co jest Twoim prriorytetem.

Tak się jakoś dzieje, że ja zaczynam poważać patefon i sam nie wiem jak to się stało. Myśle, że to jakiś wpływ ostatnich moich 3 lat i jeszcze czegoś, czego nie potrafię dziś za dobrze wytłumaczyć.

Jedno jest pewne:

Jak mi się spodoba i złapię bakcyla - sprzedam płytkę ze stratą i kupię coś lepszego.

jestem ostrożny w przedsiewzięciach i lubięczasem chodzićsprawdzonymi ścieżkami, a czasem wręćz odwrotnie... ;-)

Wydatek nie jest spory, a płytkę można zamontować bez większych problemów samemu.

 

Dalej niech się wypowiedzą mądrzejsi i lepsi doświadczeniem ode mnie, bo jest tu ich kilku, co najmniej. A to, co napisali do tej pory mnie satysfakcjonuje i liczę się z ich opinią. Reszta należy do mnie. (Od czegoś muszę zacząć, by móc iść dalej...)

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem "zjadłem" tekst ;-)

Miałem na myśli, że kupując płytkę preampu w El. Pom. mam od razu sprawę z głowy.

(Jak za długo by się ciągnęła, to się sam mogę zniechęcić i guzik z tego będzie.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cos mi umknelo? Nie pamietam nic o dzieciach. Ale jesli chodzi o przewoz Z ANGLII, to tamtejsci maja za przeproszeniem w powazaniu. Woz co chcesz, chyba ze kokaine.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A to nie, przy wywozie nie ma co deklarowac. Zdaje sie ze istnieje jakas lista, obejmujaca bron palna i narkotyki, ale to chyba nie ten przypadek? Ja sam w zeszlym roku przywiozlem Rotela RCD 991, a w tym zamierzam dorobek calego roku pobytu, przerwac sie mozna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea29 -> Mario

(Konto usunięte)

Nie wprowadzaj ludzi w błąd swą ostatnią, tendencyjną i z niepoprawną konkluzją wypowiedzią. Założę się, że Twój rosyjski jest cieniutki, jak Bolka trampki i - moim zdaniem- kumasz go 5-te przez 10-te. Zatem nie zabieraj lepiej głosu, jak do końca nie wiesz, w którym kościele dzwonią. I poducz się rosyjskiego ! Taka jest moja rada.

Natomiast : WIELKIE DZIĘKI !!!! za stronkę. (Jeśli jest tam grupa dyskusyjna - będę dzielił czas i na tamtą.)

* * *

A geneza powstania przedwzmacniacza gramofonowego Creeka była opisana w 1. z polskich pism, bodajże czy nie Hi-Fi i M.

* * *

Mnie wystarcza, że biegły w swym rzemiośle spec doszedł do wniosku, że w niektórych przypadkach, prosty, tranzystorowy schemat może zastąpić kilka wzmacniaczy operacyjnych i do tego nie tylko nie pogorszyć, ale nawet polepszyć jakość dźwięku: "Pokazany na rys. (...)nader prosty schemat zasilacza - korektora OBH-8 (wersja z 1996r.) naszej firmy Creek Audio Limited nieźle to ilustruje. Wykorzystując zaledwie 5 tranzystorów na kanał, ten schemat daje dobre rezultaty zarówno na pomiarach, jak i ze względu na ( otrzymaną) jakość dźwięku." Itd., nie chce mi się tłumaczyć kilku stron.

 

Zatem: kiego cierpisz ?

Co w tym złego, że czyjeś spostrzeżenia sprzed wielu lat są nadal aktualne, trafne i dobre ?

To czego Ty się właściwie czepiasz, bo nie rozumiem ? Pretensje, że Cię w szkole języka nie nauczyli ? A może się nie dość przykładałeś ?

Autor sam wymyślił coś w 1982r. i to przypomnienie było był punktem wyjścia dla dalszego ciągu.

* * *

Mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale denerwuje mnie, jak ktoś nie doczyta, a formułuje na dodatek opaczne wnioski.

Pozdrawia Cię ten, któremu rosyjski, białoruski i ukraiński nie są obce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o wypowiedzi.

