Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo 3-4tyś zł pod tx-nr676


DeviLeq

Rekomendowane odpowiedzi

Kolce?

 

A stawiasz na dywanie?

 

Kolumny zduszone, odbicia zapewnione.

Bas gra w każdym kierunku.Zwłaszcza do ściany, do mebli...ustawienie dramatyczne.

 

Ale rozumiesz iż bas gra w miejsce odsłuchowe a nie na boki ? ;)

W salce odsłuchowej gdzie były teoretycznie "profi" panele akustyczne , kolce , granity itp. cuda bas łapałem w rogach metr od końca pomieszczenia , i tak ganiałem by odsłuchać dokładnie - zastanawiam się co słyszą ludzie siedząc na kanapie skoro tam 50% przekazu ucieka :/

Natomiast w domu całość przekazu jest tam gdzie powinna czyli tam gdzie jest siedzisko ,ale rozumiem iż komuś z forumowiczów może to przeszkadzać , nic nie poradzę na to.

Kolumny z każdą godziną grają coraz przyjemniej , odpaliłem dziś testowo z subem i dosyć szybko go wyłączyłem bo psuł scenę - na starych kolumnach ją dopełniał ...

 

PS: zmieniłem rozstaw z ~140cm na ~210cm i jest lepiej , pomyślę jeszcze nad jakimiś podstawkami by móc swobodnie wysuwać je z kolcami - pamiętajcie iż użyteczność pomieszczenia nie może cierpieć przez "zawalidrogi" czytaj kolumny ;) tak więc kompromis - look at 1st post - 90% kino domowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że bas łapany w rogach to normalne zjawisko akustyczne..ale nadal nie zmienia to faktu że fala rozchodzi się dookoła.

 

Natomiast nadal nie rozumiem celowości stawiania kolców na parkiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DeviLeq

Kolego powiedz mi jak wyglada sprawa z sluchaniem muzyki na wszystkich glosnikach? Jest taka opcja ze przełaczasz ze stereo na wszystkie glosniki i po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu amplituner pozostaje w tym ustawieniu?

 

A jeszcze co do korektora jakie pasma sa regulowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufo27 : podczas oglądania filmów zazwyczaj przełącza się na direct/dts-x i po wyłączeniu / włączeniu jest to samo ustawienie - jest sporo opcji - muzykę z komputera zazwyczaj słucham na pure audio (kolumny mają wystarczająco basu) , natomiast koncerty z dts hd master audio przy ustawieniu direct

 

Korektor daje możliwość regulacji danych zakresów częstotliwości (3 preset-y dostępne), bodajże 9 z 13 lub 15 (nie pamiętam) dla danej grupy głośników - oprócz tego na quick setupie możesz podbić np. subwoofer o ileś tam dB itd.

 

Zastanawiam się teraz nad jakimiś lepszymi kablami głośnikowymi , by poprawić wokale - wiecie te takie ohy , ahy , sapnięcia itp. bez konieczności mocniejszego podkręcania , chociaż wydaje mi się iż te focale lubią jak się podkręci ;)

Ktoś coś może polecić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego grona co nie wierzy w grajace kable.Kabel to tylko przewodnik ma byc wykonany z wysokiej jakosci miedzi i miec dobra izolacje.Ja polece Ci kable melodika tanie i bardzo dobrej jakosci.Jest wersja purple rain z zyla bass core fajne kabelki i 2,5mm Ci wystarcza.

 

Jestem coraz bardziej przekonany do tego tx676.Ktos kiedys gdzies napisal ze mial tx626 i kupil 676 i jest zalamany jakoscia basu i wysokimi.Niby ten 626 gral duzo lepszym miekkim i glebokim basem bez suba.Gora tez niby gorsza niz w 626.Ciekawe czy ktos ma jakies porownanie co do starszych modeli seri 6xx.Ja mam kolumny cieple i bardzo rowno grajace myslalem nad denonem x2300 ale onkyo chyba bardziej je ożywi bo boje sie ze z denonem bedzie nudno i mułowato.Ale planuje jeszcze cos posluchac za nim kupie tego tx676.

 

Pytam o ten korektor bo mam straszne podbicie w salonie tak 120-125hz objawia sie to okropnym buczeniem i ciagnieciem.Zawsze jak w eq dalem na pare db w dół na slupku 120hz to bylo miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj testowałem korektor bo w 1 piosence było tak dużo basu , że bałem się iż sąsiedzi zastukają do drzwi - a słuchałem na samych kolumnach.

