Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo 3-4tyś zł pod tx-nr676


DeviLeq

Rekomendowane odpowiedzi

 

wczoraj testowałem stereo 2.1 z subem oraz pure audio 2.0 - w sumie jak miałem fronty ustawione na 40Hz , to w 2.1 suba nie wzbudzało ,ale kolumny lekko przesterowywało , jak podniosłem na 50Hz - sub natychmiastowo się wzbudził ;)

Na filmiku mimo iż yt mocno tnie to słychać różnicę z subem i bez.

Niestety jakiś algorytm yt blokuje wrzucanie nagrań z koncertów , od razu blokuje (prawa autorskie) , ale np. koncert tiny turner ciekawie w dts hd master audio nagrany bo jej głos idzie z centrala i 2 tylnych - dosyć równo i ciekawy efekt ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktos potrafi wytłumaczyc co robi i do czego sluzy opcja multiplex input channel

main,sub,main/sub ?

I jeszcze dts auto surround?

 

Dodam ze ta instrukcja jest do du...pozostawia wiele do życzenia.

 

Czy to powiazane jest z wyjsciami hdmi main i sub?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DeviLeq

Pytanie do Ciebie miałeś naklejke na przednim panelu jak wyciagales z pudła?

Bo ja tak teraz patrze to sa zdjecia tego onkyo ta jest taka duza naklejka na froncie... Ja takiej nie miałem;((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DeviLeq

Pytanie do Ciebie miałeś naklejke na przednim panelu jak wyciagales z pudła?

Bo ja tak teraz patrze to sa zdjecia tego onkyo ta jest taka duza naklejka na froncie... Ja takiej nie miałem;((

 

DSC_0006.jpg

 

taką naklejkę miałem tam koło wejścia słuchawkowego ;) te opcje co pisałeś powyżej są prosto wyjaśnione w instrukcji ,ew. wpisz w google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to wez jeszcze sprawdz taka rzecz.Przelacz na zrodlo CD i daj glosnosc na maksa i powiedz co sie dzieje? oczywiscie bez puszczania dzwieku.

 

Jest szum powyżej volume 70 , pewnie "norma" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje onkyo mialo wczoraj focha,zeswirowal pilot pomogl reset i hdmi no signal.Nic nie wyswietlalo nawet menu.Pomoglo wylaczenie z pradu.Powiem ze mialem juz ciepło ale na szczescie teraz jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy? A odepnij wszystkie źródła. Wtedy szumy nie powinny występować.

main,sub,main/sub ?

Decydujesz gdzie idą basy w opcji stereofonicznej lub tam gdzie nie ma typowego kanału dla suba.

Fronty, na sub, na jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy? A odepnij wszystkie źródła. Wtedy szumy nie powinny występować.

 

Decydujesz gdzie idą basy w opcji stereofonicznej lub tam gdzie nie ma typowego kanału dla suba.

Fronty, na sub, na jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szumy i to dosyc głośne,sprawdze to jak piszesz.

A to dziwne myślałem ze do tego służy opcja duble bass.

Jeszcze ostatnio jak grałem na ps4 obraz zaczał śnieżyc i migac.Nawet mam filmik z tego.Wymieniłem kabel i narazie spokoj.Dziwne bo myslałem ze kabel hdmi dziala albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurde ja jej nie miałem ;(
Witam. Również posiadam ten amplituner i także nie miałem naklejki na froncie. Także może tak być. Po za tym to fajny sprzęt. Warto dekoder telewizyjny ( nc+ w moim przypadku) podłączyć pod ampli czy wystarczy pod telewizor? I kwestia samego wątku a dokładnie jego tytułu. Warto by założyć/zmienić tytuł na amplituner Onkyo TX- NR676. Taki temat odnoszący się do tego sprzętu, pewnie coraz więcej użytkowników będzie, fajnie gdzieś będzie zasięgnąć informacji i podyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze nie ktore nie maja tej naklejki,ciekawe czemu.

Ja mam tak bluray i ps4 do amplitunera ale dekoder ma do tv i z tv do amplitunera po optycznym.

No szkoda ze tak mało osob tu zaglada.

