Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter usb spdif do 1500 zł


Bacziwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje konwertera usb spdif. Budżet max 1500zł. Chciałbym go wpiąć w następujący system: komputer PC > konwerter usb spdif> wejście coax (192kHz/24bit) NAD C 368 > Piega Clasic 7.0.

 

Znalazłem następujące propozycje:

- M2tech hiface EVO - używany ok. 900 zł

- Schiit Eitr - ok 300 $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bardzo dobre opinie na zagranicznych forach

- LKS usb 100 - ok 270 euro - wygląda dobrze na papierze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- Gustard U12 - ok 250 $ - dobre opinie

- Projekt Nostromo ?

 

Bardzo proszę o podzielenie się wiedzą o konwerterach USB SPDIF oraz pomoc w zakupie. Chętnie sprawdzę inne propozycje.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem większośc konwerterów usb spdif i najlepszym w zbliżonym budżecie okazała się malina - na równi z konwerterami z okolic ok 4 tyś zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś przetestować np. karty dźwiękowej AIM SC808 z wyjściem coaxialnym (z odseparowanym sygnałem od masy) za nieco ponad 300 zł?

Czesc, nie brałem nawet takiego rozwiązania pod uwagę. Cena spoko tylko jak z jakością dźwięku w porównaiu do konwertera?

 

sprawdziłem większośc konwerterów usb spdif i najlepszym w zbliżonym budżecie okazała się malina - na równi z konwerterami z okolic ok 4 tyś zł

Zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem. Malinę już mam. Musiałbym dokupić nakładkę z SPDIF i dobry zasilacz. Tylko, że wcześniej już kupiłem kompa na mini itx. Wykorzystuję go do słuchania muzyki, teledysków, filmów i przeglądnia stron oraz jako archiwum. Malina pewnie nie będzie tak wygodna w użyciu... Chyba że równolegle z komputerem tylko do muzyki...

 

Jak duża różnica była w twoim systemie między konwerterem a mailną? To są różnice na poziomie 5% czy raczej 30% (o ile da się tak wyrażać jakość dźwięku)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica jest bardzo duża - jeśli porównać do pc+gustard u12 to jak wymiana kolumn na droższe - wszystko uległo poprawie

Jeżeli miałbym iść w maliny, to zastosować HIFIBERRY DIGI+ PRO i zasilacz Tomanka (300 zł) czy jakiś inny? Soft to Volumio?

 

PC mam w salonie podpięty pod audio i TV. Przeglądam strony słuchając muzyki czasem jakiś teledysk. To jest wygodne. Jeżeli zdecyduje się na malinę to chciałbym jakoś zintegrować jej działanie z PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500zł na konwerter USB-Spdif do Integry NAD za 4000zł..?

Tak to bardzo dobry wzmacniacz moim zdaniem. Miałem wcześniej Atoll in 200 oraz testowalem z 10 innych wzmacniaczy nawet i 3x droższych. NAD nie był najlepszy ale wiele mu nie brakuje a tej cenie to hit. DAC tez jest bardzo dobry. 1500 za transport to dużo? Jakbym chcial transport CD to bylo by raczej mało... Prosze tylko nie schodźmy z tematu. Komponenty dobieralem dosc starannie pod mój gust i nie chcialbym zasmiecac tematu tym, co kto uważa za lepsze. Bardzo prosze o pomoc w doborze konwertera lub innego cyfrowego transportu spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że Spdif to przeżytek.

liczy się USB i i2s. Bez konwersji zbędnej do Spdif, i to dwa razy zresztą.

Sygnał cyfrowy, to sobie można konwertować i 1000x ... byle bezstratnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok do tej pory podpowiedzieliście mi 2 opcje tj. kartę dżwiękową z wyjściem SPDIF oraz streamer oparty na malinie. Mając już malinę musiałbym dokupić np. allo digione + zasilacz ifi+ obudowę+kabel coax co sumuje się do ok. 1100 zł. Jak na podobno bardzo dobry streamer uważam jest niewiele. Bieniek napisał, że z tego co testował to, porównywalny dźwięk do maliny mają konwertery za ok. 4000 zł. Uważam, że temat dla osób mających bibliotekę audio w postaci plików jest dość fundamentalny. Cenię sobie również wygodę korzystania z PC.

 

- Czy nie ma nowych konwerterów porównywalnych do playera na Raspberry do powiedzmy 2000 zł?

- Może zestaw M2tech (konwerter+zegar+zasilacz) składane powoli dadzą podobny wynik? Widziałem używki za 2300 zł. Jestem w stanie dopłacić tyle za wygodę korzystania z PC.

 

Rozumiem, że finalny efekt zależy od systemu i ucha, ale trudno jest testować niektóre rozwiązania dostępne np. tylko w USA (jak Schiit Eitr).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz spróbować singxera su-1 w tych pieniadzach ale granie z kompa na windowsie to nie jest najlepszy pomysl moim zdaniem

lepiej sie przesiac na cos linuxowego

z maliną zawsze możesz uzywac nas na którym będziesz trzymał cała dyskografię - moim zdaniem to optymalne rozwiązanie pod kątem wygody i jakości brzmienia

ewentualnie jakis gotowy streamer typu auralic aries mini lub lepiej moon mind

 

pc to najgorszy mozliwy transport cyfrowy - duzo zakłocen z przetwornic słaba jakość wyjścia usb milion procesów w tle itd.

oczywiscie wszystko zalezy od systemu ale jesli myslisz powaznie o stereo to daruj sobie pc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC można zastosować wewnętrzną kartę i najlepiej z zewnętrznym zasilaniem.

Ja mam PPA Studio V2 (zasilenie po molexie z płyty) i kabelm USB z osobnymi żyłami sygnału i zasilania do konwertera Singxer Su-1 i efekt jest niezgorszy niż napęd DVD po coaxie do DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletuj sobie do końca malinę z digione lub inną nakładką z wyjściem cyfrowym i będziesz bardzo zadowolony.

Druga opcja (zdecydowanie lepsza jeśli dac we wzmacniaczu jest słaby) to nakładka dac do maliny.

Miałem u siebie wcześniej transport oparty o komputerek chłodzony pasywnie z zainstalowanym daphile i malina z digione wygrała zdecydowanie.

Dodam jeszcze, że porównałem, równolegle (przełączając źródła) malinkę z digione do budżetowego odtwarzacza CD i .... sprzedałem CD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompletuj sobie do końca malinę z digione lub inną nakładką z wyjściem cyfrowym i będziesz bardzo zadowolony.

Druga opcja (zdecydowanie lepsza jeśli dac we wzmacniaczu jest słaby) to nakładka dac do maliny.

Miałem u siebie wcześniej transport oparty o komputerek chłodzony pasywnie z zainstalowanym daphile i malina z digione wygrała zdecydowanie.

Dodam jeszcze, że porównałem, równolegle (przełączając źródła) malinkę z digione do budżetowego odtwarzacza CD i .... sprzedałem CD :)

Coraz bardziej przychylam się do rozwiązania z maliną. Co chwilę wychodzą nowe HATy. To rozwiązanie ma przyszłość. Tylko teraz pytanie SPDIF czy DAC? Na jakim poziomie grają obecnie najlepsze HAT DAC'ki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej przychylam się do rozwiązania z maliną. Co chwilę wychodzą nowe HATy. To rozwiązanie ma przyszłość. Tylko teraz pytanie SPDIF czy DAC? Na jakim poziomie grają obecnie najlepsze HAT DAC'ki?

 

Niestety nie mam porównania.

Tutaj masz kopalnie wiedzy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy rhea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.