Wg mnie onkyo wyciąga to co kolumna proponuje , czyli patrząc na przebieg skuteczności dla danych częstotliwości mamy właśnie takie granie - i tak jak wcześniej wspominałem gra porównywalnie z ampli stereo 8270 (chyba kosztuje więcej niż 676) , na którym odsłuchiwałem kolumny.

Jest też jeszcze taki bajer optymalizacji gdzie mocniej podbija skrajne pasma jeśli ktoś lubi , ogólnie dla mnie granie jest spójne,klarowne,każdy zakres częstotliwości jest pokazany tak jak należy - w KD prawie jakbyś był w kinie , przyszłościowo planuje też dokupić 2 głośniki efektowe do atmosa.

Wspominane melodiki brałem pod uwagę na wstępie , też zbytnio nie wierzę w droższe kable , tym bardziej iż teraz słucham na zwykłych za 5-10zł/metr , ale gdzieś coś czytałem iż posrebrzane dają lepsze efekty - nie wiem czy to prawda.

 

Na Twoim miejscu bym się nie zastanawiał (też brałem pod uwagę denona) onkyo Cię zauroczy , tylko pamiętaj ,że po 30 minutach jest kliknięcie - coś tam się przełącza ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz te posrebrzane niby cos tam poprawiaja jesli chodzi o wysokie czestotliwosci ja nie wierze ze ludzkie ucho jest w stanie to wylapac.A po drugie ze wzmaka wychodza gniazda najczesciej mosiadz potem dalej przez super drogie kable a potem zas do gniazd glosnikowych tam przez zwykle najczesciej cienkie miedziane kabelki,zwrotnice itd.To patrz ile masz roznych przejsc i roznych stopow metali wiec nie ma co inwestowac w kable.Te melodika to naprawde max za co warto dac.Te co masz teraz to i tak juz jest ok.

Wiesz chyba mnie przekonales do tego onkyo.Ja miałem yamahe rn602 potem amplituner kina sony es i pioneer i jakiejs strasznej roznicy jakosciowej w brzmieniu nie bylo.A jak jeszcze pogrzebalem w ustawieniach eq to byly momenty ze gralo to nawet lepiej od ampli stereo.Jedynie jak posluchalem wzmacniacze ymaha as501,700 i onkyo 9050 to gralo bardzo fajnie.

 

A

 

A

 

A co to za klikniecie jakis przekaźnik? A to jakas wada? Zwykle klika przy wlaczaniu.Pisales w tej sprawie do serwisu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w swoim onkyo też ma to kliknięcie , na youtube też widziałem - po prostu od włączenia po 30 minutach coś się przełącza i potem już gra. Być może jakieś zabezpieczenie ;)

 

Dziś sobie mocniej kolumny wyciągnąłem to grało bardziej przejrzyście , lepsza scena , stereo - mniej basu , jak wsunę to potrafi na koniec pokoju mocniej łomotać basem - w KD to nie ma znaczenia , tak czy siak jak widać akustyką / ustawieniem można sobie bardzo mocno zmieniać brzmienie.

 

Poleciłbym udać się na odsłuchy , ale pewnie wszędzie salki odsłuchowe mają słabą akustykę i można się zdziwić. Co do kabli też tak właśnie myślałem ,że skoro od wejścia kolumny do zwrotnic itd. są zwykłe kable które mogą zdegradować sygnał to co poprawi taki "super drogi" kabel ? Być może w droższych kolumnach inaczej to wygląda , ale w tańszych pewnie tak jak myślimy ;)

 

Szkoda ,że nie da się pokazać jak mój zestaw gra (kompresja yt , itp.) to byś posłuchał iż jest to naprawdę dobry ampli KD , teraz nawet po 2200zł w Q21 nowe ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wiem o akustyce bo mialem spory problem z ustawieniem kolumn duzo pomogla tzw.siatka basu,dzieki niej wiedzialem w jakich miejscach eksperymentowac z położeniem kolumn.

