Skocz do zawartości
IGNORED

Niedrogi Dac - warto?


Jeep wi ejt

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

czytam ostatnio o przetwornikach i tak sobie dumam: czy warto u mnie kombinować i dokładać zewnętrzny Dac?

 

Yamaha Wxn-50, Marantz cd 6003 plus aktywne Focal Alpha 65.

 

Yamaha na Sabre, Marantz na Cirrus..

 

Czy w wypadku tej klasy sprzętu usłyszę poprawę ( no właśnie, czego?) dokładając coś powiedzmy do 1000 zł?

Używka, chińczyk - bez znaczenia.

 

Na wzmaku słuchawkowym mi nie zależy, przedwzmacniacz - korzystam z Yamahy i sterowania telefonem, najlepiej sam przetwornik robiący ulalaaaaa..

 

Nie powiem że nie jestem zadowolony z obecnego grania, ale...no właśnie..te ładne pudełeczka, te zasoby Alliexpress z sensownymi grajkami..

 

Czy wymyślam?Jeśli tak - proszę o ojcowskiego liścia, a jeśli warto to o Wasze propozycje..

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie coś więcej wydusic w tej kwocie biorąc pod uwagę to co masz. Ale pewnie się da.

Jeżeli lubisz słuchać z plików i CD może kup cos typu CD301 plus DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha na Sabre, Marantz na Cirrus..

Zdajesz sobie sprawę, że oba przetworniki są sporo lepsze niż standard CD? Z pewnością to nie jest krytyczne ogniwo w Twoim sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi kolejny cedek?

 

Widzisz, dlatego teraz zakładasz takie tematy. Brak jakichkolwiek rozeznania w temacie i sensownego podziału gotówki, szczególnie jak się ma ograniczenia w jej wydawaniu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem oczywiście. Choć rozważałem przez chwile takie combo jak 301, ale nie chciało mi się bujać ze sprzedażą Marantza. Zatem dokupiłem nowego sieciowca...który mi się zmieścił w mebel. Ekonomicznie średnio, prawda? Pytałem o Daca, nie zakładaj że brak mi pesos bo rzuciłem kwotą :-)

 

To dwa tankowania mojego starego auta :-D

 

Ale dzięki za wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz sam przyznałes ze ekonomicznie średnio więc po co ten temat? Za zaoszczedzona kwotę wystarczyło by kupić porządny, używany DAC.

 

A tak na marginesie to coś czuję że kilka minut temu dopiero skojarzyles co to CD N301, ale niech będzie że "nie chciało mi się... w półkę nie pasuje"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo, Musical Fidelity, ifi - na pewno nie zaszkodzi przetestować. Być może nie usłyszysz więcej ale na pewno inaczej. Być może zmiana charakteru dźwięku będzie na tyle ciekawa, że warto zainwestować w któryś z tych przetworników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek. Jeśli zmiana byłaby silnie kosmetyczna - to raczej nie ma sensu się w to bawić.

 

Rafał szukając jakiś czas temu sieciowej już wtedy Yamahy, nowej, nietrudno było zerknąć na inne produkty tego producenta. Więc mylnie sądzisz. Rozważałem kiedyś Marantza Na 7004, ale trudno było go kupić, ponadto jak się okazało nie wlazłby mi we wnękę. Pytałem nawet na forum o tani streamer Argon.

Skończyło się na tym co mam.

Tylko nie to było głównym wątkiem tematu. Tematem było czy jest sens podkręcić granie zewnętrznym przetwornikiem nie wydając na ten cel istotnych pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie jest doznaniem organoleptycznym, kto Ci odpowie, co w Twojej glowie siedzi?

 

Jak zareagują Twoje zmysły na zmieniające się(lub nie- w skutek zmiany sprzętu) impulsy akustyczne?

 

Ja mam Ci na to odpowiedzieć, lub ktokoleiek inny?

 

Sorry stary!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie jest doznaniem organoleptycznym, kto Ci odpowie, co w Twojej glowie siedzi?

 

Jak zareagują Twoje zmysły na zmieniające się(lub nie- w skutek zmiany sprzętu) impulsy akustyczne?

 

Ja mam Ci na to odpowiedzieć, lub ktokoleiek inny?

 

Sorry stary!

 

Nie oczekuję byś mi odpowiedział na to co zarejestrują moje zmysły. Za daleko pojechałeś, na późnym żółtym.

 

Pytanie bardzo proste - tuning zewnętrznym Dac.

Czy w cenie np. 2/3 nowego odtwarzacza da się kupić sam przetwornik zbudowany z wyższej klasy elementów, o lepszych parametrach przetwarzania sygnału.

 

Jeśli się nie da - tym lepiej dla posiadaczy tanich źródeł. Wxc-50 kosztował 1700 zł, Marantz 6003 kilka lat temu stał za 2000.

 

Czyli jest luxusowo, te cuda z alli i allegro nie mają sensu.

 

Zbędną kasę wydać np. na podstawkę pod listwę sieciową :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem -ale staram się czytać ze zrozumieniem.

I tu zacytuję Twoje pytanie budzące mój sprzeciw:

Czy w wypadku tej klasy sprzętu usłyszę poprawę ( no właśnie, czego?) dokładając coś powiedzmy do 1000 zł?

Używka, chińczyk - bez znaczenia.

 

Nieco później zaprzeczasz sam sobie:

 

Nie oczekuję byś mi odpowiedział na to co zarejestrują moje zmysły. Za daleko pojechałeś, na późnym żółtym.

 

Sorry za upierdliwość. Aleś trafiony zatopiony. Więcej samodyscypliny intelektualnej.

 

Moja, dawna co prawda praca doktorska zahaczała m.innymi o analizy wymagań.

Przeczytaj poniższy artykuł - pomoże Ci formułować pytanie, by można było na nie odpowiedzieć.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pouczenie, ale to nie kwestia samodyscypliny intelektualnej, jak to zgrabnie nazwałeś.

Skoro moje zapytanie jest dla Ciebie niejasne - nie udzielaj na nie odpowiedzi, to wystarczy.

 

Prosta, niewymagająca wysiłku analiza Waszych wypowiedzi pozwala mi wysnuć odpowiednie wnioski na interesujący mnie temat.

 

Uprzedzam, to niekoniecznie moje ostatnie pytanie na tym szacownym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.