Można kupić opcjonalny preamp gramofonowy, przystosowany do współpracy z wkładkami MM, (płytce ok.5x5cm), w El. Pom. za 159zł i zamontować samemu - na pudełeczku jest ponoć opis, jak to zrobić.

 

Zaprojektował go ponoć sam mistrz Michael Creek. (!)

 

Pytanie: warto kupić/miał ktoś z tym do czynienia i może coś powiedzieć/, czy inne propozycje są lepsze ?

Pomóżcie, proszę !

I dlaczego w polskiej instrukcji do CA A500 napisali, że po jego zamontowaniu - NIE WOLNO podłączać innych źródeł dźwięku- tylko gramofon ? Tzn. ja rozumiem, że do wejścia AUX/PHONO, tak ?

Dzziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także właśnie jestem na etapie poszukiwań preampa do A500

myślałem o NADzie PP1 (gramofon to stara Fonika GS461, ktorą chcę przeprosic za 4 lata zsyłki do piwnicy :-) )

ale ta opcja o ktorej pisze Andrea wydaje sie bardzo ciekawa (preamp MM mistrza Creeka dedykowany do CA - ciarki chodza po plecach....)

 

kto wie cos więcej na ten temat ???

robił ktoś taką modyfikację??

ktos używał/używa??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego z tych preampów, ale mogę powtórzyć przeczytane opinie z audioasylum.com. Nad'a należy sobie darować, a creek/ca jest ok. Co do montażu to sądzę, iż komentarz z instrukcji dotyczy wejścia aux po zamontowaniu sekcji phono (co jest logiczne jeśli weźmiesz pod uwagę, że napięcie wychodzące z gramofonu mierzone jest mV a nie w V jak w przypadku CD). Inne rozumienie oznaczałoby istnienie kuriozum na skalę światową. Przed zakupem skonsultuj wszystko z serwisem.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione zostały pre ampy różniące się ceną ok.4 krotnie. Płytka do wbudowania Creeka jest rozwiązaniem b.tanim. Nad zewnętrzny to już ok.500 zł. A potem ProJEct, Ri-Audio, EAR ;)

Nie mam najlepszych doświadczeń z takim opcjonalnym wewnętrznym phono stage. Dokupiłem do Denona PMA-350SE i był bardzo przeciętny. Potem żałowałem, ale wyciągnąć ze środka już ciężko i kto to kupi? Zewnętrzny pre amp jest pod tym względem lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem, że otworzę nowy wątek. Temat: końcówka mocy do niskobudżetowych zestawów. Zapraszam do nowego wątku zainteresowanych i pozdrawiam.

 

Będzie o ABOXie - niektórzy już wiedzą, o co chodzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne dzięki wszystkim za cenne wpisy i sugestie. Nie pójdą na marne !

Dużo mi dał do myslenia wpis Papamka - dzięki jeszcze raz!

* * *

Do Arka: nie wiem, co Ty sądzisz, ale dla takiego patefoniarza jak ja, starczyłby chyba na początek na moduł M.Creeka...

Lubię jego twory, a żadnego nie mam - głupio.

Może jeszcze warto by było sprawdzić cenę przedwzm zewn. Creeka, chyba 11, czy jakiś tam..., no i oczywiście posłuchać. Nie mam dużo pieniędzy na preamp, bo pewnie i wkładka i modernizacja patefonu też swoje wyciągną...

Zadam pewnie jeszcze jakieś pytanie, tylko przyniosę gramofon z piwnicy. ( Jeśli jeszcze tam jest.)

Jak będzie za drogo - odłożę preamp na póżniej, bo końcówka mocy, którą testuję bardziej mnie teraz rajcuje. Takie życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek ....

(Konto usunięte)

ja na razie nie mam zamiaru zmieniać A500, więc chyba zdecyduje się na ten wewn preamp od Creeka

tym bardziej ze patefon ktory bedzie podpiety to tez zadne cudo -stara Fionika 461, w ktorej chce wymienic firmowy kabelek "od lampki" zakonczony wtyczka DIN na cos godniejszego, no i wstawie jakiegos budzetowego Ortofona zamiast obecnej fonikowskiej wkladki

jestem po prostu ciekaw jak zagraja moje stare winyle - mam ok 100szt. i dawno ich nie sluchalem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he,he,he,he nic się przed Wami nie ukryje...