Dokladnie moze w jakis super drogich zestawach te kable daja jakies kosmetyczne zmiany ale na pewno nie w naszym przedziale cenowym.Nie ktore filmiki na yt sa fajnej jakosci i mozna posluchac jak sprzety graja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem nagrywanie na lustrzance nikona i starej 11 letniej kamerze sony z dolby 2.1 , i co śmieszne stara kamera lepiej uchwyciła detale , no i zapomniałem o wentylacji mechanicznej i na nagraniu jest syk , którego normalnie nie słychać ;)

Może jeszcze coś w tygodniu nagram to wrzucę , wiadomo ,że nie będzie to 100% , ale jakiś pogląd da - na nikonie to w ogóle jakieś takie echo , 0 basu - nie wiem jak ludzie nagrywają komórkami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zachować charakter brzmienia z dużym masywnym basem to zerknij na Polk TSx440t

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx440t-tsx-440-t-kolumny-podlogowe-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odsłuchałeś tych Heco zwłaszcza że jak mówiłem do Krakowa bym Ci je przywiozł.

Ale skoro odsłuchałeś i jesteś zadowolony to i tak dobrze :)

Ale kolumny stoją słabo. Masz tam stereofonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie odsłuchałeś tych Heco zwłaszcza że jak mówiłem do Krakowa bym Ci je przywiozł.

Ale skoro odsłuchałeś i jesteś zadowolony to i tak dobrze :)

Ale kolumny stoją słabo. Masz tam stereofonie?

 

Jest stereo zależnie od masteringu przekaz ze środka , niekiedy np głos z prawej , instrumenty z lewej itd. , jak wyciągnę kolumny do przodu to wiadomo mniej basu , więcej przestrzeni , ale nawet ustawione bliżej ściany grają znakomicie , niemniej nawet kolumny z BR z przodu potrzebują "oddechu" dookoła. W sumie focale to półka cenowa prawie x2 do heco music style 900 czy sapphire25. Co do heco - niestety wizualnie mi nie podchodziły.

Nagram coś kamerką i wrzucę to będzie jako taki pogląd , chociaż wiadomo iż taki byle jaki mikrofon złapie jakieś tam zniekształcenia.

Zaskakującym jest iż mimo ampli kd , podstawowych kabli za grosze z marketu , braku (narazie) DAC-a - sprzęt gra zacnie , porównując na moich słuchawkach sennheisera z dobrymi nagraniami yt gdzie są grubsze wzmacniacze vincenta (w cenach 7tyś+) to nie ma aż takiej różnicy ;) Piszę o porównaniu słuchawkowym nagrań yt z moim wczorajszym nagraniem , żeby nie było iż porównuje realny odsłuch w pokoju z nagraniami yt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- spokojniejszy kawałek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- umca umca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <-- z koncertu U2

 

Kamera chyba lekko zniekształca skraje pasma , ale coś tam może ktoś uchwyci - wiadomo na żywo gra to lepiej , i nie wiem czemu szum cały czas jest , zamknąłem wywietrzniki ale być może lekko ciągnie przez drzwi (uroki wentylacji mechanicznej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa filmy:

404 Page not found

Ostatni film widze panele.

 

wystarczy przejechać i skopiować odpowiednio , niestety finalistki miss polonia nie wpadły by było co oglądać , więc pozostaje jedynie słuchanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No i stałem sie posiadaczem onkyo 676.

Narazie mam podlaczone na byle jak bo czekam na okablowanie.

Podlaczylem tak ze dekoder,konsola podpiete pod tv a z tv do ampli kablem arc stereo tzw wyjscie liniowe w tv. a w ampli pod analogowe wejscie cd.Amplituner bez kalibracji na razie.Sam ustawilem fronty full band,centralny i tyly na 80hz i subwoofer tez na 80hz

Glosnosci fronty -3,centralny -6,tyly 0,sub+6

Equalizer we frontach 40hz +4,63hz +3,100hz -3,160 -3,250hz -2,4khz +3

Subwoofer 40hz +4

Bass +6

Treble +8

To na razie chwilowe ustawienie ale gra miekko gleboko bez buczenia z ladna gora i przestrzenia.

Wlaczony duble bass

Odleglosci wszystkie glosniki na 0 narazie.

Jestem ciekawy jaki bedzie dzwiek z konsoli i dekodera jak podepne je do amplitunera a z ampli do tv.