Ja cały czas eksperymentuje z dźwiekiem.Teraz mam caly czas włączone duble bass.Ale zeby nie dudniło w eq subwoofera mam podibity tylko 25 i 40hz reszta scieta.Takze niski bas tylko podbity.Robiłem kalibracje mikrofonem ale dziwne rzeczy wyszły w odległosciach.Przednie kolumny mam w rownej odległosci a roznica miedzy lewa a prawa to ponad metr...odciecia ustawiło przod i centralny 40hz a tyły 50hz,sub +9,przod i centralny 0 a tyly -1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek podpiąłem wzmacniacz yamahy pod line out , i muzyka po optycznym szła z PC na zone 2 ;) Taki myk by nie kombinować z zewn. DAC-iem - yamaha gra "mocniej" , ale wg mnie onkyo przyjemniejsze / spokojniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha gra ostro,rockowo.Chociaz jak miałem as501 to grała bardzo przyjemnie.Oczywiscie zależy od kolumn.W onkyo wysokie tony mi bardziej pasuja.

 

Ale z tej kalibracji nie korzystam.Wole sam ustawic sobie pod ucho.Ale chciałem chociaz zeby mi te odległosc policzylo to takie dziwne wyszly ;( taka roznica we frontach a stoja rowno!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie fronty co do centymetra wyliczyło , przy złym ustawieniu mikrofonu miałem dziwne wyniki ;)

No niestety yamaha za "sucha" , chociaż robi wrażenie , to też wolę onkyo - chyba z wiekiem człowiek idzie w kierunku lampy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak moze byc lata leca i dyskotekowe nawalanie to juz nie bardzo.Chodz onkyo do ciepłych nie należy.Ja chodz słucham metalu i czasem muzyki klasycznej wole cieple i mile granie bez wypalania bebenkow.Onkyo daje mi ta frajde a to najwazniejsze nam ma sie podobac a nie co kto pisze.No i moje tesi560 graja tak jak chciałem z tym onkyo ;)

 

To jeszcze pokombinuje z tym mikrofonem.Kolumny miales dogiete do srodka? A czy mikrofon moze byc przy tylnej scianie tak 10cm ? bo ja mam naroznik przy samej scianie.Moze mikrofon dac bardziej na rant kanapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny ustawione bliżej ściany , do KD nie wyciągam ich - mikrofon w miejscu gdzie się zazwyczaj siedzi - może 40-50cm od ściany. Zbyt blisko mogą się nałożyć jakieś "odbicia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba włączone , wiem ,że ampli sam wykrywa sygnał wejścia i przełącza się na taki typu dolby , dts , itp. ;) spoko sprawa bo nie muszę przełączać samemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zrobiłem kalibracje,troche przestawiłem kolumny.Suba dosunalem do tylnej sciany i pod ukosem a fronty wysunalem na 52cm.Mikrofon na kanapie 70cm od tylnej sciany.I zas kolumny frontowe dziwnie wyszły.Lewa 0,66 a prawa 1,20cm.Szerokosc pokoju mam 335cm a dlugosc 480 i na tej dluzszej stoja kolumny w rozstawie 208cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzis zrobiłem kalibracje,troche przestawiłem kolumny.Suba dosunalem do tylnej sciany i pod ukosem a fronty wysunalem na 52cm.Mikrofon na kanapie 70cm od tylnej sciany.I zas kolumny frontowe dziwnie wyszły.Lewa 0,66 a prawa 1,20cm.Szerokosc pokoju mam 335cm a dlugosc 480 i na tej dluzszej stoja kolumny w rozstawie 208cm.
Miałem podobnie, zwłaszcza z lewym frontem. Zrobiłem ponowną kalibrację i wyniki już poprawne. Tylko fronty ustawia mi na 40 hz. Tak ma być czy ustawić ręcznie? Na razie dałem full band. Po za tym bardzo ładnie gra. Chociaż kolumny yamahy stare od poprzedniego ampli brzmi naprawdę nieźle. Szkoda że stereo on ma 2.1. Suba się da wyłączyć tylko z poziomu ustawień. Albo nie rozkminiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz pure audio ,albo direct to gra 2.0 , jak stereo to 2.1 :P

Też mi ustawiło 40Hz , ale podbiłem na 50/60Hz bo niekiedy mi subwoofera nie wzbudzało , central 90Hz , tylne 80Hz , też podbiłem bo było poniżej ich charakterystyki więc coś dziwny pomiar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak dasz pure audio ,albo direct to gra 2.0 , jak stereo to 2.1 :P

Też mi ustawiło 40Hz , ale podbiłem na 50/60Hz bo niekiedy mi subwoofera nie wzbudzało , central 90Hz , tylne 80Hz , też podbiłem bo było poniżej ich charakterystyki więc coś dziwny pomiar.