No jasne, że chcę zmienić wzmak i to pewne, jak 2x2.

Ale co miałem zrobić, jak z nieba spadła mi pewna konstrukcja (nie spotykana w sklepach), która po włączeniu w tor zmieniła mój pogląd na końcówkę mocy dla CA A500 w ogóle ? ( jak pamiętacie - oryginalną zjechałem i słusznie, bo nie warto nią zaprzątać głowy).

Słucham już z tydzień, a co kogo zaproszę, to chce kupować i zabierać do siebie na odsłuch. ( ciekawe ,ż eod razu deklaruje chęć zakupu, a potem odśłuch, hihihihihi)

Sprawa zaczyna się rozwijać, a ja żebrzę u konstruktora o "jeszcze jeden" dzień do odsłuchu. Pewnie, że to lipa ! (Ja tylko chcę na tym posłuchać muzyki, ile się da !) Zdanie juz dawno mam wyrobione i będę chciał ją mieć w obudowie, i koniec !

Więcej - jak otrzymam trochę informacji na piśmie - może dziś wieczorkiem - napiszę o nich na forum i podam grupie do oceny.

Jako ciekawostkę podaje, że za jej sprawą zacząłem słuchac muzyki poważnej, którą do tej pory traktowałem z ...hmm poważaniem, hihi. zacccząłem - za radą p. Z. Wodeckiego...

Ale nie popędzajcie mnie proszę - może być ciekawie, chcę sie tylko trochę przygotować, byście mnie nie staranowali, hihi.

Może i za jej sprawą kupno nowego wzmaka - super integry ( tak ją w myślach nazywam) i trochę się odwlecze, ale co mi tam = więcej czasu na testy, a i po tym, co teraz słyszę, moje oczekiwania jeszcze bardziej rosną !!!!

Możliwe, że CA A500 wyląduje jako partner dla dvd ( też CA (choć HK, wypadł dużo klepiejw AV), o ile da się go tanio kupić w GB - córaka wyjeżdża tam latem),... możliwe, że obecna końcówka będzie pracować razem z nową integrą, a może będą to 2 końcówki... ? :-)))))))))

* * *

mariuszu - cierpliwości - jak to Cię interesuje - powinienem rzucić tu garść interesujących informacji - może dziś w nocy. A szczypię się dlatego, że chcę mieć ich jak najwięcej - może będę musiał dawać jakiś odpór ? Konstruktor ma sporo materiałów ad. dokumentacji, parametrów i teorii i powiem tylko tyle, że b. się przejął tzw. zniekształceniami ( TIM) - intermodulacyjne. Nie wiem, czy to prawda, bo choć wiadomo, że są i o co chodzi, to - ponoć - nie można ich zmierzyć ( dziwne). Mnie to mniej interesuje, za to żebyście słyszeli, jak taką końcówka pracuje... jak ona gra, jak gra, mój boże (!!!!!) ( to do niskośredniobudżetowców, takich, jak ja i tych, co mają ździebko tańszy sprzęt kieruję te słowa)

Podciągam się obecnie w teorii, bo czuję,że jak ruszę temat - może być ciekawie :-)))

Dość powiedzieć, że moje wyobrażenie o dźwięku wzniosło się jednoznacznie na wyższy poziom :-))) razem z oczekiwaniami :-((((( Co gorsze, wydaje mi się też, że preamop CA... nie dorasta jako partner dla tej końcówki, ani mój ulubiony Pioneer PD-S901, ani moje ulubione Tabletki :-(((((

Tu trzeba przedwzmaka z klasą, lepszego źródła i szerokopasmowych kolumn, gdy idzie o dół. Kontrola tegoż jest wyborna, by nie rzec wzorowa. ( Rotel 1060? - wysiada) Dalej pisać nie będę, bo jak mawia jozwa maryn: "sprawa musi dojrzeć", co właśnie następuje... :-)))

* * *

Do Arka:

Mój kręciołek ma na imię Bernard GS 467 i ponoć jest stereofoniczny. Mało tego: znalazłem wkładkę magnetyczną Mf-101 [nówkę !] Może i oś mu przesmaruję - tylko czym ?- mam olej silikonowy, ale nie wiem, czy to się nadaje...