Co do cichego buczenie trafo i pstrykania przekaznika tez to mam :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka mysl skoro mam kolumny przednie na full band a sub na 80hz i duble bass na on, to jest to dobre co do basu bo niektore pasma beda sie sumowac? Reszte glosnikow na 80 to 80hz jest ze wszystkich kolumn? Czy jak sub jest na 80hz to centralny i tyly dac na 90hz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba dobrze mikrofon (najlepiej na statywie) ustawić - z doświadczenia wiem ,że jak położyłem od tak to kalibracja była mega dupna.

Na statywie wyszło super , ale i tak dodatkowo swoje preferencję dodałem typu zwiększyłem odcięcie centralnego oraz dorzuciłem z 2-3dB dla suba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie a szczegolnie te odleglosci jestem ciekaw jak ustawi.Nie mam statywu myslalem zeby polozyc na lozko dac pufe i na to mikrofon albo zwyczajnie na glowe poloze ;p

A po tej kalibracji mozna ja potem wylaczyc albo poustawiac pod siebie tak?

Jeszcze jedno przy moich aktualnych ustawieniach jak tylko dam centralny i tyly na 40hz to znika bas czemu tak jest? Mam wtedy te stereo all chanell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile central i tyły mają minimalnej częstotliwości i ustaw tyle samo albo lekko powyżej ;) U mnie ustawiało 20-40Hz poniżej tego co są w stanie reprodukować tak więc ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak aktualnie masz? A odleglosci ci dobrze ustawilo? Czy cos zmieniales?

Ja bede bawil sie dopiero w poniedzialek bo musze kable wymienic polutowac banany itp i 2 szafki wyrzucic bo mam teraz za mocno rozstawione kolumny.

 

Chce wyrzucic 2 boczne szafki i dosunac kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-66345-0-10433800-1515178565_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem mikrofon położony byle jak to mi trochę zakłóciło odległości , na statywie fronty są idealnie równo co do centymetra ;) Dziwnie ,że suba podaje jakby był dalej , nie wiem może coś tak równoważy.

Dobre ustawienie głośników też robi robotę , tylne ostatnio dokręciłem mocniej tak jakby do siebie i poprawa jest znaczna.

Koncerty w dts hd master audio miażdżą ;) Filmy br z tym samym dts hd typu LOTR czy Dunkierka (efekt nurkowania myśliwców niemieckich - dźwięk jak nazgule w LOTR) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko subwoofer nie wiem czy zostawic blizej rogu czy tez blizej kolumny.

 

Ja juz nie moge sie doczekac jak cos zapuszcze w 5.1.

Najwyzej kupie statyw a tyly mam tak ustawione ze jak siedze to membrany w kerunku uszu.Tez tak dogiete do siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to tak na zachętę byś nie mógł spać do poniedziałku - nie wiem czemu yt tak obcina jakość jak nie pobawię się w jakimś progsie do obróbki video ... ale chyba słychać przynajmniej pogłos i takie tam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nie dostepny :(

Male przemeblowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dlatego ,że jest obraz z koncertu to zablokowało :/ szkoda , bo fajnie słychać jakbyś był na koncercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj troche bawilem sie ustawieniami.Wylaczylem suba i szok!!! Moje indany graja takim basem ze w calym mieszkaniu lataja witryny.Musialem dac bas na 0 treble na 6.Bas jest poprostu potezny,bez suba stal sie bardziej czysty i precyzyjny.Takie moje spostrzeżenia w all chanel stereo basu na frontach jest wiecej niz w trybie stereo nie wiem czemu skoro stereo rozklada sie na wiecej kolumn.Ale pod warunkiem ze odciecia w centralnym i tylach jest na 80hz i wyzej teraz mam na 100hz.Jak daje 50,40hz to bas slabnie bo zabierany jest z frontow chyba a male tyly i centralny nie zagraja niskiego basu.

 

Mysle tez jak to jest z tym duble bas.

W all chanel stereo i z frontami na full band.

Opcja 1

All chanel stereo,front full band,subwoofer wlaczony,duble bas wylaczony.

Opcja 2

All chanel stero,front full band,subwoofer wlaczony,duble bas wlaczony.

 

Czy w opcji nr 1 sub gra niezaleznie i nie zabiera basow z frontow? A w drugiej z

duble bas gra mocniej ale kosztem basu z frontow? Dobrze mysle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.