Nie no pure audio i direct to kumam. Mi tyły dał na 120 Hz a central na 70.

Z frontami pokombinuję bo na full bas trochę dudni. Generalnie gitara. A obsługa smartfonem super sprawa, w jednym oknie odtwarzacz w drugim onkyo controller bajka.

Nie no pure audio i direct to kumam. Mi tyły dał na 120 Hz a central na 70.

Z frontami pokombinuję bo na full bas trochę dudni. Generalnie gitara. A obsługa smartfonem super sprawa, w jednym oknie odtwarzacz w drugim onkyo controller bajka.

Jak dasz pure audio ,albo direct to gra 2.0 , jak stereo to 2.1 :P

Też mi ustawiło 40Hz , ale podbiłem na 50/60Hz bo niekiedy mi subwoofera nie wzbudzało , central 90Hz , tylne 80Hz , też podbiłem bo było poniżej ich charakterystyki więc coś dziwny pomiar.

Nie no pure audio i direct to kumam. Mi tyły dał na 120 Hz a central na 70.

Z frontami pokombinuję bo na full bas trochę dudni. Generalnie gitara. A obsługa smartfonem super sprawa, w jednym oknie odtwarzacz w drugim onkyo controller bajka.

Chociaż ustawiając Full band aktywna jest opcja Double Bass. Chyba wtedy bas idzie i na fronty i na suba, suba wtedy nie trzeba odpalać. Tak ja to rozumiem.

Sorry za takie duble ale coś mi tapatalk szwankuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 50Hz to już mocny łomot , i wolę jak w filmach jest generowany subwooferem niż frontami , które wtedy idą na granicy pasma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rgomez

Mi kalibracja daje fronty,central na 40hz,tyły 50hz a suba na 120hz.Ale przestawiam fronty na full band a cala reszte na 80hz.Jak dudni to ustaw equalizer odpowiednio.Daj w kolumnach frontowych albo w subie 60hz lub 40hz na -3 lub -6 i wtedy pasma sie nie nakladaja,musisz kombinowac

 

W stereo tez slucham roznie z subem a raz bez.Jak masz ful band fronty to sub jest wyłaczony chyba ze masz wlaczony duble bas.

Jak fronty masz 40hz itp to sub wtedy działa.Ja dluzo siedziałem nad equalizerem i bardzo fajnie teraz gra mam ustawienie na muzyke i na filmy/gry

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do rgomez

Mi kalibracja daje fronty,central na 40hz,tyły 50hz a suba na 120hz.Ale przestawiam fronty na full band a cala reszte na 80hz.Jak dudni to ustaw equalizer odpowiednio.Daj w kolumnach frontowych albo w subie 60hz lub 40hz na -3 lub -6 i wtedy pasma sie nie nakladaja,musisz kombinowacW stereo tez slucham roznie z subem a raz bez.Jak masz ful band fronty to sub jest wyłaczony chyba ze masz wlaczony duble bas.

Jak fronty masz 40hz itp to sub wtedy działa.Ja dluzo siedziałem nad equalizerem i bardzo fajnie teraz gra mam ustawienie na muzyke i na filmy/gry

Dziękuję, będę próbował różnych ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Popracowałem troche nad ustawieniem kolumn i udało sie czesciowo no tak na 85%.Kalibracja w koncu ustawiła co do cm kolumny przednie,tylne i subwoofer.Wystarczyło dogiąc fronty do srodka i wysunac na 56cm od tylnej sciany ;) ale zle ustawila centralny.Nie wiem czy mam poprawic czy zostawic jak jest.

Jak miałem kolumny na wprost to wyszło LF 0.66, PF 2.43, subw. 0.66 ale centralny dobrze;p Robiłem kilka razy pod rzad w roznych ustawieniach.

 

 

Jednak akustyka i pomieszczenie w tym odbicia robia takie jazdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Jak to jest ze Spotify? Trzeba zainstalować na fonie. Ok. Ale trzeba płacić za subskrypcję? Czy jest coś o czym nie wiem?

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.