A jaką wkładkę mam mu zaserwować, coby się nie wybił zanadto ponad pozostałe klocki i bym nie puścił domu z torbami ? Ile taka propozycja kosztuje ? Inaczej: ile warto w niego winwestować (Mam kilkadziesiąt płyt, ale może u rodziny znajdzie się więcej) i w co ?

Mam też opis techniczny wkładki, jaką posiadam - może kogoś to zainteresuje. Rozumiem, że jak tu ktoś kiedyś napisał: mam "pokłonić się jej nisko, po czym wyp...ć do kosza" i kupić coś innego... ? ( Nie pamiętam co, ale znajdę tego posta.)

Tego kogoś proszę o zabranie głosu w mojej sprawie i poradę. Innych oczywiście też !!! Sam poszukam w wyszukiwarce, co było nt. wkładek i gramofonu, bo zbytnio się tymi wpisami nie interesowałem, choć czytam wszystko, jak leci.

* * *

Myślę o zakupie gotowego preampu Creeka do CA A500. To i tak moje 1. doświadczenie z gramofonem, od kiedy bardziej świadomie słucham audio.

Pozdrawiam czytających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Fonikę Gs461. o ile wiem, pasuje do niej wiekszosc budżetowych wkladek Ortofona

Andrea, kiedys pytalem tu na forum o to - zapusc wyszukiwarke, bardziej doswiadczeni koledzy w gestii gramofonow wypowiadali sie na ten temat.

W Frippie w Poznaniu panowie polecali mi jakis model za chyba ok 200-250 zl - pytalem o to dosc dawno, wiec dokladnie nie pamietam ceny. A symbolu to juz teraz w ogole nie pamietam, a mowili ... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Fonikę Gs461. o ile wiem, pasuje do niej wiekszosc budżetowych wkladek Ortofona

Andrea, kiedys pytalem tu na forum o to - zapusc wyszukiwarke, bardziej doswiadczeni koledzy w gestii gramofonow wypowiadali sie na ten temat.

W Frippie w Poznaniu panowie polecali mi jakis model za chyba ok 200-250 zl - pytalem o to dosc dawno, wiec dokladnie nie pamietam ceny. A symbolu to juz teraz w ogole nie pamietam, a mowili ... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Jak znam siebie, to ja to napisalem. Tak jakos mi to zdanie w gebie lezy, jakby moje bylo. Tak czy tak, zdanie podtrzymuje - wkladka mf, nie dosc ze sama w sobie dosc plugawa, moze byc w dodatkowo kiepskim stanie z racji wieku, nawet jesli nieuzywana. Slabej jakosci materialy zle sie starzeja. Sadze ze wkladka Ortofona z serii OM bedzie w sam razik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jozwy - dzięki !!!

 

do andrea - postaram się w poniedzialek wjechać do Frippa, i dowiem sie o konkrentne modele i ceny tych ortofonów

 

no i zapytam rzecz jasna jak z dostepnoscia i ceną preampa Michała Krika :-) do A500

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marco->andrea29

(Konto usunięte)

Tez szukam preampu MM do CA A500. Wyjasnij prosze skrot "El. Pom.". Czy tej plytki nie mozna zamontowac w zewn. pudelku, dodac dobry zewn. zasilacz (moze bateryjny-zero brumienia) i bedzie jak NAD pp-1? Oczywiscie pytanie o jakosc takiego rozwiazania. BTW czy myslales moze o jakims prostym preampie lampowym? Moze ktos z Forumowiczow ma jakies rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 35 lat później...
  • Redaktorzy

A po co to kupować? Za swoich najlepszych czasów nie było to nic nadzwyczajnego, a od chyba 15 lat nie jest produkowana. A miękkie zawieszenia z czasem nie stają się lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.